خبرنگاران روایت رسانه ای از حمله سایبری به شبکه بیمارستانی آمریکا

به گزارش سرگرمی تفریحی، تهران- خبرنگاران- یک رسانه آمریکایی از بزرگترین حمله سایبری به یک شبکه خدمات بیمارستانی این کشور خبر داد که در نتیجه آن دسترسی بیش از 400 مرکز درمانی به این شبکه قطع شد.

خبرنگاران روایت رسانه ای از حمله سایبری به شبکه بیمارستانی آمریکا

شبکه خبری ان بی سی دوشنبه شب گزارش داد طی روزهای شنبه و یکشنبه سامانه های رایانه ای بیش از 400 مرکز درمانی متصل به یک شبکه بیمارستانی در آمریکا موسوم به خدمات همگانی سلامت (Universal Health Services) از دسترس خارج شد.

در نتیجه این حمله که به گفته ان بی سی شاید بزرگترین حمله به شبکه های سلامت در تاریخ آمریکا باشد، برخی از بیمارستان ها و مراکز درمانی مجبور شدند برای ثبت اطلاعات بیماران از کاغذ و قلم استفاده کنند.

ان بی سی به نقل از یکی از کارکنان خدمات همگانی سلامت گفت که به نظر می رسد این حمله سایبری نوعی باج افزار باشد که در این نوع حملات، هکرها برای ارایه دسترسی مجدد کاربران به شبکه از آن ها درخواست پول می کنند.

یکی از کارکنان یک مرکز درمانی گفت که رایانه های این بیمارستان در ابتدا کند شدند و کم کم کلا از دسترس خارج شدند و تا صبح روز دوشنبه هم همچنان خاموش بوده اند.

هنوز درباره منشا و عامل این حمله سایبری هیچ رسانه یا مقام رسمی اظهار نظر نکرده است.

در سال 2017 یکی باج افزار با نام واناکرای (WannaCry) که گفته می شود توسط گروهی مرتبط با دولت کره شمالی ایجاد شده، در سراسر جهان منتشر شد و سامانه ملی سلامت انگلیس را، با اینکه مشخصا آن را هدف نگرفته بود، آلوده کرد.

دست 80 مرکز درمانی در انگلیس در نتیجه آلوده شدن به این باج افزار از سامانه ملی سلامت خارج شد، اما این اختلال موجب مرگ کسی نشد. این در حالی است که چند هفته پیش حمله یک باج افزار به یک بیمارستان در آلمان، باعث مرگ یک نفر شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 آبان 1399 بروزرسانی: 12 آبان 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 978

به "خبرنگاران روایت رسانه ای از حمله سایبری به شبکه بیمارستانی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران روایت رسانه ای از حمله سایبری به شبکه بیمارستانی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید