ارمند؛ قاتل 3 برادر

به گزارش سرگرمی تفریحی، درحالی که به گفته اهالی روستای بُردبَر شهرستان خانمیرزا در استان چهارمحال و بختیاری، در سال های گذشته افراد زیادی قربانی شنا در رودخانه ارمند شدند اما مسؤولان شهرستان، اقدامی برای جلوگیری از شنای افراد انجام ندادند تا ظهر روز جمعه 21 خردادماه که رودخانه با گرفتن جان سه برادر بُردبَری در یک لحظه، بار دیگر نام خود را سرزبان ها انداخت. مصطفی، هادی و محمد حبیبی بردبری، نام سه برادر جوانی است که ظهر روز جمعه و تنها در چند دقیقه در رودخانه ارمند غرق شدند.

ارمند؛ قاتل 3 برادر

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران، خبر این حادثه، هنوز هم برای اهالی روستای بردبر و مردم محلی رودخانه ارمند، قابل هضم نیست.

عده ای از مردم و اهالی فضای مجازی، مسؤولان را مقصر وقوع این حادثه می دانند که هنوز درمحل حادثه حصار و علائم هشداری نصب نکرده اند، برخی دیگر هم می گویند باید چند غریق نجات در اطراف این رودخانه مستقر باشند تا اگر حادثه ای رخ داد، به سرعت وارد عمل شوند.

خانواده حبیبی به شدت از این حادثه شوکه شده اند و هنوز هم باور نمی کنند مصطفی و هادی و محمد از دنیا رفته باشند.

محمد حبیبی، یکی از بستگان آنها در مورد این حادثه به خبرنگار جام جم می گوید:آنها ساعت 8 یا 9 صبح روز جمعه برای تفریح به سمت رودخانه ارمند حرکت کردند. این خانواده چهار پسر داشتند و یک دختر که روز حادثه دخترشان همراه شان نبود. این رودخانه حالت فریبکارانه ای دارد. یعنی از دور این طور به نظر می آید که بیش از 1.5 متر عمق ندارد، اما پس از وارد شدن متوجه عمق زیاد آن می شوید. پس از این که خانواده جایی حوالی رودخانه اتراق کردند، ابتدا محمد 29ساله برای شنا وارد آب شد که پس از مدت کوتاهی ناگهان به سمت گردآب(جایی که آب به صخره می زد و می چرخید) کشیده شد. هادی و مصطفی که متوجه شرایط غیرعادی برادرشان محمد شده بودند، به سمت رودخانه دویدند. مصطفی 27 ساله ابتدا وارد آب شد، اما او هم گرفتار و به زیر آب کشیده شد. پس از او، این بار هادی 25 ساله که از همه جوان تر بود، به داخل آب پرید تا برادرانش را نجات دهد، اما هادی هم گرفتار امواج رودخانه شد.

حبیبی ادامه می دهد:خانواده که از همان فاصله شاهد وقوع حادثه برای سه پسرشان بودند، از مردم و اهالی ارمند درخواست کمک کردند. خبر حتی به بردبر هم رسید و بسکمک برای کمک به سه برادر ،خودشان را به رودخانه ارمند رساندند. در یک لحظه، ارمند پر شد از آدم هایی که می خواستند هر سه برادر را نجات دهند. آنها متاسفانه مدت زیادی زیر آب بودند که نیم ساعت پس از حادثه، جنازه دو نفر از برادرها و 30دقیقه بعد، جسد نفر سوم هم پیدا شد.

راهکاری برای جلوگیری از مرگ مسافران

صفدر بهرامپور یکی از افرادی که در محل حادثه بود، در مورد این حادثه به جام جم توضیح می دهد:ساعت حوالی 12 ظهر جمعه بود که پسرم به من زنگ زد وگفت سه نفر داخل آب گرفتار شده اند و به کمک نیاز دارند. پسر خودم هم برای شنا به ارمند رفته و یکی از شاهدان حادثه بود. پس از اطلاع از این حادثه، خود را به محل رساندم. قیامتی بود. تا من برسم، اهالی شهرک سونک که جزو بخش سپیدار است، دو نفر از آنها را از آب بیرون کشیده بودند. جایی که این سه برادر گرفتار آب شدند، 9متر عمق دارد و بسیار خطرناک است. وقتی به محل حادثه رسیدم، اورژانس هم آمده بود و با وجود تلاش بسیار نتوانستند آن دو نفر را احیاء کنند و جنازه ها را داخل آمبولانس گذاشتیم. برادر سوم هنوز ته آب و داخل چرخاب در حال چرخیدن بود. هیچ کس جرات نمی کرد وارد آب شود و پیکرش را از آب بگیرد، اما من وارد آب شدم و او را بیرون کشیدم. شرایط بسیار غمباری آنجا وجود داشت. پدر و مادر آن سه نفر می خواستند خودشان به دل آب بزنند. می گفتند وقتی بچه های مان غرق شده اند، چرا ما باید زنده باشیم. به سختی توانستم جلوی آنها را بگیرم. من خودم فرزند دارم و به خوبی حال والدین این سه برادر را درک می کنم. این حادثه بسیار دردناک بود و شب بسیار بدی را گذراندم.

آن طور که بهرامپور توضیح می دهد، از سال گذشته تا به امروز حدود 20 نفر در قسمت عمیق رودخانه که همین سه برادر جان خود را از دست دادند، غرق شده اند: مردم این منطقه به فن شنا آشنا هستند اما گردشگران وکسانی که برای تفریح به رودخانه ارمند می آیند، از خطرات آگاه نیستند و متاسفانه غرق می شوند. مسؤولان هم توجهی به این مساله ندارند. اهالی برای جلوگیری از وقوع حوادث این چنینی، آمادگی هرگونه کمکی را دارند. به راحتی با 200 کمپرسی حامل سنگ می توان این نقطه عمیق از رودخانه را پر کرد، اما متاسفانه مسؤولان به این مساله توجه ندارند.

حبیبی می گوید: خانواده حبیبی بسیار نجیب و مظلوم هستند. پدر آنها زحمت زیادی برای سه پسرش کشید و حالا که می خواست ثمره زندگی اش را ببیند، هر سه را از دست داد. دو نفر از برادران یعنی محمد و مصطفی ازدواج کرده و صاحب زن و بچه بودند. آنها خیلی به یکدیگر و پدر و مادرشان وابسته بودند و برای زندگی و جان هم حاضر بودند هر فداکاری کنند که این اتفاق هم افتاد و هر سه برادر برای نجات آن دیگری حاضر شد جانش را بدهد.

لیلا حسین زاده - حوادث روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1477

به "ارمند؛ قاتل 3 برادر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارمند؛ قاتل 3 برادر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید