راز مرگ فرعون مصری معین شد

به گزارش سرگرمی تفریحی، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارشهای بدست آمده، راز مرگ فرعون مصری معین شد.

راز مرگ فرعون مصری معین شد

قضیه چیست؟

نتایج تحقیقات جدید بر مومیایی این فرعون مصری (به انگلیسی: Seqenenre Tao II) وجود زخم هایی در صورت مومیایی را آشکار کرده است. به نظر می رسد کسانی که جسد این فرعون را مومیایی می کردند تلاش کرده اند این جراحات را پنهان کنند.

با توجه به جراحاتی که در پیشانی، گونه ها و نزدیک چشم های این مومیایی وجود دارد و با توجه به زخم خنجر که در بخش پایینی جمجمه او وجود دارد به نظر می رسد که این فرعون از تمامی زاویه ها توسط مهاجمان محاصره شده بوده است.

کارشناس اصلی این تحقیق در بیانیه ای نوشت: نتایج بررسی نشان می دهد این فرعون در کنار سربازانش در خط مقدم حضور داشته و جانش را برای آزادی مصر به خطر انداخته است.

سالها پیش باستان شناسان از وجود چندین جراحت بر روی این مومیایی مطلع شده بودند، اما تحقیقات جدید جراحات جدیدی را آشکار کرد که پیش تر از نظرها پنهان مانده بود و براساس همین جراحات جدید میتوان نتیجه گرفت که این فرعون در میدان نبرد کشته شده است.

تائو دوم در فاصله بین 1558 پیش از میلاد تا 1553 پیش از میلاد بر جنوب مصر حکمفرمایی می کرد؛ دوره ای که در آن مصر توسط هیکسوس ها اشغال شده بود. با اینکه به نظر می رسد این فرعون در میدان نبرد جانش را از دست داده است، اما در نهایت نوادگان او در جنگ با هیسکوس ها پیروز شدند.

منبع: همگردی
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1262

به "راز مرگ فرعون مصری معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز مرگ فرعون مصری معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید