تقابل با چین؛ وعده گزینه بایدن برای نمایندگی سازمان ملل

به گزارش سرگرمی تفریحی، گزینه دولت تازه آمریکا به اسم سفیر این کشور در سازمان ملل متحد گفت، تقابل با دستورکار چین در این نهاد را در اولویت قرار خواهد داد.

تقابل با چین؛ وعده گزینه بایدن برای نمایندگی سازمان ملل

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، لیندا توماس گرینفیلد گزینه دولت نو آمریکا به اسم سفیر این کشور در سازمان ملل روز چهارشنبه گفت، بر روی به چالش کشیدن چین تمرکز خواهد نمود.

به نوشته خبرگزاری رویترز، در بیانیه این دیپلمات آمریکایی که روی وب سایت کمیته روابط خارجی مجلس سنا قرار گرفته آمده است: می دانیم که چین در سرتاسر نظام سازمان ملل کوشش می نماید دستورکاری اقتدار گرایانه را پیش ببرد که در تضاد با ارزش های بنیادین این نهاد و آمریکا است.

گرینفیلد با اشاره انزوای آمریکا در سازمان ملل گفت: موفقیت آن ها در گرو تداوم خروج ما [از بخش های مختلف این نهاد] است. چنین اتفاقی تحت نظر من رخ نخواهد داد.

او در این بیانیه نوشته است: هنگامی که آمریکا خود را نشان دهد، هنگامی که ما ثابت قدم و ماندگار باشیم، هنگامی که بتوانیم طبق ارزش های خود اثرگذار باشیم، سازمان ملل می تواند نهادی ضروری برای پیشبرد صلح، امنیت و سلامت جمعی تبدیل گردد.

گریلفید در ادامه مدعی شده است: در عوض، اگر از میز دور شویم و به دیگران اجازه دهیم جای خالی را پر نمایند، جامعه جهانی و بعلاوه منافع آمریکا متضرر خواهند شد.

شی جین پینگ، رئیس جمهور چین روز دوشنبه به جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا درباره کوشش برای تشکیل ائتلاف با اروپا علیه پکن هشدار داد و گفت: تشکیل گروه های کوچک یا شروع جنگ های سرد نو در جهان، تهدید، استفاده از ارعاب و کوشش برای حذف دیگران، توسل به پراکنده سازی ها و اقدامات خرابکارانه یا تحریم، اگر جهان را به سمت درگیری سوق ندهد به سمت تفرقه راهنمایی می نماید.

چین بعضی اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از ائتلاف آمریکا و کشورهای اروپایی علیه پکن در دستور کار قرار داده است. توافق جامع سرمایه گذاری که ماه گذشته میان چین و اتحادیه اروپا حاصل شد امکان دسترسی بی سابقه کشورهای اروپایی به بازار چین را فراهم می نماید.

اتحادیه اروپا به فاصله کوتاهی بعد از پیروزی جو بایدن، پیشنهاد تشکیل ائتلافی میان کشورهای دو سوی آتلانتیک جهت مقابله با چین در زمینه فناوری های ارتباطی را داد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 مرداد 1400 بروزرسانی: 28 مرداد 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1512

به "تقابل با چین؛ وعده گزینه بایدن برای نمایندگی سازمان ملل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل با چین؛ وعده گزینه بایدن برای نمایندگی سازمان ملل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید