تلاش متخصصان نیروگاهی سازمان انرژی اتمی برای رفع ایراد فنی در نیروگاه بوشهر

به گزارش سرگرمی تفریحی، روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر اعلام کرد متخصصین این نیروگاه تلاش می کنند تا ایراد فنی مشاهده شده در ژنراتور نیروگاه را رفع کرده و نیروگاه در اسرع وقت به مدار تولید بازگردانند.

تلاش متخصصان نیروگاهی سازمان انرژی اتمی برای رفع ایراد فنی در نیروگاه بوشهر

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پورتال اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی ایران، روابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر روز سه شنبه طی بیانیه ای اعلام کرد که تمام تلاش متخصصین نیروگاه بر این امر تمرکز دارد که پس از رفع ایراد مذکور و با توجه به آمادگی بخشهای هسته ای، نیروگاه در اسرع وقت به مدار تولید بازگشته و به شبکه سراسری متصل شود.

بر اساس این بیانیه، به منظور رفع ایراد فنی مشاهده شده در ژنراتور نیروگاه و پس از انجام هماهنگی لازم با شبکه برق سراسری کشور در روز جمعه، واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر از ساعت 8 شب روز شنبه شروع به کاهش قدرت نمود و در ساعات اولیه صبح یکشنبه موقتاً از مدار تولید برق خارج شد و با توجه به اعلام اجرا شده به وزارت نیرو، مقرر بود وزارت نیرو تمهیدات لازم برای جایگزینی موقت برق تولیدی این نیروگاه را انجام دهد.

شایان ذکر است نیروگاه اتمی بوشهر به نام اولین تجربه استفاده از نیروگاه های هسته ای 1000 مگاواتی در کشور و منطقه، هم اکنون از طریق نیروهای متخصص ایرانی بهره برداری می شود و تا به امروز بیش از 48500 میلیون کیلووات ساعت برق تولید و به شبکه برق تحویل داده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1479

به "تلاش متخصصان نیروگاهی سازمان انرژی اتمی برای رفع ایراد فنی در نیروگاه بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش متخصصان نیروگاهی سازمان انرژی اتمی برای رفع ایراد فنی در نیروگاه بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید