ماموریت قالیباف به کمیسیون های بهداشت و اصل 90 برای پیگیری ضرب و شتم یک خبرنگار

به گزارش سرگرمی تفریحی، سخنگوی مجمع نمایندگان تهران گفت که وزیر بهداشت باید هرچه سریع تر به موضوع برخورد با یک خانم خبرنگار در هنگام تهیه گزارش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رسیدگی نموده و با متخلفان برخورد نمایند.

ماموریت قالیباف به کمیسیون های بهداشت و اصل 90 برای پیگیری ضرب و شتم یک خبرنگار

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، علی خضریان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری اظهار کرد: متاسفانه باخبر شدیم یکی از خبرنگاران به نام خانم فائزه مومنی در حال اجرا وظیفه و گزارش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مورد برخورد حراست این دانشگاه نهاده شده است.

وی شرح داد: این خانم در حال تهیه گزارش درباره نحوه واکسیناسیون و آنالیز ادعای وزارت بهداشت بوده مبنی بر این که واکسیناسیون براساس جدول و کد اعلامی صورت می گیرد، هنگامی که این خبرنگار در حال خروج از دانشگاه بوده حراست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی احساس نموده اخبار و اطلاعاتی در گوشی او و یا به صورت ضبطی وجود دارد با این خبرنگار درگیر می شوند که نتیجه آن آسیب دیدگی و شکستگی انگشتان دست این خانم بوده که اکنون پیچ و مهره در دست این خانم بعد از عمل نهاده شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برای مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی متاسفم که از دیروز تا به امروز و بعد از این اتفاق به صورت رسمی از جامعه خبری و رسانه ای کشور عذرخواهی ننموده است.

وی اضافه نمود: درخواست من از آقای نمکی وزیر بهداشت این است که به سرعت به این موضوع رسیدگی نمایند اگر با متخلفان برخورد نگردد و گزارش شفافی به کمیسیون بهداشت و مجلس داده نگردد، حتما مجلس با این موضوع به طور جدی تر برخورد می گردد.

محمد باقر قالیباف در پاسخ به این تذکر اظهار کرد: خبرنگاران عزیز با مشقت و سختی در پی تهیه گزارش و اطلاع رسانی به افکار عمومی هستند قطعا این برخورد پسندیده نیست.

قالیباف اضافه نمود: دو کمیسیون بهداشت و اصل 90 پیگیر این موضوع باشند کمیسیون اصل 90 هم اگر شکایتی آمد آن را مورد آنالیز قرار دهد.

روز گذشته خبری منتشر شد مبنی بر این که خبرنگار روزنامه صبح نو که برای پوشش خبری درباره واکسیناسیون به مجموعه ساعی تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رفته، مورد برخورد مامور حراست نهاده شده و به علت جراحات وارده به بیمارستان مراجعه نموده و دست او تحت عمل جراحی نهاده شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1400 بروزرسانی: 18 مرداد 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1500

به "ماموریت قالیباف به کمیسیون های بهداشت و اصل 90 برای پیگیری ضرب و شتم یک خبرنگار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت قالیباف به کمیسیون های بهداشت و اصل 90 برای پیگیری ضرب و شتم یک خبرنگار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید