زیرساخت های علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی توسعه می یابد

به گزارش سرگرمی تفریحی، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، این ستاد طی سال های اخیر برای کاربردی شدن علم و توسعه علوم شناختی گام های موثری برداشته است و بنا به گفته محمد مهدوی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی، حمایت ها و اقدامات موثری در این زمینه از سوی ستاد اجرا شده است و برای تامین نیازهای داخلی و دستیابی به خودکفایی؛ موضوع فراوری و توسعه ابزارهای و محصولات شناختی با جدیت دنبال می گردد.

زیرساخت های علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی توسعه می یابد

وی معتقد است که یکی از مهم ترین ماموریت های ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی؛ معرفی و تثبیت اهداف، برنامه ها و فعالیت های تحقیقاتی و پژوهشی، همکاری با مراکز و نهادهای آموزشی و علمی، ایجاد و توسعه زیرساخت ها و تربیت و تامین نیروی انسانی مورد احتیاج در حوزه دانش علوم و فناوری های شناختی است و ستاد در این حوزه اقدامات خوبی داشته است.

به گفته مهدوی، لازم است با یاری ابزارهایی که در امر توسعه و توسعه این دانش حاصل شده است، بازار کسب وکار برای ارایه خدمات به جامعه و فراوری محصولات شناختی توسعه و توسعه یابد.

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی، ایجاد، تجهیز و توسعه آزمایشگاه های تحقیقاتی در مراکز علمی، آموزشی و تخصصی را از افتخارات ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی اعلام کرد و گفت: در راستای تامین احتیاجهای جامعه و تربیت و تامین نیروی انسانی مجرب و متخصص فعالیت ها و کوشش ها برای توسعه زیرساخت های تخصصی در حوزه علوم شناختی در سطح کشور ادامه می یاید.

وی با بیان اینکه ماموریت این این ستاد بر اساس هدف گذاری در قالب نقشه راه پیگیری می گردد، اعلام کرد: در حوزه تربیت و تامین نیروی انسانی متخصص آیین نامه هایی تدوین شده است که از ورود دانشجویان و اساتید سایر رشته ها به حوزه علوم و فناوری های شناختی استقبال می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 خرداد 1402 بروزرسانی: 17 خرداد 1402 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1998

به "زیرساخت های علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی توسعه می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیرساخت های علوم شناختی در مراکز علمی و دانشگاهی توسعه می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید