سرویس ایکس کلاود به زودی به تلویزیون ها خواهد آمد

به گزارش سرگرمی تفریحی، مدتی است که مایکروسافت برنامه های خود را برای سرویس ایکس کلاود جدی تر دنبال می نماید و آن را روی گوشی های همراه آغاز نموده است. هرچند مایکروسافت هنوز در مراحل اولیه اجرای سرویس مبتنی بر استریم ایکس کلاود در گوشی های همراه است، اما به نظر می رسد از همین حالا قدم عظیم بعدی این سرویس معین شده است. ممکن است که این سرویس قرار است در گام بعدی خود به تلویزیو ن های هوشمند بیاید.

سرویس ایکس کلاود به زودی به تلویزیون ها خواهد آمد

در مصاحبه اخیر فیل اسپنسر، رئیس ایکس باکس، بیان کرد که احتمالا به زودی برنامه ایکس باکس را روی تلویزیون های هوشمند خواهیم دید. او بیان کرد: من فکر می کنم در 12 ماه آینده می توانید آن را روی تلویزیون های هوشمند ببینیم. فکر می کنم چیزی نتواند ما را از این تصمیم بازدارد.

اسپنسر در ماه قبل هم از آمدن سرویس مبتنی بر استریم ایکس کلاود به تلویزیون ها سرنخ هایی داده بود. حال اشاره اخیر او توانسته احتمال وقوع این قضیه را جدی تر کند و باعث گردد چیزی مشابه آنچه مایکروسافت در حال اجرا آن روی گوشی های همراه است، در سال 2021 روی تلویزیون ها هم ببینیم. مایکروسافت در حال حاضر در کوشش است تا ایکس کلاود را به وسیله وب به دستگاه های با سیستم عامل آی اواس بیاورد. با موفقیت در این راه، طبیعتا مایکروسافت می تواند این سرویس را گسترش دهد و آن را برای تلویزیون ها، مرورگرها یا حتی دستگاه های دیگر در دسترس کند. در گذشته مایکروسافت در سال 2016 کوشش هایی برای سرویس های استریم را آغاز نموده بود اما آن پروژه متوقف شد. مایکروسافت تقریبا از زمان کار روی Halo 4 ایده هایی برای سرویس های مبتنی بر استریم در تلویزیو ن ها در سر داشته است.

هرچند مایکروسافت در حال افزایش مرزها و جامعه کاربران خود با ایکس کلاود است، اما مشخصا در حال حاضر برنامه ای برای ترک بازار کنسول ها و سخت افزارها ندارد. در عوض، به نظر می رسد که آن ها قصد دارند یک برنامه موازی بین عرضه سخت افزار و ارائه سرویس های ابری مهیا نمایند. اسپنسر درباره این موضوع می گوید: من فکر نمی کنم که این آخرین قطعه سخت افزار بزرگی باشد که ما عرضه خواهیم کرد. وقتی به سرویس ایکس کلاود فکر می کنیم، که به نوعی سیستمی همچون استیدیا شرکت گوگل و لونا شرکت آمازون است، من فکر می کنم احتیاج به تکامل و گنجایشی دارد که باعث گردد بازی هایمان در بهترین حالت در دو شکل سنتی و همین طور در قالب سرویس های ابری اجرا شوند. این در واقع ترکیبی بین هر دوی آن ها است.

این می تواند به آن معنا باشد که سرویس ایکس کلاود به زودی در ایکس باکس سری ایکس و سری اس هم به صورت کامل و در مناطق بیشتری در دسترس گردد تا بازیکنان بتوانند به حالت دلخواه خود به تجربه بازی ها به وسیله گیم پس بپردازند. این قضیه شاید بتواند نمونه بسیار خوبی برای ایده گفته شده توسط اسپنسر باشد. ایده ای که بر مبنای ترکیب این دو حالت بنا شده است.

هنوز جزئیات و تاریخی از آمدن سرویس ایکس کلاود به تلویزیون ها یا سیستم های دیگر گفته نشده اما با توجه به صحبت اسپنسر، نهایتا باید در سال 2021 حداقل فازهای اولیه آن انجام بپذیرد. فیل اسپنسر مدتی قبل هم در یکی از مصاحبه ها اشاره نموده بود که اولویت آن ها درباره ایکس کلاو د، آوردن این سرویس ابتدا به گوشی های همراه و سپس به تلویزیون های هوشمند است تا از این طریق خیل عظیمی از مخاطبانی که به بازار کنسول ها یا کامپیوترها توجهی ندارند، جذب ایکس باکس شوند.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1109

به "سرویس ایکس کلاود به زودی به تلویزیون ها خواهد آمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرویس ایکس کلاود به زودی به تلویزیون ها خواهد آمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید