همه نظامیان آمریکایی از پایگاه هوایی بگرام در افغانستان خارج شدند

به گزارش سرگرمی تفریحی، خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشته است آمریکا امروز آدینه همه نیرو های خود را از پایگاه هوایی بگرام واقع در شمال مرکز افغانستان خارج کرد.

همه نظامیان آمریکایی از پایگاه هوایی بگرام در افغانستان خارج شدند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشته است آمریکا امروز آدینه همه نیرو های خود را از پایگاه هوایی بگرام واقع در شمال مرکز افغانستان خارج کرد.

نیرو های سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) هم جزو این دسته از نیرو ها هستند که خروج آن ها هم از بگرام اجرا شده است.

این در حالی است که شبکه تلویزیون سی ان ان آمریکا هم به نقل از یک مقام وزارت دفاع این کشور خاطرنشان کرد که قرار است این نیرو ها امروز برای تکمیل فرایند خروج کامل نیرو های آمریکایی از افغانستان، از این پایگاه آمریکایی خارج شوند.

این رسانه آمریکایی، این عزیمت را نشانه سرانجام حضور آمریکایی ها در این پایگاه نظامی در این کشور دانست و نوشت: اگرچه خروج نیرو های آمریکایی از افغانستان هنوز کامل نشده است، اما انتظار می رود خیلی زود انجام گردد.

نزدیک به دو دهه پس از ورود اولین نیرو های آمریکایی به بگرام و یاری به کنترل این منطقه پس از حملات 11 سپتامبر، حضور نظامیان آمریکایی در این میدان جنگ بدون سر و صدا پیش رفت. اکنون به نظر می رسد زمان طولانی ترین حضور آمریکا در جنگ افغانستان به سرانجام رسیده باشد.

به گفته یک مقام آمریکایی که اشاره ای به نامش نشده است، با این وجود تبادل نظر ها با گروه طالبان افغانستان با پیشرفت بسیار کمی ادامه دارد.

بر پایه این گزارش، عقب نشینی نظامیان آمریکایی از بگرام یک پیروزی نمادین برای طالبان به تعداد می آید که نبرد بی امانی را علیه ارتش افغانستان به راه انداخته است.

بر اساس تصمیم جو بایدن رییس جمهوری امریکا، قرار است فرایند خروج کامل نیرو های امریکایی و سازمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از افغانستان تا تاریخ 11 سپتامبر امسال میلادی تکمیل گردد.

پایگاه هوایی بگرام زمانی یک باند فرسوده بود و ساختمان های اطراف آن حتی برق نداشت. اکنون این فرودگاه یکی از پایگاه های اساسی نظامیان امریکایی در افغانستان است در آن جا فرودگاه، فروشگاه، باشگاه های ورزشی و کلاس های درس برای هزاران نظامی و پیمان کاران وجود دارد و تبدیل به یک شهر کوچک شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 تیر 1400 بروزرسانی: 24 تیر 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1454

به "همه نظامیان آمریکایی از پایگاه هوایی بگرام در افغانستان خارج شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه نظامیان آمریکایی از پایگاه هوایی بگرام در افغانستان خارج شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید