راهکاری ساده برای حفظ تراکم استخوانی

به گزارش سرگرمی تفریحی، نتایج تحقیقی نشان می دهد که پیاده روی روشی قدرتمند برای حفظ تراکم استخوان های سالم است.

راهکاری ساده برای حفظ تراکم استخوانی

به گزارش ایسنا به نقل از هلث، نتایج تحقیق منتشرشده در سال 1994 در نشریه آمریکایی پزشکی نشان داد، افرادی که پیاده روی می نمایند تراکم استخوانی بیشتری دارند.

در این تحقیق، محققان، زنان با بیش از 7.5 مایل پیاده روی در هفته با افرادی که کمتر از یک مایل در هفته پیاده روی داشتند را مورد مقایسه قرار دادند. آنان دریافتند که گروه اول میانگین تراکم استخوانی بالاتری را در قسمت های مختلف بدن نشان می دهند که این تراکم به ویژه در پا ها متمرکز بود.

از آنجایی که طی پیاده روی بخش عمده ای از وزن به وسیله پایین تنه پشتیبانی می گردد، استخوان ها مجبور می شوند سخت تر کار نمایند تا فرد را ایستاده نگه دارند. به نوبه خود، این مورد قدرت آن ها را بهبود می بخشد بعلاوه به جلوگیری از دست دادن استخوان یاری خواهد نمود.

کاهش استخوان معمولا پس از 35 سالگی آغاز می گردد، زمانی که بدن در جایگزینی توده استخوانی قدیمی کارآمدتر می گردد به همین علت با افزایش سن، مستعد ابتلا به پوکی استخوان خواهید شد، وضعیتی که در آن استخوان ها شنماینده می شوند و این امر احتمال شکستگی یا شکستن آن ها را بیشتر می نماید.

در حالی که پیاده روی منظم برای بهبود تراکم استخوان توصیه می گردد می توانید توانایی بدن خود را برای ساختن استخوان نو هک کنید.

دکتر لورن فیشمن، مدیر پزشکی طب فیزیکی و توانبخشی منهتن ایالات متحده به مردم توصیه می نماید روی کاهش سرعت گام خود تمرکز کنید و به طور مداوم روی هر پا فشار بیاورید (در حالت ایده آل برای حداقل 12 ثانیه). این فشار طولانی همان چیزی است که به اسکلت شما می گوید تراکم استخوان شما را افزایش دهد.

اگر ایده برداشتن گام های بلند و کشیده در حین پیاده روی خیلی مجذوب کننده نیست، راه های دیگری وجود دارد که می توانید بدن خود را تشویق کنید تا توده استخوانی خود را تقویت کند.

موسسه ملی آرتریت و بیماری های اسکلتی، عضلانی و پوستی شرح می دهد که هر ورزش تحمل وزن یا مقاومتی، برای تراکم استخوان شما معجزه می نماید.

در دسته اول تمریناتی از جمله دویدن و بالا رفتن از پله وجود دارد که همگی از نیروی گرانش برای فشار بر اسکلت شما استفاده و به نوبه خود استخوان های شما را تقویت می نمایند. در دسته دوم، ما وزنه برداری را داریم که به گفته موسسه ارتوپدی و پزشکی ورزشی، فشار زیادی ایجاد و فشار وارد شده بر استخوان ها را تقویت می نماید. برای برترین نتیجه، باید وزنه برداری را با سایر تمرینات قلبی تاثیرگذار ترکیب کنید.

وی چند نکته اضافی را برای استفاده حداکثری از تمرینات به منظور ساختن استخوان بیان می نماید: برای آغاز، باید فعالیت هایی که شما را روی پا نگه می دارند مانند پیاده روی و دویدن را ترجیح دهید تا از وزن بدن خود و نیروی گرانش استفاده کنید.

تمرینات تعادلی مانند تای چی یا یوگا نیز استحکام استخوان شما را بهبود می بخشند بعلاوه باید به دامنه حرکتی که در طول تمرین انجام می دهید نیز توجه کنید. ترکیب حرکات جانبی (پهلو به پهلو) به روشی متفاوت به اسکلت شما فشار وارد می نماید و رشد استخوان را بهبود می بخشد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1401 بروزرسانی: 1 مرداد 1401 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1843

به "راهکاری ساده برای حفظ تراکم استخوانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکاری ساده برای حفظ تراکم استخوانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید