روسیه هواپیمای روز قیامت را می سازد

به گزارش سرگرمی تفریحی، ایرنا نوشت:نیروهای مسلح روسیه برای افزایش توان عملیاتی در صورت بروز جنگ گسترده و نابودی تمامی مراکز فرماندهی کلاسیک زمینی این کشور، به هواپیمای جدیدی برای فرماندهی جنگ آخر مجهز خواهد شد.

روسیه هواپیمای روز قیامت را می سازد

یک مقام هواپیماسازی روسیه گفت: تصمیم گرفته شده است سیستم هواپیمای مدیریت نظامی موسوم به هواپیمای روز قیامت از هواپیمای ایلوشین-80 به هواپیمای جدید ایلیوشین-96-400 ام منتقل شود.

به گفته این مقام روس که رسانه های روس به نام وی اشاره نکرده اند، انتقال مدیریت نظامی هوایی به هواپیمای جدید ایلیوشین-96-400 ام افزایش مدت پرواز هواپیمای روز قیامت و شعاع مدیریت نظامی نیروهای مسلح را افزایش خواهد داد.

در تعریف نظامی، این هواپیماها پس از درگیری هسته ای یا نابودی مراکز ارتباطی زمینی برای ادامه جنگ و هدایت نیروها کاربرد دارد و آخرین امکان فرماندهی جنگی، کنترل تمام تسلیحات راهبردی و دوربردی اتمی و غیراتمی، محل استقرار فرماندهان ارشد و طراحان عملیات نظامی است.

این هواپیما در ساختار ارتش آمریکا نیز وجود دارد. مجتمع هوایی فرماندهی راهبردی بدون نیاز به مراکز ارتباطی زمینی می تواند نیروهای در حال عملیات و حتی هوا فضا را فرماندهی کند.

تاس به نقل از منابع خبری علنی گفت که نیروهای مسلح روسیه به چهار هواپیمای روز قیامت از نوع ایلیوشین-80 مجهز است.

این هواپیما از سال 2015 میلادی به ارتش روسیه تحویل شده بود.

شرکت ابزارسازی روسیه در آن مان در باره مشخصات این مرکز فرماندهی از هوا اعلام کرده بود: هواپیمای روز قیامت از امکانات بی مانند مختلفی از جمله فرماندهی انواع تسلیحات و تسلیحات راهبردی و دوربردی و تمامی بخش های نیروهای مسلح برخوردار است.

طراحی مقاوم و مصرف اندک انرژی از جمله مزایای نسل جدید مجتمع هوایی فرماندهی روسیه اعلام شده بود.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1017

به "روسیه هواپیمای روز قیامت را می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه هواپیمای روز قیامت را می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید