فواید شگفت انگیز بوتاکس در درمان بیماری ها

به گزارش سرگرمی تفریحی، بوتاکس علاوه بر خواص زیبایی خود فواید دیگری برای درمان بیماری ها و برطرف دردهای مزمن بدن دارد که با دانستن آن ها شگفت زده خواهید شد.

فواید شگفت انگیز بوتاکس در درمان بیماری ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک، شاید خانم هایی که برای رفع چین و چروک پوست صورت برای تزریق ژل بوتاکس به مطب و کلینیک های زیبایی مراجعه می نمایند از هیچ یک از خواص و فواید بوتاکس برای درمان مسائل جسمی آگاه نیستند.

چیزی که به عنوان یک روش درمانی برای گرفتگی ماهیچه آغاز شد, خیلی زود به یک روش زیبایی تبدیل شد که مزایای سلامتی بسیاری را به همراه داشت. در واقع, مزایای تزریق بوتاکس, فراتر از توانایی آن برای کاهش خطوط ریز و چروک هاست.

در حالی که بسیاری آنها برای اهداف آرایشی هستند, اما چنانچه در این بخش از سلامت خواهید خواند مزایای تزریق بوتاکس بسیار بیشتر از آن است پس بیایید نگاهی دقیق تر بیندازیم.

بوتاکس چیست و از کجا آغاز شد؟

بوتاکس از یک باکتری مشتق شده است! کلستریدیوم بوتولینوم برای درمان اسپاسم ماهیچه پرورش داده شد و توانایی انجماد آن ها را دارد.در بسیاری از بیماران به ویژه برای درمان اسپاسم چشم مفید است.

بعد از کشف آن، خیلی زود مردم آغاز به کشف توانایی بوتاکس برای کاهش چروک و خطوط ریز کردند. البته, ما باید با اولین و واضح ترین استفاده از بوتاکس آغاز کنیم. FDA این را تایید نموده و باعث کاهش چین و چروک, به ویژه در صورت می گردد.

ابروها, نواحی حساس اطراف چشم و خطوط لبخند می توانند با بوتاکس بهتر شوند. استفاده از بوتاکس, زمانی که به درستی انجام گردد, می تواند ماهیچه های اطراف را محکم و صاف نگه دارد, و این خطوط ریز و چروک را کاهش دهد.

فواید درمانی بوتاکس

میگرن:

همچنین این مسله باعث یاری به افراد مبتلا به میگرن نیز شده است.مهم ترین چیز در خصوص دوره درمان بوتاکس، این است که به هیچ دارویی احتیاج ندارید که همانطور که می دانیم, اغلب عوارض جانبی خطرناک دارند.

دقیقاً معلوم نیست چگونه بوتاکس, میگرن را تسکین می دهد, اما متخصصان پزشکی مشکوک هستند که این عمل با انسداد اعصاب حسی انجام می گردد که پیغام های درد را به مغز نمیفرستند.بوتاکس همچنین عضلات را آرام می نماید، و به از بین رفتن درد و تنش های مکرر سردرد یاری می نماید.

درمان سردردهای مداوم و یا میگرن، یکی از بهترین مزایای استفاده از بوتاکس است.

فلج بل:

فلج بل به دلیل آسیب و صدمه به اعصاب صورت است و این، باعث می گردد که ماهیچه های اطراف ضعیف شوند و نیمی از صورت افت کند.البته این یک شکست سخت است، چرا که می تواند کاملاً قابل توجه باشد.

این هم یکی از لحظات درخشان برای استفاده از بوتاکس است.بوتاکس را نیز می توان به صورت های آسیب دیده تزریق کرد و ماهیچه های صورت که منقبض شده اند را بهبود بخشید و تعادل بهتری را ایجاد کرد.در حالی که فلج بل اغلب به زمان احتیاج دارد تا کاملاً رفع گردد، اما بوتاکس، می تواند کمی از این ناامیدی و یا ناراحتی ناشی از این شرایط را رفع کند.

اگر هیپریدروزی برای شما تشخیص داده نشده است، چگونه استرس بر زندگی شما تاثیر می گذارد؟

عرق ناشی از استرس، اغلب کمی بیشتر از عرق معمولی است. بوتاکس می تواند مسائل عرق ریختن شما را به مدت چند ماه کاهش دهد.

عظیم شدن پروستات:

مطالعات به حمایت از توانایی بوتاکس برای ارائه یاری به افراد مبتلا به عظیم شدگی پروستات ادامه دارد.با تزریق بوتاکس مناسب به غده پروستات، برخی از مردان احساس آسودگی می نمایند و این احساس، تا یک سال طول می کشد.همچنین این کار می تواند تعداد عفونت های دستگاه ادراری و همچنین احتیاج به ادرار مکرر را کاهش دهد.

بی اختیاری ادرار:

مشابه عظیم شدگی پروستات، تزریق بوتاکس ممکن است قادر به یاری برای کسانی باشد که دچار بی اختیاری یا نشت ادرار از مثانه بیش فعالشان هستند، باشد.اگر می توانید فشار وحشتناک یک احتیاج ناگهانی به ادرار را تصور کنید، خواهید دانست که این یک گزینه درمانی عالی برای بسیاری افراد است.

سفتی و چرخش عضلات:

استفاده از بوتاکس برای یاری به عظیمسالان مبتلا به اسپاستیسیک اندام های فوقانی استفاده می گردد. می تواند با سفتی بازو، مچ و ماهیچه های انگشت را درمان کند.هم چنین بوتاکس نیز ممکن است برای افرادی که با اندام های پایین تر از مچ پا و پاهای خود دست و پنجه نرم می نمایند، مفید باشد.

سرعت:

تصور کنید از وقت ناهار خود برای پیدا کردن کمی آسودگی از اسپاسم و یا سردردهای خود استفاده می کنید. مدیریت بوتاکس، نسبتاً سریع و ساده است.هم چنین از نظر سرعت، نتایج خیلی سریعی دارد.

برخی از بیماران در عرض یک یا دو روز آسودگیشان را گزارش می نمایند. برخی دیگر می گویند که می تواند تا یک هفته طول بکشد. همانند بسیاری از روش ها، نتایج فردی متفاوت خواهد بود.

فواید درمانی بوتاکس به نقل از تایم

در بخش دوم خواص و فواید درمانی میگرن در نمناک محتوی منبع دومی را براتان عنوان می کنیم که از فواید درمانی بوتاکس با قید تایید شده و تایید نشده عنوان نموده است تا جزئیات مربوط به آنالیز و تحقیقات نیز مطرح گردد.

فواید بوتاکس برای میگرن مزمن (تایید شده توسط FDA):

در سال 1992، یک جراح پلاستیک در بورلی هیلز به نام دکتر ویلیام بیندر مشاهده کرد، زمانی که بوتاکس را برای چین و چروک افراد تزریق می نماید، آن افراد سردرد کمتری گزارش می نمایند.برخی پزشکان این سوال را مطرح می نمایند که آیا این درمان برای میگرن هم موثر است یا فقط اثر دارونمایی دارد.

در حال حاضر داروهایی که برای پیش گیری از میگرن استفاده می شوند، شامل داروهای ضد افسردگی، ضد تشنج، ضد فشار خون - و بقیه داروهایی که تصادفا برای یاری به میگرن مورد استفاده قرار می گیرند، هستند. امروزه 31 تزریق در نقاط مختلف سر و گردن انجام می گردد و این اثرات می تواند در حدود سه ماه طول بکشد.

فواید بوتاکس برای عرق کردن بیش از حد زیر بغل (تایید شده توسط FDA):

هنگامی که پزشکان متوجه شدند بیمارانی را که برای اسپاسم صورتشان درمان می کردند، کم تر عرق می نمایند، دانشمندان آغاز به مطالعه این موضوع کردند که آیا بوتاکس می تواند یک روش درمانی پیروز برای افراد با شرایطی به نام هیپریدرولیس زیر بغل باشد یا خیر.

بوتاکس، برای درمان در سال 2004 مورد تایید نهاده شد. همچنین از بوتاکس برای درمان عرق کردن بسیار زیاد دست و پاها هم استفاده می نمایند.

فواید بوتاکس برای مثانه بیش فعال (تایید شده توسط FDA):

بوتاکس یکی از موثرترین درمان های دارویی است که تا به حال برای مثانه بیش فعال وجود داشته است.

در یک مطالعه نشان داده شد که حدود 70 درصد از زنانی که با بوتاکس درمان شدند، بعد از درمان سه بار در روز نشت و لکه را گزارش دادند، و این در مقایسه با میانگین پنج نشتی در روز آنها، چشم گیر بود.برخی اوقات، بوتاکس می تواند مثانه را خیلی زیاد ببندد.

فواید عجیب بوتاکس برای درمان بیماری ها

انحراف چشم (تایید شده توسط FDA):

انحراف چشم شرایطی است که چشم ها در یک جهت حرکت نمی نمایند و طبق تحقیقات صورت گرفته، ثابت شده است که بوتاکس در درمان این اختلال چشمی موثر خواهد بود.

افسردگی (تایید نشده توسط FDA):

اگرچه بسیاری از متخصصان هنوز در این مورد مشکوک هستند، اما آزمایش های اولیه نشان دادند که بوتاکس ممکن است باعث کاهش علائم افسردگی در افراد مبتلا به افسردگی گردد.

مکانیزم پیشنهادی براساس چیزی است که فرضیه بازخورد صورت نامیده می گردد، که نشان می دهد حالات چهره فرد می تواند خلق و خوی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

یک مطالعه کوچک که با 74 نفر از افراد مبتلا به اختلال افسردگی شدید انجام شد، نشان داد که 52 % از افرادی که بوتاکس تزریق کردند، در 6 هفته بعد از تزریقشان افتی در این زمینه داشتند و میزان بهبود آنها نسبت به افرادی که دارونما مصرف نموده بودند، 15% بیشتر بود.

این مورد در حال حاضر در حال اجرا آزمایش های کلینیکی است تا ببینند آیا بوتاکس می تواند افسردگی را درمان کند یا خیر.

درمان انزال زودرس (تایید نشده توسط FDA):

استفاده از بوتاکس در آلت جنسی، ممکن است کار ماهیچه را آرام کند و انزال را به تعویق بیاندازد.

تپش قلب غیر عادی (تایید نشده توسط FDA):

پس از مصرف یک دارو در بازار برای 27 سال، و داشتن درک خوب از معینات ایمنی اش، ما تصمیم گرفته ایم که آن را به منطقه ای از احتیاجهای برآورده نشده محدود کنیم. اما همچنان این موضوع در دست تحقیق و آنالیز می باشد.

دستان خیلی سرد (تایید نشده توسط FDA):

برخی پزشکان از بوتاکس برای درمان دستان بسیار سرد استفاده می نمایند.بوتاکس، به دست فرد تزریق می گردد تا عضلات منقبض رگ ها را شل کند و جریان خون را حفظ کند.

وقتی رگ ها آرام می شوند، خون به وسیله کف دست به نوک انگشتان جریان می یابد و باعث تسکین درد و از بین رفتن سرمای بیش از حد می گردد.پزشکان می گویند که درمان می تواند تا سه ماه طول بکشد.

زخم شکاف لب در نوزادان (تایید نشده توسط FDA):

هر ساله در حدود 2.650 نوزاد با شکاف لثه و 4.440 با زخم شکاف لب به جهان می آیند. بسیاری از آن ها تحت عمل جراحی قرار می گیرند.

برخی از پزشکان به زخم های نوزادان بوتاکس تزریق می نمایند، تا ماهیچه را بی حرکت نگه دارند و به آن اجازه التیام بدهند.این، می تواند به میزان زیادی ظاهر زخم ها را بهبود ببخشد.

درمان و از بین بردن رابطه جنسی دردناک (تایید نشده توسط FDA):

برخی از زنان در کف لگن یا رحمشان اسپاسم دارند که باعث درد در رابطه جنسی می گردد. تزریق بوتاکس می تواند درد را با توقف منقبض شدن ماهیچه ها تسکین دهد.

پزشکانی که تزریق بوتاکس را برای روابط جنسی دردناک ارائه می دهند، می گویند که برخی از زنان هر شش ماه ممکن است به تزریق احتیاج داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است تنها هر دو سال یک بار به آن احتیاج داشته باشند.

درمان اسپاسم شدید گردن (تایید شده توسط FDA):

حتی قبل از این که بوتاکس برای خطوط اخم بین ابرو ها در سال 2002 تایید گردد، شرکتی برای استفاده از آن در درمان اختلال به نام دیستونی گردنی استفاده می نموده است، مسئله ای که با شرایط سر غیر عادی و درد شدید گردن معین می گردد.

فواید بوتاکس بیشتر بوده یا عوارض جانبی آن؟

نترسید! تا کنون عوارض جانبی بسیار اندکی گزارش شده است. شما باید برای کمی درد در اطراف ناحیه تزریقتان آماده شوید البته حتما فقط و فقط تحت نظر یک متخصص این تزریق را انجام دهید.

همچنین ممکن است احساس بی حسی و یا کمی سردرد را بلافاصله بعد از تزریق داشته باشید. در امتداد خطوط موقتی، ممکن است کمی ضعف از ماهیچه های اطراف را تجربه کنید و اما همانند هر شرایطی، نتایج می تواند ترسناک به نظر برسند بنابراین توصیه می کنیم به یک پزشک معتمد رجوع کنید.

یکی از مزایای اولیه بوتاکس، توانایی آن برای حذف برخی داروهای تجویزی از زندگی است، همان طور که این روش مطمئناً اثراتی بر بدن ما دارد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1153

به "فواید شگفت انگیز بوتاکس در درمان بیماری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید شگفت انگیز بوتاکس در درمان بیماری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید