حداکثر قیمت گوشت قرمز مشخص شد

به گزارش سرگرمی تفریحی، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت با اعلام قیمت مناسب عرضه گوشت قرمز، گفت: از شنبه هفته آینده گوشت قرمز با حداکثر سود 15 درصد در میادین میوه و تره بار توزیع می گردد.

حداکثر قیمت گوشت قرمز مشخص شد

به گزارش خبرنگاران، عباس قبادی در رابطه با تنظیم بازار گوشت قرمز گفت: قیمت تمام شده فراوری گوشت قرمز گوساله حدود 99 هزار تومان است و در نقاط مختلف کشور قیمت عرضه گوشت قرمز برای مصرف کننده نیز متفاوت است.

وی با بیان اینکه شرایط فراوری گوشت قرمز مساعد است، گفت: برای تنظیم بازار گوشت قرمز مقرر شده بود که توزیع گوشت قرمز در میادین میوه و تره بار شهرداری انجام گردد به این ترتیب که میادین مکان هایی را برای توزیع گوشت قرمز در اختیار توزیع کننده با اجاره بهای پایین و یا به صورت رایگان قرار دهند که ظاهرا این موضوع مورد استقبال توزیع کنندگان گوشت قرمز قرار نگرفته است.

وی ببیان داشت: پیگیری های لازم برای توزیع گوشت به وسیله میادین میوه و تره بار انجام خواهد شد تا از روز شنبه گوشت قرمز در این میادین با قیمت تمام شده به علاوه 10 تا 15 هزار تومان سود توزیع گردد.

وی با بیان اینکه گوشت قرمز مشمول قیمت گذاری نیست بیان داشت: با توافقی که بین شرکت پشتیبانی امور دام و فراوری کنندگان دام سنگین اجرا شده است مقرر شد تا این شرکت ذخایر استراتژیک خود را از فراوریات داخلی خریداری و تامین کند و همچنین دام خریداری و کشتار کند تا در میادین میوه و تره بار برای عرضه توزیع گردد.

وی با بیان اینکه قیمت گوشت قرمز مشمول قیمت گذاری نیست و وزارت جهاد اعتقادی به قیمت گذاری این محصول ندارد، گفت: در حال حاضر قیمت مناسب برای عرضه گوشت گوساله بر اساس نوع گوشت بین 120 تا 140 هزار تومان است و بیش از این قیمت گران فروشی محسوب می گردد.

لازم به ذکر است؛ مقدسی رئیس کانون انجمن صنفی دامداران قیمت تمام شده فراوری هر کیلو گوشت قرمز گوساله بدون استخوان را 99 هزار تومان اعلام نموده و معتقد است قیمت گوشت گوساله برای مصرف کننده نیز همین 99 هزار تومان و حداکثر 116 هزار تومان است.

بر اساس این گزارش، دادرس مدیرعامل اتحادیه دام سبک نیز قیمت تمام شده فراوری هر کیلو گوشت گوسفندی درب کشتارگاه را 110 تا 120 هزار تومان بیان کرد.

وی بیان داشت: قیمت گوشت گوسفندی برای مصرف کننده نیز قیمت تمام شده به علاوه 10 درصد سود محاسبه می گردد.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1027

به "حداکثر قیمت گوشت قرمز مشخص شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حداکثر قیمت گوشت قرمز مشخص شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید