تور ارزان اروپا: همکاری اتحادیه اروپا و غول های فناوری برای مقابله با نفرت پراکنی اینترنتی

به گزارش سرگرمی تفریحی، وزرای دادگستری کشورهای عضو اتحادیه اروپا و بعضی شرکت های فناوری مانند گوگل و متا از همکاری برای مقابله با نفرت پراکنی در شبکه های اجتماعی خبر داده اند.

تور ارزان اروپا: همکاری اتحادیه اروپا و غول های فناوری برای مقابله با نفرت پراکنی اینترنتی

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از رویترز، شرکت های بزرگ فناوری و کشورهای عضو اتحادیه اروپا روز آدینه بر سر طراحی یک چارچوب قانونی به توافق رسیده اند که برای همکاری به منظور مقابله با نفرت پراکنی اینترنتی ضروری دانسته شده است.

رسانه های اجتماعی و پلت فرم های آنلاین با انبوهی از پیشنهادات قانونی در هر دو سوی اقیانوس اطلس روبرو هستند که از آنها می خواهد برای مقابله با سخنان نفرت انگیز در فضای آنلاین ونشر اطلاعات نادرست، اقدامات بیشتری انجام دهند.

در اتحادیه اروپا، قانون خدمات دیجیتال، غول های فناوری را مجبور می نماید تا برای مقابله با نشر محتوای غیرقانونی در پلتفرم های خود جدیت به خرج دهند، در غیر این صورت آنها با جریمه هایی معادل با حداکثر 6 درصد از گردش اقتصادی سالیانه جهانی خود روبرو خواهند شد.

اریک دوپوند مورتی وزیر دادگستری فرانسه که میزبان این نشست در شهر لیل در شمال فرانسه بود، گفت: زمان آن فرا رسیده که قوانینی را در اتحادیه اروپا تصویب کنیم که موجب گردد پلتفرم ها حرف آخر را نزنند. ما به یک چارچوب روشن و دقیق احتیاج داریم که موجب احترام به آزادی بیان احترام گردد.

کنت واکر، مشاور حقوقی ارشد گوگل، که در این جلسه شرکت نموده بود در واکنش گفته که این شرکت از طرح های اتحادیه اروپا برای بهبود شرایط دنیای دیجیتال استقبال می. کند. وی افزوده: ما معتقدیم که مقررات مذکور یک سابقه بین المللی مثبت برای حمایت از اجرای قانون و در عین حال تضمین حریم خصوصی و روندهای قانونی برای کاربران ایجاد می نماید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1732

به "تور ارزان اروپا: همکاری اتحادیه اروپا و غول های فناوری برای مقابله با نفرت پراکنی اینترنتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان اروپا: همکاری اتحادیه اروپا و غول های فناوری برای مقابله با نفرت پراکنی اینترنتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید