ستون تاریخی که به میز تبدیل شد!

به گزارش سرگرمی تفریحی، شهر رومی Germanicia به صورت اتفاقی و در جریان حفاری های غیرقانونی کشف شد. باستان شناسان اکنون در تلاشند تا تمامی قسمت های این شهر تاریخی را کشف نمایند.

ستون تاریخی که به میز تبدیل شد!

یک مرد ترکیه ای ساکن شهر مرعش از یک ستون باستانی رومی 1500 ساله که در جریان ساخت و ساز خانه اش کشف نموده، به عنوان میز استفاده می کرد.

به گزارش حریت دیلی نیوز، محمت بوز 74 ساله، این ستون باستانی 1500 ساله رومی را در سال 1977 در جریان پی سازی خانه جدیدش کشف کرد، اما بوز هیچ اطلاعی از هویت تاریخی تکه سنگی که پیدا نموده، نداشت. به همین دلیل قسمت بالایی آن را با ساروج پوشاند و از آن پس این ستون 1500 ساله به عنوان یک میز ساده مورد استفاده نهاده شد.

زمانیکه در سال 2007، شهر باستانی Germanicia در نزدیکی محل زندگی بوز کشف شد، او به این فکر افتاد که شاید این میز سنگی یک اثر باستانی باشد.

اما، بوز زمانی از هویت واقعی این اثر آگاه شد که دو سال پیش بعضی از مسئولان آثار باستانی ترکیه این میز سنگی را به عنوان یک ستون رومی 1500 ساله شناسایی کردند.

بوز می گوید: این خانه را در سال 1977 ساختم. وقتی می خواست یک کانال آب باز کنم، به این ستون سنگی برخوردم. این اثر هیچ ارزشی برای ما نداشت؛ پس همسرم پیشنهاد داد از آن به عنوان میزی برای قرار دادن چای و قهوه استفاده کنیم.

منبع: ایسنا

منبع: همگردی
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 164

به "ستون تاریخی که به میز تبدیل شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ستون تاریخی که به میز تبدیل شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید