ماکرون: یک نهال دیگر بلوط برای ترامپ می فرستم

به گزارش سرگرمی تفریحی، به دنبال خشک شدن نهال اهدایی پاریس به کاخ سفید، رئیس جمهور فرانسه گفت، خشک شدن نهالی که برای ترامپ فرستاده، موضوع مهمی نیست و نباید به عنوان نماد روابط دو کشور قلمداد گردد.

ماکرون: یک نهال دیگر بلوط برای ترامپ می فرستم

به گزارش گروه بین الملل سرگرمی تفریحی، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه باکم اهمیت شمردن خشک شدن نهال بلوطی که سال گذشته به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اهداء نموده بود، گفت نهال دیگری به واشنگتن ارسال می نماید.

به نوشته خبرگزاری رویترز، ماکرون روز سه شنبه در حاشیه نشست سازمان دنیای کارگر در ژنو سوئیس گفت: برایش (ترامپ) درخت دیگری می فرستیم. این که یک تراژدی نیست. وقتی چیزی وجود ندارد در آن به دنبال نماد نگردید، کاشتن آن با یک دیگر، نماد بود.

وی اضافه کرد: تعیین شد که این درخت بلوط به خاطر تدابیر بهداشتی در آمریکا وارد قرنطینه شد و درخت بیچاره دوام نیاورد. من درخت بلوط دیگری می فرستم زیرا فکر می کنم نیروی دریایی آمریکا و دوستی بین مردم ما با هدف آزادی، ارزشش را دارد.

ماه آوریل 2018 (اردیبهشت 1397) ماکرون در دیداری رسمی با ترامپ، برای نشان دادن نزدیکی روابط میان دو کشور یک نهال بلوط به کاخ سفید هدیه داد.

رؤسای جمهور دو کشور در کنار همسران خود و در مقابل سرگرمی تفریحیی از سراسر دنیا، این نهال را که از جنگلی در فرانسه که دو هزار تفنگدار دریایی آمریکا در حین جنگ دنیای اول کشته شده بودند، به آمریکا آورده شده بود، به عنوان نماد دوستی در باغ کاخ سفید کاشتند.

این نهال پس از کاشته شدن نمادین از درون خاک بیرون کشیده شد و به خاطر نگرانی از این که نهال حامل بیماری انگلی گیاهی باشد به قرنطینه فرستاده شد تا از شیوع احتمالی بیماری به سایر درختان محوطه کاخ سفید جلوگیری گردد.

مقامات آمریکایی روز یک شنبه گفتند این نهال از بین رفته است. این خبر بازتاب های زیادی در فضای مجازی داشت و بسیاری آن را به عنوان نمادی از به تیرگی گراییدن روابط دو کشور دانستند.

ماکرون بر سر یک جانبه گرایی دولت آمریکا در قبال مسائل تجاری، تغییرات اقلیمی و توافق هسته ای با ایران، با ترامپ دچار مشکل شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 19

به "ماکرون: یک نهال دیگر بلوط برای ترامپ می فرستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون: یک نهال دیگر بلوط برای ترامپ می فرستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید