طرح افزایش نرخ مالیات بر خانه های خالی تصویب شد، شناسایی2.5 میلیون مسکن خالی

به گزارش سرگرمی تفریحی، خبرنگاران: نمایندگان مجلس یازدهم با دو فوریت طرح افزایش نرخ مالیات بر خانه های خالی موافقت کردند.

طرح افزایش نرخ مالیات بر خانه های خالی تصویب شد، شناسایی2.5 میلیون مسکن خالی

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش سرگرمی تفریحی به نقل از تسنیم، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه، 22 تیرماه) مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم موافقت کردند.

بر اساس این گزارش طرح اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم درباره افزایش نرخ مالیات بر خانه های خالی است.

سید احسان خاندوزی نایب رئیس کمیسیون مالی مجلس در نشست علنی امروز با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل ناکارآمدی قانون اخذ مالیات از خانه های خالی حدود 2.5 میلیون مسکن خالی در کشور وجود دارد، گفت: می توان با تکمیل سامانه املاک و اسکان بخش زیادی از این خانه ها را به بازار عرضه کرد.

وی در تشریح ضرورت تصویب دو فوریت طرح اصلاح ماده 54 قانون مالیات های مستقیم گفت: در حال حاضر جهش قیمت ها در حوزه مسکن و اجاره بها فشار سنگینی بر گرده مردم وارد نموده است و یکی از مطالبات فوری مردم از مجلس یازدهم جلوگیری از افزایش افسارگسیخته قیمت ها در بازار مسکن است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس اضافه نمود: با تصویب دو فوریت طرح اصلاح ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم می توان بازار را در تابستان 99 که پیک خرید و فروش مسکن است تا حدودی کنترل کرد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر به دلیل ناکارآمدی قانون اخذ مالیات از خانه های خالی حدود 2.5 میلیون مسکن خالی در کشور وجود دارد که می توان با تصویب طرح مذکور و تکمیل سامانه املاک و اسکان بخش زیادی از این خانه ها را به بازار عرضه کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 775

به "طرح افزایش نرخ مالیات بر خانه های خالی تصویب شد، شناسایی2.5 میلیون مسکن خالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح افزایش نرخ مالیات بر خانه های خالی تصویب شد، شناسایی2.5 میلیون مسکن خالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید