زمان واریز یارانه نقدی مرداد ماه 99 اعلام شد؛ 45500 تومان به ازای هر نفر

به گزارش سرگرمی تفریحی، یکصد و چهاردهمین، مرحله یارانه نقدی مربوط به مرداد ماه سال جاری به ازای هر نفر 455،000 ریال به همراه افزایش حداقل مستمری خانوار های مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ساعت 24:00 روز دوشنبه مورخ 1399.05.20 به حساب سرپرستان خانوار ها واریز می شود و قابل برداشت خواهد بود. به گزارش ایسنا، از آذرماه سال 1389 تا به امروز یارانه نقدی با مبلغ 45 هزار و 500 تومان به ازای هر نفر در هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.

زمان واریز یارانه نقدی مرداد ماه 99 اعلام شد؛ 45500 تومان به ازای هر نفر

پرداختی مرداد ماه سال جاری که امشب انجام می شود، صد و چهاردهمین مرحله از واریزی این یارانه است که بدون تغییر مبلغ طی این سال ها بوده است. چند ماهی است که دولت آخرین شرایط تعداد یارانه بگیران را طی نکرده، ولی براساس گزارشی که در اواخر سال گذشته اعلام شده بود همچنان حدود 78 میلیون نفر در لیست یارانه بگیران قرار داشتند که البته طی تکلیف قانون بودجه برای سال جاری و سال های گذشته دولت مکلف به حذف سه دهک بالایی از دریافت یارانه است.

اما همراه با یارانه نقدی مرداد ماه افزایش حداقل مستمری خانوار های مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی نیز پرداخت می شود. از سوی دیگر از یارانه پرداختی به حساب خانوار ها مبلغ اقساط وام یک میلیون تومانی قرض الحسنه نیز کسر خواهد شد که این دومین قسط آن است.

وام یک میلیون تومانی همان تسهیلاتی است که در جریان شیوع ویروس کرونا و برای حمایت از خانوار ها با پیشنهاد بانک مرکزی برای 23 میلیون خانوار یارانه بگیر پیش بینی شد که می توانستند با اعلام تقاضا آن را دریافت کنند. این در حالی است که حدود 22 میلیون خانوار از وام یک میلیون تومانی استفاده کرده و کسر اقساط آن نیز از تیرماه از حساب یارانه آن ها شروع شده است. قسط وام یک میلیونی 35 هزار تومان و به مدت 30 ماه از حساب یارانه بگیر کسر می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 908

به "زمان واریز یارانه نقدی مرداد ماه 99 اعلام شد؛ 45500 تومان به ازای هر نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان واریز یارانه نقدی مرداد ماه 99 اعلام شد؛ 45500 تومان به ازای هر نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید