گزارش شرکت مخابرات ایران از دستاوردهای خود در حوزه فناوری اطلاعات در سال 97

به گزارش سرگرمی تفریحی، شرکت مخابرات ایران در گزارشی از دستاوردهای سال 97 شرکت، خلاصه ای از اقدامات حوزه فناوری اطلاعات این شرکت را ارائه کرد.

گزارش شرکت مخابرات ایران از دستاوردهای خود در حوزه فناوری اطلاعات در سال 97

به گزارش سرگرمی تفریحی، در این گزارش که سید مجید صدری، مدیر عامل شرکت مخابرات آن را ارائه کرده آمده است: در سال گذشته سیستم های جامع نرم افزاری ارتباط با مشتریان تلفن ثابت، باندپهن xDSL/FTTH و ارائه خدمات زیرساختی و ارتباطی به شرکت ها و سازمان ها به صورت یکپارچه و متمرکز در مراکز داده مخابرات ایران پیاده سازی و با برگردان اطلاعات استان ها به بهره برداری جهت ارائه خدمات به بیش از سی میلیون مشترک در سطح کشور رسید.

شرکت مخابرات ایران بیان کرد: در سال 97 سیستم های AAA کل کشور متمرکز و برگردان و در نتیجه در کلیه مناطق سیاست های تفکیک ترافیک و مدیریت حسابداری مشترکین باندپهن یکسان شد تا مخابرات ایران بتواند کمپین های یکپارچه را در شبکه های xDSL/FTTH ارائه نماید.

در این گزارش آمده است: از دیگر اتفاقات خوب سال 97، پیاده سازی سیستم جامع و متمرکز نرم افزاری OSS (سیستم پشتیبانی عملیات شبکه) و یکپارچه سازی آن با CRM و AAA در شرکت مخابرات ایران در تمامی استان ها بود که منجر به اجرای فرایندهای مختلف برطرف خرابی و مدیریت ظرفیت و کیفیت شبکه تا لایه های دسترسی شد که تأثیر مستقیم در افزایش کیفیت خدمات باندپهن و در نتیجه رضایت مشترکین XDSL/FTTH دارد.

سید مجید صدری تاکید نمود: با یکپارچه و متمرکز شدن سیستم های CRM و OSS در مخابرات ایران، طراحی و توسعه سیستم Bit Stream انجام گرفته تا شرکت های دارنده پروانه FCP و Servco بتوانند از زیرساخت های باندپهن مخابرات ایران بصورت اشتراکی استفاده کرده و درآمد حاصل را با مخابرات ایران تسهیم کنند. بهره برداری از این سیستم منجر به جلوگیری از هدر رفت سرمایه گذاری مجدد شرکت های دارنده پروانه در لایه دسترسی و انتقال شد و به راحتی شرکت های مذکور می توانند به مشترکین خود بر روی زیرساخت های خالی مخابرات ایران در کل کشور خدمات باندپهن خود را ارائه کنند.

گزارش دستاوردهای سال 97 شرکت مخابرات تاکید می نماید: ایجاد زیرساخت اگریگیتوری محتوای صوتی و داده در مخابرات ایران، از دیگر دستاوردهای مهم سال قبل بوده که می توان با مشارکت بازیگران محتوا در توسعه بازار محتوای صوتی و دیجیتالی کشور سهم بسزایی را نصیب مخابرات ایران نمود.

در این گزارش آمده است: سال گذشته و در راستای عمل به اهداف بهره مندی از توان داخلی به لطف خدا توانستیم سیستم صورت حساب (Billing) کلیه استان ها را با راه حل ایرانی و بومی به صورت متمرکز یکپارچه کرده و داشبورد گزارش گیری نیز جهت مدیریت متمرکز قبوض مشترکین ایجاد شد تا در آینده نزدیک مشترکین مخابرات ایران در هر نقطه از کشور بتوانند خدمات مرتبط به قبض را از هر منطقه ای دریافت کنند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 24

به "گزارش شرکت مخابرات ایران از دستاوردهای خود در حوزه فناوری اطلاعات در سال 97" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش شرکت مخابرات ایران از دستاوردهای خود در حوزه فناوری اطلاعات در سال 97"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید