جلسه شورای امنیت درباره کره شمالی بدون نتیجه خاتمه یافت

به گزارش سرگرمی تفریحی، به گزارش خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، جلسه غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل متحد پیرامون کره شمالی شامگاه سه شنبه برگزار گردید.

جلسه شورای امنیت درباره کره شمالی بدون نتیجه خاتمه یافت

بر اساس این گزارش، این نشست که پیرامون فعالیت های موشکی کره شمالی و به مدت 30 دقیقه پشت درهای بسته برگزار شده بود بدون هیچ نتیجه و یا صدور بیانیه ای انتها یافت.

این در حالی است که کره شمالی پیش از این شورای امنیت سازمان ملل را به اتخاذ استاندارد دوگانه در قبال آزمایش موشکی این کشور متهم کرده بود.

در پی انتقاد کمیته تحریم های شورای امنیت سازمان ملل از آزمایش موشکی اخیر کره شمالی و معرفی آن به عنوان اقدامی ناقض قطعنامه های سازمان ملل متحد، دولت کره شمالی روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل را به اتخاذ استاندارد دوگانه متهم کرد.

ماجرا از آنجا آغاز می شود که پرتاب آزمایشی یک مدل جدید از موشک بالستیک کوتاه برد از سوی پیونگ یانگ خشم مقامات واشنگتن را برانگیخت و آنان را بر آن داشت تا خواستار برگزاری فوری نشست کمیته تحریم های شورای امنیت سازمان ملل شوند. سپس ایالات متحده در نشست این کمیته در روز جمعه خواستار وضع تحریم های بیشتر علیه کره شمالی و تشدید تدابیر موجود شد.

در مقابل، جو چول سو مدیرکل سازمانهای بین المللی در وزارت خارجه کره شمالی گفت که این نشست با هدف نفیِ حق کره شمالی در دفاع مآغاز برگزار شد و هشدار داد که پیونگ یانگ اقدامی متقابل تدبیر خواهد کرد.

جو در بیانیه ای که از سوی خبرگزاری مرکزی کره منتشر شد، بیان نمود: این [نشست] در تلاش برای نفی حاکمیت کشور و نشاندهنده استاندارد دوگانه شورای امنیت در قبال موضوعات مختلف بر مبنای قطعنامه های سازمان ملل است- محصول مستقیم سیاست خصمانه ایالات متحده.

گفتنی است، پیونگ یانگ روز جمعه بیان نمود که یک مدل جدید از موشک تاکتیکی کوتاه برد خود را که قادر به حمل کلاهکی به وزن حداکثر 2.5 تن است، آزمایش کرده است. اعلام این خبر یک روز پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده، ژاپن و کره جنوبی بیان نمودند که کره شمالی در سواحل شمال شرقی به آزمایش های تسلیحاتی دست زده است.

ژاپن نیز بیان نمود که تسلیحات آزمایش شده موشک های بالستیک بودند که در دریا سقوط کردند. در مقابل، پیونگ یانگ در تأیید این آزمایش از بکار بردن واژه های موشک یا بالستیک خودداری کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1321

به "جلسه شورای امنیت درباره کره شمالی بدون نتیجه خاتمه یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه شورای امنیت درباره کره شمالی بدون نتیجه خاتمه یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید