خدمات نمودارگیری بومی به صنعت نفت و گاز رسید

به گزارش سرگرمی تفریحی، خبرگزاری خبرنگاران- توسعه خدمات نمودارگیری کاربردی در صنعت نفت و گاز کشور، خدمتی است که در اوج تحریم ها به همت متخصصان ایرانی به صنایع مورد احتیاج ارائه شد.

خدمات نمودارگیری بومی به صنعت نفت و گاز رسید

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، شرکت خدمات فنی میادین آسماری از سال 84 برای ارائه خدمات فنی و تخصصی نمودارگیری در کشور شکل گرفت. این شرکت نخستین مجموعه خصوصی ایرانی در زمینه خدمات نمودارگیری است.

آقای مرتضی عسگری مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: مجموعه آسماری یکی از نمود های انگیزه و پیشرفت در صنعت بالادستی نفت است. دستاورد های علم و فناورانه این شرکت هم گواه این ادعا است. در طی این چند سال، به عنوان یکی از بهترین شرکت ها در تبدیل فرصت ها به پیشرفت و دستاورد های قابل اتکا فعالیت نموده ایم.

این فعال فناور ادامه داد: آسماری از سال 86 به عنوان یکی از شرکت های مورد تایید فنی و تخصصی قرارداد مستقیم ارائه خدمات نمودارگیری را با شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب منعقد کرد و این خدمت را به صنایع بالادستی نفت ارائه می نماید.

آقای عسگری درباره خدمات ارائه شده در شرکت، گفت: خدمات نمودارگیری چاه یکی از خدمات شرکت ما است. نمودارگیری فراوری در واقع ثبت داده های مربوط به اندازه گیری یک یا چند عامل سیال فراوری شده در چاه نفت و گاز است که از این داده ها برای توصیف یا پیش بینی رفتار چاه فراوریی استفاده می گردد.

وی اضافه کرد: نمودارگیری فراوری با اهداف گوناگونی از جمله ارزیابی عملکرد دینامیکی و میزان فراوری در بخش های مختلف چاه، عیب یابی مسائل پیش آمده و پایش میزان اثربخشی عملیات تحریک یا تکمیل چاه انجام می گیرد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان گفت: خدمات نمودارگیری شرکت آسماری شرکت نفت و شرکت های تابعه را قادر می نماید تا احتیاج به عملیات های پرخطر و هزینه زا را کاهش دهند. این شرکت با ارائه گستره ای وسیع از انواع نمودارگیری به صنعت نفت این امکان را می دهد تا به بالاترین سطوح فراوری در تمامی شرایط خشکی و دریا دست یابد.

این فعال فناور اضافه کرد: ارزیابی یکپارچگی چاه یکی از خدماتی است که مجموعه ما ارائه می نماید. یکپارچگی هر چاه سؤالی است که پاسخ آن از عهده هیچ ابزار یا اندازه گیری به تن هایی برنمی آید و احتیاج به ترکیب و راندن چنیدن ابزار و تفسیر یکپارچه اطلاعات دارد. عدم آنالیز هرگونه نشتی هرچند کوچک می تواند عواقب مختلفی از کاهش فراوریی تا تخریب محیط زیست داشته باشد که خود موجب توقف فراوری، تعمیرات هزینه بر و جرائم مختلف قانونی است.

آقای عسگری ادامه داد: خدمات اندازه گیری اشباع سیالات مخزن هم جزء خدمات ارائه شده ما است. بلافاصله پس از تکمیل چاه و شروع فراوری، باید مخزن نفتی، برای پیش بینی رفتار آن و برنامه ریزی فرایند فراوری به طور پیوسته مورد پایش قرار گیرد.

این فعال دانش بنیان همچنین گفت: ارزیای نرخ فراوری سطحی بعضی اوقات نشانه خوبی است، اما گاهی به منظور شناخت حرکت سیال در مخزن و بین چاه ها باید از اندازه گیری اشیاع سیالات بهره برد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: خدمات ارزیابی لوله چاه هم توسط متخصصان ما ارائه می گردد. در صنایع استخراج نفت و گاز، بازیابی لوله اغلب عملیاتی از قبل پیش بینی نشده است.

او بیان داشت: خدمات مشبک کاری فرآیندی است که برای سوراخ کردن لوله جداری عبور جریان سیال، از مخزن نفتی به درون ستون چاه، مورد استفاده قرار می گیرد. این عمل به طور معمول از طریق تفنگ های مخصوص انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1073

به "خدمات نمودارگیری بومی به صنعت نفت و گاز رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات نمودارگیری بومی به صنعت نفت و گاز رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید