بارش برف و باران شدید 5 روزه در 20 استان کشور

به گزارش سرگرمی تفریحی، خبرنگاران: سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم بارش باران، برف و وزش باد شدید موقتی در بعضی استان ها برای استان های ساحلی کشور هشدار سطح زرد صادر کرد.

بارش برف و باران شدید 5 روزه در 20 استان کشور

به گزارش تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، زنجان، همدان، لرستان، شمال خوزستان، گیلان و غرب مازندران بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی می گردد.

این شرایط فردا پنجشنبه برای سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز و شمال شرق کشور انتظار می رود. پنجشنبه بعلاوه در بخش هایی از غرب، جنوب غرب و ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی رگبار پیش بینی شده است.

شنبه هفته آینده در سواحل دریای خزر و منطقه های از شمال غرب و یکشنبه علاوه بر این نواحی در شمال شرق کشور و ارتفاعات و دامنه های البرز نیز بارش پیش بینی می گردد. طی این 5 روز بارش در ارتفاعات و منطقه ها سردسیر به شکل برف است. امروز در شهرهای تهران، کرج، اراک و اصفهان انباشت نسبی آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

توصیف سامانه اول: وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج بین 1.5 تا 2 متر و در غرب سواحل دریای خزر تا 2.5 متر همراه با رگبار باران، رعد و برق و تندباد لحظه ای

منطقه اثر: دریای خزر، منطقه ها ساحلی و دور از ساحل گیلان، مازندران، گلستان.

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناورهای سبک، تفریحی و نیمه سنگین، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ها، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس ها و احتمال آسیب به تأسیسات دریایی.

توصیه: محدودیت در سفرهای دریایی با شناورهای سبک و نیمه سنگین، محدودیت در فعالیت های دریایی از جمله ورود و خروج کشتی به بنادر و احتیاط در صیادی بویژه در فراساحل.

توصیف سامانه دوم: وزش باد همراه با افزایش ارتفاع موج

زمان آغاز: آدینه 1401/09/11

زمان سرانجام: شنبه 1401/09/12

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج در نواحی ساحلی 1.5 تا 2 متر و در فراساحل تا 2.5 متر

منطقه اثر: خلیج فارس، منطقه ها ساحلی و دور از ساحل خوزستان، بوشهر، هرمزگان.

اثر مخاطره: احتمال غرق شدن شناورهای سبک، تفریحی و نیمه سنگین، احتمال اختلال در ورود و خروج شناورها به بندرگاه ها، احتمال پاره شدن تورهای صیادی و آسیب به قفس ها و احتمال خسارت به تاسیسات دریایی.

توصیه: محدودیت در فعالیت های دریایی از جمله سفرهای دریایی با شناورهای سبک و نیمه سنگین، محدودیت در ورود و خروج کشتی به بنادر و اجتناب از صیادی بویژه در فراساحل.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 11 آذر 1401 بروزرسانی: 11 آذر 1401 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1915

به "بارش برف و باران شدید 5 روزه در 20 استان کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش برف و باران شدید 5 روزه در 20 استان کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید