سفینه فضایی بدون سرنشین وارد مدار کره ماه شد

به گزارش سرگرمی تفریحی، پس از گذشت چند هفته از پرتاب موفقیت آمیز سفینه فضایی چاندرایان 2، متخصصان از ورود این سفینه به مدار کره ماه خبر دادند.

سفینه فضایی بدون سرنشین وارد مدار کره ماه شد

به گزارش خبرنگار ،سفینه فضایی بدون سرنشین چاندرایان chandrayaan 2 ساخت متخصصان هندی که حامل سطح نشین Vikram و ماه نورد Pragyan است با موفقیت پس از گذشت چند هفته از پرتاب وارد مدار کره ماه شد.

این فضاپیما درتاریخ 22 ماه ژوئن سال میلادی جاری به فضا پرتاب شد و به گفته کارشناسان جهت حرکتی آن به گونه ای بود که چندین هفته به طول انجامید تا انتها به کره ماه برسد.

کارشناسان طولانی بودن مدت زمان سفر چاندرایان 2 تا رسیدن به مدارکره زمین به نسبت ماموریت آپولو 11 که تنها چند روز به طول انجامید، استفاده ناسا از موشک فضایی بسیارقدرتمند اعلام نموده اند که آپولو 11 را به سرعت به کره ماه رساند.

متخصصان هندی اعلام نموده اند پس از موفقیت چاندرایان 2 در رسیدن به مدار کره ماه و گردش به دور کره به مدت دو هفته، طی ماه آینده میلادی سطح نشین حاوی ماه نورد Pragyan بر سطح کره ماه فرود خواهد آمد.

گردش به دور کره ماه به منظور نزدیک کردن هرچه بیشتر چاندرایان 2 به سطح کره ماه است تا فضانورد بدون کمترین آسیب برسطح کره فرود آید.

سفینه بدون سرنشین چاندرایان 2 با موفقیت به فضا پرتاب شد

کارشناسان لحظه فرود سطح نشین برسطح کره ماه را مانوری خطرناک و پر چالش اعلام نموده اند که می تواند سبب شکست کل ماموریت گردد؛ چاندرایان 2 قرار است به مدت یک سال به دور مدار کره ماه گردش کند.

در صورتی که فرود سطح نشین Vikram و عملیاتی شدن ماه نورد Pragyan با موفقیت انجام گردد، هند پس از کشور های اتحاد جماهیر شوروی (فدراسیون روسیه)، آمریکا و چین چهارمین کشوری خواهد بود که با موفقیت سفینه فضایی بر سطح کره ماه فرود آورده است.

ماه نورد Pragyan ساخت متخصصان هندی قرار است به مطالعه در قطب جنوب کره ماه و ارسال اطلاعات درباره این منطقه بپردازد که تاکنون از طریق هیچ ماه نوردی مورد آنالیز قرار نگرفته است.

منبع:Space

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 206

به "سفینه فضایی بدون سرنشین وارد مدار کره ماه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفینه فضایی بدون سرنشین وارد مدار کره ماه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید