موضع گیری پوتین درباره اخراج دیپلمات های روس از آلمان

به گزارش سرگرمی تفریحی، ایسنا نوشت:ولادیمیر پوتین اظهار کرد، اخراج دیپلمات های روس از آلمان بر سر کشته شدن یک شهروند گرجستانی در برلین بحرانی در روابط دو کشور ایجاد نکرده اما این مساله باید حل و فصل شود.

موضع گیری پوتین درباره اخراج دیپلمات های روس از آلمان

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه پس از نشست نرماندی در پاریس اظهار کرد: آیا این نوعی بحران در روابط دو کشور محسوب می شود؟ این مساله هیچ جنبه خوبی ندارد اما فکر نمی کنم بحرانی در این میان وجود داشته باشد و نباید هم بحرانی ایجاد شود. با این حال باید این مساله را حل و فصل کنیم و من و صدر اعظم آلمان دراین خصوص هم نظر هستیم و هرچه در توان داریم انجام می دهیم تا این مساله حل شود و به همکاران آلمانی مان در این خصوص کمک کنیم.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، اوایل ماه جاری میلادی وزارت امور خارجه آلمان اظهار کرد، دو کارمند سفارت روسیه را بر سر احتمال دست داشتن در قتل یک شهروند گرجستانی در برلین در ماه اوت، عنصر نامطلوب معرفی کرده است. این وزارتخانه همچنین ابراز امیدواری کرد که روسیه فورا در تحقیقات این پرونده همکاری کند. وزارت امور خارجه روسیه بیانیه آلمان در این باره را بی پایه و اساس و غیردوستانه توصیف کرد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پس از مذاکرات نرماندی در پاریس گفت، طرف آلمانی از مسکو درخواست کرده در تحقیقات این قتل همکاری کند.

پوتین در این کنفرانس خبری در پاسخ به سوالی درباره این قتل گفت: طرف روس بارها مساله استرداد این مجرم و قاتل را با همکاران آلمانی مطرح کرده است. متاسفانه در این زمینه به درک متقابلی نرسیده ایم.

پوتین تاکید کرد: من بر این باورم که بر مبنای ملاحظات اولیه، اخراج دیپلمات هایی که نقشی در این پرونده نداشته اند، کار نادرستی است.

او همچنین توضیح داد که در اینگونه مواقع قانون نانوشته ای وجود دارد مبنی بر اینکه اگر دیپلمات های ما را اخراج کردند، ما هم دیپلمات های آنان را اخراج کنیم.

در ماه اوت یک شهروند گرجستانی 40 ساله در یکی از پارک های برلین کشته شد. به گفته دفتر دادستان عمومی کل آلمان، این قربانی یکی از اعضای گروه امارت قفقاز بوده و از سال 2000 تا 2004 در چچن با نیروهای فدرال روسیه درگیر بوده است.

پوتین در پاریس به سرگرمی تفریحی گفت: می دانم شخصی در برلین کشته شده، او فقط یک گرجستانی نبود، او کسی بود که در خصومت های جدایی طلبان قفقاز نقشی فعال داشت. او در روسیه تحت تعقیب بود. او یک شبه نظامی بود.

وی افزود، تنها در یکی از اقدامات تروریستی ای که این مرد در آن شرکت داشته، 98 تن را کشته است.

به گفته پوتین، او یکی از سازمان دهندگان انفجارهای متروی مسکو بود.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 408

به "موضع گیری پوتین درباره اخراج دیپلمات های روس از آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری پوتین درباره اخراج دیپلمات های روس از آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید