باکتری پوست قورباغه ها از انقراض شان جلوگیری می کند

به گزارش سرگرمی تفریحی، محققان بریتانیایی دریافتند که نوعی باکتری موجود در پوست قورباغه ها از انقراض آنها جلوگیری می کند.

باکتری پوست قورباغه ها از انقراض شان جلوگیری می کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی سرگرمی تفریحی، محققان اعلام کردند؛ باکتری های موجود در پوست قورباغه ها می توانند از آنها در برابر ویروس های مرگبار محافظت کنند.

براساس گزارش بی بی سی، دانشمندان دانشگاه اکستر و انجمن جانورشناسی لندن آزمایشاتی را برای کمک به حفظ گونه های قورباغه های معمولی در حال انقراض انجام دادند.

گفتنی است؛ دوزیستان به طور ویژه ای تحت تاثیر تغییرات شدید طبیعت قرار می گیرند، به طوری که بیش از 40 درصد از گونه های قورباغه ها بر اثر عواملی از جمله پاتوژن ها، تغییرات آب و هوایی و از بین رفتن محل زندگی شان می میرند.

دانشمندان بریتانیایی در مورد اینکه چگونه قورباغه های معمولی با ویروس رانا مقابله می کنند آزمایشاتی را انجام دادند؛ این ویروس علت مرگ تعداد زیادی از قورباغه ها است. آنها دریافتند که رابطه ای میان شیوع بیماری و ترکیبی از باکتری پوست قورباغه ها وجود دارد.

محققان امیدوارند تا بتوانند با استفاده از این باکتری، گونه های قورباغه ها را از خطر انقراض نجات دهند.

البته باید بدانید که شواهدی نیز وجود دارد که نشان می دهد این باکتری ها از قورباغه ها در برابر قارچ دیگچه ای دوزیستان نیز محافظت می کنند؛ این قارچ نیز یکی دیگر از عوامل مرگبار برای این موجودات است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 29

به "باکتری پوست قورباغه ها از انقراض شان جلوگیری می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باکتری پوست قورباغه ها از انقراض شان جلوگیری می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید