ظرفیت اقامتی یزد از ضریب 95 درصد گذشت

به گزارش سرگرمی تفریحی، خبرنگاران/یزد رییس جامعه هتلداران استان یزد از تکمیل ظرفیت اکثر واحدهای اقامتی یزد با ضریب بیش از 95 درصد به دنبال برگزاری جشنواره انار در یزد خبر داد.

ظرفیت اقامتی یزد از ضریب 95 درصد گذشت

سید امیر ناصر طباطبایی در گفت وگو با خبرنگار سرگرمی تفریحی، با اشاره به تاثیر برگزاری جشنواره انار در رونق گردشگری استان یزد، اظهار کرد: در این هفته و تحت تاثیر جشنواره انار به ویژه در روزهای خاتمهی هفته، ظرفیت اقامتی استان با ضریب بیش از 95 درصد تخت های اقامتی، پر بود.

وی با بیان این که جشنواره انار یزد ظرفیت برگزاری در بعد بین المللی را دارد، گفت: این جشنواره به علت گستره برگزاری در استان و استقبال از سوی مردم داخل کشور به ویژه به علت محبوبیت محصول انار یزد در ایران و همچنین برخورداری بازارهای بین المللی از انار یزد می تواند به صورت بین المللی و فراتر از بعد ملی برگزار شود که البته برگزاری آن به صورت بین المللی به همت مسئولان استان نیاز دارد.

طباطبایی با یادآور شدن ضرورت برگزاری جشنواره هایی مانند سده در یزد، اعلام نمود: این جشنواره با ظرفیت بین المللی که تا دو سال اخیر برگزار و مورد استقبال مردم نیز قرار داشت با عنایت مسئولان استان می تواند دوباره برگزار و تاثیر قابل توجهی در رونق صنعت گردشگری یزد و حتی کشورمان داشته باشد.

عضو کمیسیون عالی تجدیدنظر واحدهای اقامتی، پذیرایی و تفریحی کشور در خاتمه گردشگری را صنعتی میان رشته ای خواند و گفت: جذب گردشگران داخلی و خارجی با برگزاری رویدادهای گردشگری علاوه بر رونق این صنعت می تواند چرخ صنایع اقامتی و هتل ها، صنایع دستی و در نهایت اقتصاد استان و کشورمان را به گردش درآورد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 340

به "ظرفیت اقامتی یزد از ضریب 95 درصد گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت اقامتی یزد از ضریب 95 درصد گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید