سفارش هایی برای بانوان راهی خارج از کشور

به گزارش سرگرمی تفریحی، اگرچه مسافرت های خارجی تجربه ای جذاب و لذت بخش برای قاطبه مردم به شمار می آید، با این وصف خانم ها گاهی با مسائل خاصی روبرو هستند که باید در جریان سفر به نوعی با آن ها مقابله نمایند. در شرایط عادی معمولا همه افراد پیش از سفر با سفارش ها و نصایح خانواده هایشان روبرو می شوند؛ مثلاً این که مراقب جیب برها باشند، از سالم ترین غذاها استفاده نمایند و در تهیه سوغاتی بهترین سلیقه را به خرج دهند. اما گذشته از این سفارش های متداول، خانم ها باید برای روبروه با چالش هایی منحصربه فرد آمادگی لازم را کسب نمایند. در این مقاله، بعضی از مسائل مهمی را که در شرایط سفر ممکن است برای بانوان مشکل ساز شوند را از زبان زویی رادنر بازگو می نماید.

سفارش هایی برای بانوان راهی خارج از کشور

زویی رادنر تجربه تحصیل و زندگی در کشورهای دیگر را دارد و هم چنین به چندین کشور نیز سفر نموده است. برای آشنایی با تجربه های وی با خبرنگاران همراه شوید.

مسائل آرایشی

آرایش چهره یکی از مسایلی است که در جریان مسافرت برای من خیلی دردسرساز شد. حمل یک کیف آرایشی پر از لوسیون، پودر، انواع کرم، مداد و... در یک سفر طولانی یا حتی در مسافرت کوتاه آخر هفته، کار خیلی سختی است. گذشته از آن، این تجربه تلخ را داشتم که در جریان سفرم با هواپیما، در اثر یک لحظه آشفتگی هوایی بعضی از پودرهای آرایشی مرغوب و گران قیمتم پخش شدند یا باهم قاطی شدند. گاهی نیز چنین اتفاقاتی براثر افتادن یا ضربه خوردن ناگهانی چمدان هایم روی می داد. فکر نمی کنم برای خانم ها چیزی عذاب آورتر از این باشد که کیف شان را باز نمایند و ببیند کرم های برنزه ای که تازه خریده اند از بین رفته است. بنابراین برای این که اتفاقاتی از این دست برای شما پیش نیاید سعی کنید فقط وسایل ضروری را برای سفر بردارید. در این صورت هم درد سر کم تری دارید و هم خسارت اقتصادی کم تری متوجه شما خواهد شد. اگر احتمال می دهید که پودرهای آرایشی در اثر جابجایی ها پخش شده یا باهم مخلوط شوند، راه چاره این مشکل چنین است که پیش از سفر، بسته پودر آرایشی را باز نموده و مقدار کمی آب بر روی هر قسمت بریزید تا پودر در آب حل گردد. با این روش لایه های پودر پس از خشک شدن دیگر پخش نخواهد شد.

مشکل در دسترس نبودن اسپری بدن

گذشته از آن که شما در سفر خود چقدر از دیگران فاصله می گیرید یا این که حتی ممکن است بخواهید بیشتر اوقات تنها باشید، اما در هر حال مطمئناً دوست ندارید که در هنگام حضور در جمع، رایحه ناخوشایندی از طرف شما به مشام برسد. در جریان سفرم به اروپا برای پیدا کردن اسپری بدن زنانه با مشکل جدی روبرو شدم؛ در بعضی از شهرها که اصلاً نمی شد چیزی شبیه به آن هم پیدا کرد! حق هر انسانی است که همیشه خوشبو باشد و از این حیث اعتمادبه نفس بیشتری کسب کند. من در جریان سفرم تنها جایگزین نسبی که گاهی برای اسپری بدن پیدا می کردم یک چوب معطر کوچک بود، که البته خیلی به کارم نمی آمد. شما هم اگر حدس می زنید عطرهای کوچک مانند این به دردتان نمی خورد، پیشنهاد می کنم پیش از حرکت چند اسپری بدن اضافی با خود بردارید و آن گاه دیگر از بابت تعریق بدن احساس اضطراب و ناراحتی نخواهید داشت.

استفاده از لباس های پوشیده

اگرچه بیشتر شهروندان اروپایی و امریکایی از بابت نوع لباس و پوشش به تنوع طلبی شهرت دارند، اما باید دانست که در بعضی از مقاصد گردشگری معروف جهان نوع پوشش بازدیدنمایندگان مهم تلقی می گردد و به بالاخص زنان، باید دارای پوشش کامل باشند. مثلا در اروپا کاخ واتیکان و بعضی از مساجد خاص جزو اماکنی هستند که ضروری است خانم ها برای دریافت اجازه ورود شانه هایشان را بپوشانند و از لباس های پوشیده استفاده نمایند. همچنین در بعضی از کشورهای حوزه شرق اروپا این انتظار می رود که خانم ها از پوشش کامل و غیر عریان استفاده نمایند. به هر حال شایسته است که مسافران در هنگام مسافرت تیپ ظاهری شان را طوری انتخاب نمایند که درک و احترام متقابل آن ها، در قبال فرهنگ های مختلف، به چشم بیاید.

رعایت نکات امنیتی

رعایت اصول امنیتی هنگام بازدید از شهرهای مختلف در اروپا، درست به اندازه زمانی که از شهرهای امریکایی بازدید می کنید مهم است. خوب است بدانید که مسئولان بیشتر شهرهای اروپایی از دغدغه امنیتی گردشگران خارجی اطلاع دارند. ازاین رو آن ها برنامه های مختلفی برای تأمین امنیت خانم ها و مصون نگه داشتن آن ها از موقعیت های خطرناک تدارک دیده اند. با همه این اوصاف، چند نکته مهم هست که با رعایت کردن آن ها خانم ها می توانند بیشتر مراقب خود باشند. مثلاً اینکه هرگز در کوچه و بازارها تنها راه نروید، به خصوص در شب. سعی کنید از مناطقی از شهر که روشنایی کافی ندارد دور بمانید. اگر برنامه اسکورت محافظتی از جانب تور شما برای مسافران تدارک دیده شده است حتماً شما هم از آن بهره ببرید. مراقب دوستان تان هم باشید.

دردسر کفش های پاشنه بلند

همه خانم ها غالبا دوست دارند که در هنگام رفتن به تفریح ظاهر شیک و مناسبی داشته باشند. مثلاً من خودم ترجیح می دهم که بیشتر اوقات کفش پاشنه بلند بپوشم و لباس هایم را با آن ست کنم. اما باید به یک حقیقت اذعان کرد و آن این که، اگرچه زیبایی و قدمت شهرهای تاریخی اروپا در طول روز برای بازدیدنمایندگان واقعاً جذاب و دل انگیز است، اما این جذابیت ها معمولاً در هنگام شب برای خانم ها عذاب آور خواهد شد! این فقط ما خانم ها هستیم که می توانیم دردسر راه رفتن با کفش های پاشنه بلند را بر روی خیابان های سنگ فرش، آن هم برای مسافت های طولانی درک کنیم. راه چاره من برای این مسئله این است که یک جفت کفش باله زیبا و انعطاف پذیر به همراه بیاورید تا در این شرایط از آن بهره مند شوید. هر زمان که به مقصدتان رسیدید می توانید به راحتی این کفش ها را به صورت گرد جمع نموده و در کیفتان بگذارید و پس از آن کفش های پاشنه دارتان را بپوشید. با این روش در طی پیاده روی های طولانی دیگر مسائلی مانند پیچ خوردن پا، یا زخم شدن انگشتان پا برایتان پیش نمی آید... و البته تناسب ظاهرتان را نیز حفظ خواهید کرد. در مسافرت های طولانی با رعایت چنین نکات ساده ای می توان از بروز مسائل فراوان پیشگیری کرد و بانوان راهی به سفر، به طور خاص، شیرینی سفر را با رعایت این موارد بیشتر احساس خواهند کرد. نظرات خود را پیرامون این مقاله در خبرنگاران به اشتراک بگذارید. منبع: Huffingtonpostمنبع: کجارو
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 528

به "سفارش هایی برای بانوان راهی خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارش هایی برای بانوان راهی خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید