چه افرادی برای دریافت انواع ویزای کانادا واجد شرایط هستند؟

به گزارش سرگرمی تفریحی، برای گرفتن انواع کانادا باید یک سری شرایط را داشته باشید که این شرایط با زمانی که بخواهید ویزاهای دیگری مثل ویزای مولتی کانادا را بگیرید و با بلیط خارجی سفر کنید فرق دارد.

چه افرادی برای دریافت انواع ویزای کانادا واجد شرایط هستند؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

برای مشاهده تعرفه و مدارک برای انواع ویزای مولتی کانادا کلیک کنید.

ویزای توریستی کانادا

یکی از انواع ویزای کانادا که زیرمجموعه ویزای موقت کانادا می باشد، ویزای توریستی کانادا است. این نوع ویزا همان طور که از نامش مشخص است برای اهداف توریستی صادر می گردد.

برای مشاهده تعرفه و مدارک برای درخواست ویزای توریستی کانادا کلیک نمایید.

ویزای دانشجویی کانادا

باید ثابت کنید که به هیچ اسم قصد کار یا تحصیلی که در مغایرت با ویزای دریافتی باشد ندارید. در صورتی که بخواهید در این کشور تحصیلات دانشگاهی را بگذرانید باید به وسیله ویزای دانشجویی کانادا اقدام و بلیط خارجی خریداری کنید.

برای مشاهده تعرفه و مدارک برای تحصیل با ویزای دانشجویی کانادا کلیک کنید.

برای اینکه پیروز به دریافت انواع ویزا مانند ویزای مولتی شوید باید افسر سفارت ثابت کنید که شرایط مورد احتیاج را دارید این شرایط عبارت اند از:

توانایی ثابت کردن اینکه قبل از تمام شدن اعتبار ویزا و در طی بازه شش ماهه قصد ترک کردن خاک کانادا را دارید.

از تمکن اقتصادی برای پوشش هزینه های خود و خانواده تان در صورت همراهی برخوردار هستید و می توانید به راحتی به کشور مبدا بازگردید.

باید تابع قانون باشید و در پفراینده خود هیچ گونه سابقه جنایی و کیفری نداشته باشید.

با توجه به سوابق و رزومه ارائه شده به سفارت برای امنیت این کشور تهدید محسوب نشوید.

همه مدارک مورد احتیاج را به صورت کامل و دقیق به افسر سفارت تحویل دهید.

از سلامت کامل برخوردار باشید و در صورت احتیاج تست کامل پزشکی انجام دهید.

فرایند دریافت ویزای مولتی کانادا چگونه است؟

برای اینکه بتوانید ویزای مولتی کانادا را بگیرید باید مانند ویزاهای دیگری مثل ویزای دانشجویی کانادا فرم هایی که مربوط به این ویزا است را پر نموده و مدارک و اسناد مورد احتیاج را به پفراینده خود اضافه کنید تا با دریافت ویزا بتوانید با بلیط خارجی به کانادا بروید. علاوه بر این باید تمام هزینه های ارزی ویزا و انگشت نگاری را به سفارت کشور کانادا پرداخت کنید. در طی فرایند گرفتن ویزای مولتی باید در صورت احتیاج کارهای زیر را هم انجام دهید:

در صورت درخواست سفارت باید معاینات پزشکی، فرایند انگشت نگاری و عکس بیومتریک را انجام دهید.

باید بدانید برای گرفتن این ویزا باید خارج از کشور کانادا اقدام کنید و امکان درخواست ویزا زمان عزیمت به این کشور وجود ندارد.

اگر بخواهید به صورت خانوادگی بلیط خارجی خریده و به کانادا بروید باید فرم های درخواست را به طور مجزا تکمیل کنید. البته می تانید همه فرم ها را در قالب یک ایمیل بفرستید و هزینه را یک جا پرداخت کنید.

سفارت کانادا در کشور ما هیچ گونه فعالیتی ندارد به همین علت هر فرد ایرانی که برای ویزای مولتی کانادا یا ویزای دانشجویی کانادا درخواست داشته باشد باید به کنسولگری کانادا در کشورهایی مثل ترکیه، امارات و ارمنستان مراجعه کند.

رایج ترین روشی که برای درخواست ویزای مولتی کانادا و ویزاهای دیگری مثل ویزای دانشجویی کانادا مورد استفاده قرار می گیرد به وسیله وب سایت و به صورت آنلاین است. به طور کلی درخواست ویزای مولتی به صورت آنلاین شامل مراحل زیر است:

ایجاد حساب کاربری

پر کردن فرم درخواست ویزا

آپلود مدارک ویزا

پرداخت آنلاین هزینه ها

تایید درخواست و ئریافت شماره پیگیری

دریافت نامه وقت انگشت نگاری

مراجعه حضوری به سفارت برای مصاحبه و انگشت نگاری

ارائه مدارک ویزا برای آنالیز نهایی

مراجعه دوباره به سفارت برای دریافت پاسپورت و جواب ویزا

اگر مایل به انجام آنلاین کارها نیستید می توانید برای درخواست ویزای مولتی کانادا یا ویزاهای دیگر مثل ویزای دانشجویی کانادا به صورت حضوری و بدون مشخص وقت با خرید بلیط خارجی به یکی از دفاتر VAC در یکی از کشورهای همسایه مثل امارات مراجعه کنید و همه کارها مثل ارائه مدارک ترجمه شده و فرم درخواست، پرداخت هزینه و انگشت نگاری را انجام دهید. به این نوع درخواست که به صورت آنلاین انجام نمی گردد اصطلاحا On paper گفته می گردد.

توجه داشته باشید پیگیری جواب ویزا از طرق حساب کاربری که در سایت کانادا دارید راحت تر از ایمیل است و هم چنین با آپلود کردن مدارک احتمال اینکه گم شوند خیلی کمتر از زمانی است که به صورت حضوری آن ها را تحویل می دهید. به همین دلیل درخواست ویزای کانادا به صورت آنلاین برترین روش می باشد.

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا دارای انواع مختلفی است که با توجه به احتیاج های هر فرد فرق دارد و فرد باید متناسب با احتیاج هود ویزای مورد نظر را دریافت نمایند. ویزای کانادا در نوع های مختلفی مثل ویزای تحصیلی کانادا، ویزای توریستی کانادا، ویزای فرصت مطالعاتی و … وجود دارد که در ادامه این مطلب دسته بندی کامل انواع ویزای کانادا را برای شما توضیح می دهیم.

به شکل کلی ویزای کانادا به دو دسته کلی تقسیم می گردد:

  • ویزای موقت کانادا
  • ویزای اقامت دائم کانادا

برای ثبت و درخواست هر یک از دو دسته ویزای کانادا از دو روش می توانید اقدام کنید. یکی از این روش ها ثبت نام آنلاین انواع ویزای کانادا می باشد و روش دوم به این صورت است که بایستی به سفارت کانادا مراجعه کرد و به صورت حضوری و با ارئه مدارک فرم های مربوط به درخواست ویزا را پر کرد.

توجه داشته باشید به علت اینکه در ایران سفارت کانادا بسته می باشد، افراد متقاضی هر یک از انواع ویزای کانادا بایستی به یکی از وکهای دفاتر vfs در کشور های اطراف ایران مراجعه نمایند تا مراحل انگشت نگاری و یا بیومتریک ویزای آنها انجام گردد. البته بهتر است بدانید که با توجه به اعلام سایت رسمی سفارت کانادا در حال حاضر برترین روش برای درخواست ویزای کانادا، ثبت نام آنلاین ویزا کانادا می باشد.

ویزای موقت کانادا

یکی از دسته بندی های انواع ویزای کانادا، ویزای موقت کانادا می باشد که همانطور که از نام آن مشخص است این نوع ویزا به افراد فقط اجازه می دهند که در یک زمان مشخص و محدود در خاک کانادا بمانند. ویزای موقت کانادا به 3 توع ویزا که زیرمحموعه آن می باشد، تقسیم بندی کرد:

  • ویزای توریستی کانادا
  • ویزای تحصیلی کانادا
  • ویزای همراه کانادا

ویزای توریستی 5 ساله کانادا

نکته جالبی که درباره ویزای توریستی کانادا وجود دارد این است که امروزه این ویزا به صورت ویزای مولتی کانادا یا در ایران به اسم ویزای 5 ساله کانادا هم صادر می گردد. در این بیشتر به نام ویزای 5 ساله معروف است. وی سایت رسمی سفارت کانادا به افسران مهاجرتی این کشور توصیه می نماید، ویزای توریستی کانادا را تا جایی که امکان دارد به صورت ویزای مولتی کانادا صادر نمایند.

افرادی که دارای ویزای مولتی کانادا می باشند این امکان را دارند که تا زمان اعتبار این ویزا که مدت اعتبار ویزای مولتی کانادا تا زمان اعتبار پاسپورت است، در هر زمان به کانادا بفرایند و به مدت 6 ماه هم در این کشور اقامت داشته باشند. این افراد بعد از گذشت 6 ماه می توانند به مدت 6 ساعت از خاک کانادا خارج شوند و دوباره به آن بازگردند و دوباره 6 ماه دیگر در کانادا بمانند.

یعنی افراد میتوانند با خارج شدن از خاک کانادا به مدت 6 ساعت، ویزای خود را برای 6 ماه دیگر تمدید نمایند و دوباره در این خاک اقامت داشته باشند. بنابراین با داشتن ویزای مولتی کانادا که یکی از انواع ویزای کانادا است می توانید تا مدتی (تا خاتمه مدت اعتبار پاسپورت) به این صورت در این کشور اقامت داشته باشید.

ویزای نرمال کانادا

یکی دیگر از انوع ویزای کانادا، ویزای نرمال کانادا می باشد که زیر مجموعه ای از ویزای موقت کانادا می باشد. در این نوع از ویزای کانادا، دعوتنامه به عهده خود متقاضی می باشد و فرایند درخواست مانند روال مرسوم دریافت ویزا است. به این صورت که پس از تکمیل مدارک مورد احتیاج، هر یک از مدارک برای ترجمه به مکان مشخص شده ارجاع می گردد و همانجا به صورت آنلاین درخواست شما ثبت می گردد.

متعهد بودن در عشق چیست؟

احساس از کجا می آید؟

فعالیت اجتماعی چیست؟

خوشبختی چیست؟

منبع: آلامتو
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1492

به "چه افرادی برای دریافت انواع ویزای کانادا واجد شرایط هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه افرادی برای دریافت انواع ویزای کانادا واجد شرایط هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید