شبستان شرقی مسجد جامع نیشابور مرمت شد

به گزارش سرگرمی تفریحی، رئیس اداره میراث فرهنگی نیشابور از اجرای عملیات مرمت در مسجد جامع تاریخی این شهر اطلاع داد.

شبستان شرقی مسجد جامع نیشابور مرمت شد

به گزارش سرگرمی تفریحی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی، محمداسماعیل اعتمادی با اعلام این خبر اضافه کرد: مرمت و بازسازی شبستان شمال شرقی مسجد با نظارت اداره میراث فرهنگی، نیشابور در حال اجرا است.

او هزینه مرمت این شبستان را حدود 500میلیون ریال اظهار داشت و گفت: اعتبار لازم توسط هیات امنای مسجدجامع نیشابور و از محل یاری های مردمی تخصیص داده شد.

اعتمادی عنوان نمود: مسجد جامع ، قدیمترین اثر تاریخی در شهر نوبنیاد نیشابور است که در سال 899 هجری به همت پهلوان علی کرخی فرزند بایزید ساخته شده است، این مسجد دارای دو ایوان است و کتیبه هایی در زمینه رقبات و موقوفات مسجد از دوره صفویه در ایوان ها نصب شده است.

شهرستان نیشابور با دارابودن بیش از 450 اثر تاریخی که 115 اثر آن در فهرست آثار ملی کشور قرار گرفته است، از مهم ترین شهرهای تاریخی و گردشگری کشور است. نیشابور از طرف سازمان یونسکو به عنوان شهر پایدار ایرانی در کنار شهرهای اصفهان و شیراز و منطقه نمونه بین المللی گردشگری انتخاب شده است. این شهر عضو اتحادیه شهرهای تاریخی دنیا و اتحادیه بین المللی شهرهای راستا جاده ابریشم نیز است.

نیشابور دارای پنج واحد اقامتی شامل یک هتل چهارستاره، یک هتل آپارتمان، یک هتل یک ستاره و دو مهمانپذیر است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 130

به "شبستان شرقی مسجد جامع نیشابور مرمت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبستان شرقی مسجد جامع نیشابور مرمت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید