پرونده بازی با العین بسته شد، السد مدعی اصلی قهرمانی در آسیا است

به گزارش سرگرمی تفریحی، به گزارش خبرنگاران، مهدی هاشمی نسب در گفت وگو با سایت باشگاه فولاد خوزستان درباره پیروزی برابر العین، صعود به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا و ملاقات مقابل السد قطر صحبت کرد.

پرونده بازی با العین بسته شد، السد مدعی اصلی قهرمانی در آسیا است

*اگر موافق باشید از بازی برابر العین امارات صحبت کنیم. پیش از بازی تصور می کردید که با چنین نتیجه ای به پیروزی برسید؟

- می دانستیم بازی سختی است. از هفته ها قبل از ملاقات برابر العین و حتی حین برگزاری مسابقات لیگ برتر و جام حذفی، بازی های العین را بررسی می کردیم. تا قبل از سفر به عربستان شش، هفت بازی این تیم را دیده بودیم و شناخت کاملی از العین داشتیم. پنج، شش بازی این تیم را هم همین جا تماشا کردیم و نکات کلیدی حریف را به بازیکنان گفتیم. نقاط ضعف و قوت تیم حریف را به طور کامل به بازیکنان گوشزد کردیم و به اسم و شماره پیراهن درباره بازیکنان العین با بچه های خودمان حرف زدیم. خطوط سه گانه العین را هم به صورت جزیی و برای چند بار بررسی نموده بودیم. می دانستیم بازی سختی پیش رو داریم اما خوشبختانه بازیکنان با حواس جمع و تمرکز بالا وارد زمین شدند.

جدا از نتیجه ای که کسب شد، همواره به دنبال چنین تمرکزی در بین بازیکنان بودیم. خوشبختانه در این بازی همه چیز خوب پیش رفت و توانستیم گل اول را به ثمر برسانیم و بعد از آن با کنترل بازی به گل های بعدی رسیدیم. می دانستیم از بازی چه می خواهیم و خدا را شکر با کوشش بازیکنان توانستیم به این پیروزی برسیم. واقعیت این است اگر قبل از بازی کسی می گفت چنین نتیجه ای می گیریم، این پیش بینی مثل یک شوخی می ماند ولی بازیکنان با کوشش زیاد مزد زحمات، تمرکز و تاکتیک پذیری خود را دریافتد. جا دارد از همه بازیکنانی که بازی کردند، یا ذخیره بودند و کسانی که روی سکو بودند اما با قلب شان تیم را همراهی کردند، تشکر کنم.

* لوسیانو پریه را در نشست خبری بعد از بازی گفت که به خوبی العین را بررسی نموده بودید. حتماً این کاری کردید به بازیکنان یاری زیادی کرد.

- ما خط به خط و به صورت اختصاصی با بازیکنان صحبت نموده بودیم. درباره بازیکنان رودروی هم با بازیکنان خودمان حرف زده بودیم. فکر می کنم بازیکنان خیلی خوب از شرایط تیم حریف و بازیکنان مستقیم شان آگاهی داشتند.

* العین از نگاه سایت ترانسفرمارکت چهار برابر گران قیمت تر از تیم شما بود اما در بازی این اختلاف قیمتی معین نبود و حتی بالعکس فولاد از نظر فنی چهار برابر العین بهتر بود.

- قطعاً در فوتبال پول همه چیز نیست. بارها دیده اید که بازیکنان ایرانی در شرایط سخت اتفاقاتی را رقم زدند که باعث تعجب شده است. می دانستیم العین از نظر اقتصادی هزینه نموده و بازیکنان میلیون دلاری دارد اما در رختکن هم به بازیکنان گفتیم که فرق ما با آنها در این است که ایرانی هستیم و کوشش و غیرت و تعصب می تواند به ما یاری کند. تمرکز خیلی زیادی داشتیم. خواستیم، بردیم و خوب هم بردیم.

* برخی بازیکنان نظیر صالح حردانی برای نخستین بار در چنین مسابقاتی حاضر شدند اما تیم عملکرد خیلی خوبی داشت. چگونه این بازیکنان در تجربه نخست شان توانستند چنین نمایشی ارائه نمایند؟

- با بازیکنان صحبت های خیلی زیادی انجام شد. ما کادر فنی با تجربه ای داریم که میدان های به مراتب سخت تری را پشت سر گذاشته اند و انتقال تجربیات اعضای این کادر به بازیکنان از نظر روحی و روانی یاری زیادی می نماید. اگر هر کدام از اعضای کادر فنی یک تجربه شان را در اختیار این بازیکنان جوان قرار دهند، آنها نه تنها در این مسابقات بلکه در میادین عظیم تر از لیگ قهرمانان هم می توانند پیروز شوند. من خودم همواره به بازیکنان می گویم که از نظر فنی هیچ وقت ادعایی ندارم ولی واقعیت این است که می توانم از تجربیات و اشتباهاتی که داشته ام درس های عظیمی به بازیکنان بدهم. همواره هم به آنها می گویم تفاوت بهترین بازیکنان با معمولی ترین بازیکنان پنج، شش ماه تمرین است. قبل از بازی با بازیکنان خیلی صحبت کردیم. با صالح حردانی هم حرف زدیم و خوشبختانه مثل بازیکنان دیگر عملکرد خیلی خوبی ارائه کرد.

*در مصاحبه های اخیر بازیکنان فولاد آنها تاکید می نمایند که برد برابر العین را فراموش نموده اند و به فکر ملاقات برابر السد هستند. چه کار می کنید که بازیکنان فولاد مغرور نشوند؟

- وقتی یک بازی را انجام می دهیم، معمولاً تا ملاقات بعدی پنج، شش روز فاصله داریم بازیکنان فرصت دارند دو روز از زحماتی که کشیده اند در کنار خانواده و دوستانشان لذت ببرند اما الان چون سه روز دیگر بازی داریم، فرصت آن چنانی برای شادی نداریم و در 24 ساعت پرونده آن بازی را بستیم. از دیروز روز دیگری برای ما آغاز شد و با تمام قوا دوباره استارت زدیم تا بتوانیم برابر السدی که بیشتر از العین هزینه نموده با تمرکز بالا و بررسی بیشتر نتیجه خوبی بگیریم. به نظرم السد مدعی اصلی قهرمانی در این رقابت هاست و باید کوشش کنیم عملکرد خوبی برابر این تیم ارائه کنیم.

در اینجا باید از آقای آذری تشکر کنم که قبل از بازی بخوبی شرایط را مدیریت کرد و به بازیکنان از نظر روحی و روانی خیلی یاری کرد که این باور را در خودشان ایجاد نمایند که می توانیم برابر العین به پیروزیت برسیم. پارسال از ابتدای حضورش در فولاد مدام تاکید می کرد که این تیم شخصیت کسب سهمیه آسیا را دارد که در نهایت هم این رخ داد. قبل از این بازی هم در چندین جلسه آقای آذری تاکید می کرد العین را می بریم و راحت هم می بریم که برای من به عنوان عضوی از کادر فنی کمی سخت بود بتوانیم به راحتی در این بازی به پیروزی برسیم اما آقای آذری با انگیزه ای که به بازیکنان داد آنها توانستند عملکرد خیلی خوبی ارائه دهند.

همانطور که گفتم پرونده بازی با العین برای ما دیروز بسته شد و تمام تمرکزمان روی بازی با السد است تا بتوانیم بازی خوبی ارائه کنیم. قبل از بازی هم ما در کادر فنی و هم آقای آذری به بازیکنان تاکید کردیم که دنبال این نیستیم که شما را برای دریافت نتیجه تحت فشار بگذاریم و تنها دنبال ارائه یک بازی خوب هستیم و همینطور هم شد. همواره قبل از بازی های لیگ هم به بازیکنان تاکید می کنیم دنبال این هستیم بازی خوب و شرافتمندانه ای انجام بدهیم.

* می دانید السد بدون باخت قهرمان لیگ قطر شده است و بازیکنان میلیون دلاری زیادی دارد. چه شناختی از السد دارید؟

- این روزها مشغول بازی های این تیم هستیم و کوشش داریم بازیکنان را از لحاظ ذهنی آماده کنیم. با توجه به نزدیکی بازی ها نمی گردد تمرین آن چنانی انجام داد. اما با بررسی باید بازیکنان را به لحاظ ذهنی آماده کنیم تا با تمرکز بالا وارد زمین شوند. می دانیم السد بازیکنان عظیمی دارد و در هر سه خطوط بازیکنان اسمی دارند. مربی آنها ژاوی است که آینده سرمربیگری بارسلوناست و می دانیم تیم های عظیم کشورمان خاطرات خوبی از السد ندارند.

* وقتی فولاد در لیگ بازی دارد بخاطر عملکرد خوبی که فصل قبل داشتید معمولاً تیم ها مقابل شما بازی بسته ای ارائه می نمایند اما داستان لیگ قهرمانان متفاوت است و تیم ها باز بازی می نمایند. این به نفع شماست یا به ضرر شما؟

- قطعاً به سود ماست. نوع بازی العین و نتیجه ای که رقم خورد را دیدید. شرایط فوتبال ایران خیلی فرق می نماید. آخرین بازی ما در لیگ برابر آلومینیوم بود که یکی از بدترین بازی های دو سال اخیرمان رقم خورد ولی یک هفته بعد در آسیا نمایشی ارائه کردیم که کمتر کسی فکر می کرد. در کل فکر می کنم شرایط فوتبال ایران متفاوت است. نه تنها فولاد بلکه هر تیمی از ایران به لیگ قهرمانان آسیا می آید می تواند کیفیت بهتری از خودش ارائه کند.

* بعد از بازی تصاویری از نیمکت و رختکن فولاد منتشر شد که نشان دهنده اتحاد تیمی فولاد بود. چطور این شرایط در فولاد حاکم شده است؟

- سلسله مراتب در تیم ما خیلی مهم است. از آقای آذری و جواد نکونام تا بقیه همه همسو و همدل هستند و اگر همدل نباشیم در کارمان دست انداز به وجود می آید اما فکر می کنم بسیار فراتر از آنچه مردم و طرفداران می بینند تیم ما متحد و یکدل است. یکی از رموز پیروزیت ما همین است. پارسال به ویژه اواخر فصل از نظر همدلی یک تیم رویایی شدیم که توانستیم در انتها سهمیه هم بگیریم. سال جاری هم خدا را شکر همه بازیکنان با هم همدل و رفیق هستند و ان شاءالله برای پیروزیت فولاد کوشش می نمایند. جا دارد به عنوان عضوی از کادر فنی از رییس کارخانه، هیات مدیره محترم و آقای آذری و بازیکنان که با تمام وجود برای نام فولاد می جنگند، تشکر کنم.

* بعد از این برد در این خصوصاً خوزستان و اهواز خیلی از مردم راضی شدند.

- در بحث ورزش اصلی ترین دلخوشی مردم خوزستان فوتبال است و راضیی کمترین حقی است که آنها از فوتبال دارند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1333

به "پرونده بازی با العین بسته شد، السد مدعی اصلی قهرمانی در آسیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرونده بازی با العین بسته شد، السد مدعی اصلی قهرمانی در آسیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید