آخرین تقلاهای آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران

به گزارش سرگرمی تفریحی، نماینده آمریکا در سازمان ملل در صفحه توییترش با مطرح کردن ادعاهایی علیه ایران از پیش نویس قطعنامه ای که از سوی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به شورای امنیت ارائه شده، دفاع کرد.

آخرین تقلاهای آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، کلی کرافت نماینده آمریکا در سازمان ملل در دفاع از قطعنامه ضدایرانی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران نوشت: آمریکا امروز پیش نویس یک قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را برای تمدید تحریم تسلیحاتی فعلی در زمینه فروش جنگ افزارهای معمولی به ایران ارائه کرد.

کرافت با عنوان نمودن ادعاهایی علیه ایران گفت: این قطعنامه اقدامی ساده و روشن، منطبق با عقل سلیم است که از سوی کشورهای خاورمیانه درخواست شده است؛ آن ها بیش از همه از حمایت ایران از ترویسم و هرج و مرج آسیب دیده اند. شورای امنیت سازمان ملل نمی تواند از این رفتار چشم پوشی نموده و برای ایران برای تسلیحات پیشرفته دسترسی ایجاد کند.

وی در ادامه عنوان نمود: از تمامی اعضای شورای امنیت می خواهم نسبت به اهمیت اجازه دادن به انقضای این تحریم تسلیحاتی هوشیار باشند. هدف شورای امنیت سازمان ملل پیشبرد صلح و امنیت است. عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تمسخر این مسئولیت خواهد بود.

اظهارات کرافت در پی این مطرح می گردد که دولت آمریکا با نزدیک شدن به خاتمه تاریخ تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر با ارائه پیش نویس قطعنامه ای به شورای امنیت سازمان ملل، خواهان تمدید این تحریم شده است.

علاوه بر این آمریکا علیرغم خروجش از توافق هسته ای تهدید نموده است که اگر این قطعنامه تصویب نگردد، از مکانیسم موجود در این توافق برای بازگردانی تحریم های سازمان ملل علیه ایران استفاده خواهد نمود.

گزارش هایی که منابع مختلف به نقل از دیپلمات ها ارائه نموده اند، حاکی از آن است که آمریکا نخواهد توانست حمایت و حداقل رای لازم برای تصویب قطعنامه اش علیه ایران را به دست آورد.

پیش نویس این قطعنامه به زودی در شورای امنیت سازمان ملل به رای گذاشته خواهد شد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 916

به "آخرین تقلاهای آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین تقلاهای آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید