لیگ برتر کاراته وان ژاپن، کوشش عسگری برای نشان برنز، حذف خاکسار، آسیابری و کریمی

به گزارش سرگرمی تفریحی، در ادامه روز نخست رقابت های کاراته وان ژاپن، بهمن عسگری با شکست در دیدار نیمه نهایی روز یکشنبه برای کسب مدال برنز کوشش خواهد نمود.

لیگ برتر کاراته وان ژاپن، کوشش عسگری برای نشان برنز، حذف خاکسار، آسیابری و کریمی

به گزارش خبرنگاران، روز نخست از پنجمین مرحله رقابت های لیگ برتر کاراته وان در سال 2019، امروز(آدینه) در سالن نیپون بودوکان شهر توکیو شروع شد و بهمن عسگری با شکست در دیدار نیمه نهایی برای کسب مدال برنز کوشش خواهد نمود و علی اصغرآسیابری، طراوات خاکسار و سیدعلی کریمی از دور رقابت ها کنار رفتند.

در ادامه مسابقات کومیته انفرادی و در بخش بانوان، طراوات خاکسار در وزن 55- کیلوگرم، ابتدا در دور نخست با نتیجه 3 بر صفر از سد مایا چرر از سوئیس گذشت. او در ادامه با نتیجه 2 بر یک مقابل سارا یامادا، دارنده برنز دنیا در سال 2016 از ژاپن گذشت.

خاکسار در دور سوم مقابل تزو یان وی، دارنده برنز دنیا و آسیا در سال 2018 با نتیجه 4 بر صفر مغلوب گردید، اما با صعود کاراته کا چینی، نماینده کشورمان در جدول شانس مجدد شانس خود را امتحان کرد. او در اولین دیدار خود در جدول شانس مجدد به مصاف الساندرا هاسانی از کرواسی رفت و پس از تساوی صفر-صفر، در هانتی بازنده اعلام شد تا از دور مسابقات کنار برود.

اما در رقابت های بخش مردان و در وزن 75- کیلوگرم بهمن عسگری ابتدا با نتیجه یک بر صفر مقابل لوکا رتباخر از اتریش پیروز شد. او در دور دوم نیز عبدالله ممدوح از مصر را شکست داد.

عسگری در دور سوم به مصاف یوشه ساکایاما، دارنده مدال طلای امیدهای آسیا در سال 2018 رفت و این مسابقه را نیز با رجحان یک بر صفر به سود خود انتها داد. او در مرحله نیمه نهایی مقابل کن نیشمورا، قهرمان آسیا در سال 2019 و دارنده برنز دنیا در سال 2018 پس از تساوی صفر-صفر در هانتی مغلوب گردید. این دیدار هفتمین جدال دو کاراته کا و در شش دیدار گذشته هر دو بازیکن به سه پیروزی دست یافته بودند. عسگری روز یکشنبه 17 شهریورماه برای کسب نشان برنز به مصاف نوا بتیچ از اتریش خواهد رفت.

در همین وزن، علی اصغر آسیابری دیگر نماینده کشورمان در دور اول با نتیجه 5 بر صفر از سد تیموفی لئونتو از روسیه گذشت. او در دور دوم نیز با نتیجه 8 بر 2 مقابل دایسوکه واتانابه، دارنده برنز آسیا در سال 2015 پیروز شد.

لوئیجی بوسا نایب قهرمان دنیا در سال 2018 حریف دور سوم آسیابری بود که این دیدار پس از تساوی 6-6، در هانتی (رای داوران) به سود نماینده کشورمان به خاتمه رسید. آسیا بری در ادامه قرعه سخت خود و در دور چهارم مقابل استانیسلاو هورنا، دارنده مدال برنز دنیا در سال 2019 از اوکراین پس از تساوی 5-5، با قانون سنشو مغلوب گردید. با شکست هورنا مقابل رافائل آقایف دارنده 5 مدال طلای دنیا از ارمنستان، نماینده شایسته کشورمان از راهیابی به جدول شانس مجدد بازماند.

همچنین علی کریمی در جدول شانس مجدد وزن 67- کیلوگرم، به مصاف یوگی کزاکی از ژاپن رفت و با شکست 2 بر صفر از دور مسابقات کنار رفت.

سیدعلی کریمی در رقابت های امروز کار خود را با رجحان 2 بر صفر مقابل میلوسز سابیسکی از لهستان شروع کرد. او در دور دوم پس از تساوی یک-یک مقابل ایکبولجان اوزاکوف از ازبکستان، با قانون سنشو به رجحان دست یافت، اما با شکست مقابل اوگار بوراک ترکیه ای و با توجه به حضور حریف خود در دیدار نهایی به جدول شانس مجدد راه یافته بود.

پیش از این و در شروع رقابت ها، سارا بهمنیار ملی پوش وزن 55- کیلوگرم کشورمان با رجحان مقابل رقبای خود به دیدار خاتمهی راه یافته بود و مجید حسن نیا در وزن 60- کیلوگرم با شکست در دیدار نیمه نهایی برای کسب مدال برنز به روی تاتامی خواهد رفت. دیدارهای خاتمهی و کسب مدال برنز روز یکشنبه 17 شهریورماه برگزار خواهد شد.

امیررضا میرزایی، امیر مهدی زاده و فاطمه صادقی نماینده کاتای بانوان از دور رقابت ها کنار رفته بودند.

پنجمین مرحله لیگ برتر کاراته وان ترکیه با حضور 649 کاراته کا از 79 کشور به مدت سه روز در ژاپن برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 125

به "لیگ برتر کاراته وان ژاپن، کوشش عسگری برای نشان برنز، حذف خاکسار، آسیابری و کریمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر کاراته وان ژاپن، کوشش عسگری برای نشان برنز، حذف خاکسار، آسیابری و کریمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید