خبر بد صندوق بین المللی پول برای آمریکا

به گزارش سرگرمی تفریحی، صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد رشد اقتصادی آمریکا کاهش یابد.

خبر بد صندوق بین المللی پول برای آمریکا

به گزارش سرگرمی تفریحی به نقل از آسوشیتد پرس، صندوق بین المللی پول در پیش بینی جدید خود از چشم انداز اقتصادی جهان اعلام کرد رشد اقتصادی آمریکا در سال 2020 کمتر از رشد اقتصادی این کشور در سال جاری خواهد بود و پیامدهای جنگ تجاری با چین بر بزرگترین اقتصاد جهان بیش از پیش نمایان خواهد شد.

این نهاد با استقبال از تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای کاهش نرخ بهره اعلام کرد که اتخاذ رویکرد انبساطی توسط فدرال رزرو می تواند تا حدی از فشار جنگ تجاری با چین بر روی اقتصاد آمریکا بکاهد. احتمال زیادی وجود دارد که بانک مرکزی آمریکا رویکرد متضادی با سال قبل اتخاذ کند و نرخ بهره را کاهش دهد. سال گذشته این بانک چهار مرتبه نرخ بهره را افزایش داده بود.

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است رشد اقتصادی آمریکا با 0.6 درصد کاهش نسبت به رشد سال گذشته این کشور به 2.6 درصد برسد و این روند در سال آینده نیز ادامه یابد تا جایی که نرخ رشد در سال 2020 با کاهشی محسوس نسبت به سال جاری، تنها 1.9 درصد پیش بینی شده است.

رشد اقتصادی جهان در سال گذشته 3.8 درصد بود که پیش بینی می شود سال جاری این نرخ به 3.3 درصد کاهش یابد. بخش بزرگی از روند آینده را نتایج مذاکرات تجاری چین و آمریکا و توافق اتحادیه اروپا و انگلیس بر سر مساله برگزیت تعیین خواهد کرد.

پیش از صندوق بین المللی پول، سازمان ملل با اشاره به رشد سه درصدی اقتصادی کشورهای جهان در سال گذشته پیش بینی کرده بود که اقتصاد جهانی در سال جاری به طور متوسط 2.7 درصد و در سال آینده به طور متوسط 2.9 درصد رشد کند که 0.3 درصد کمتر از پیش بینی قبلی آن است.

برخلاف آمریکا، صندوق بین المللی پول نسبت به چشم انداز اقتصادی کانادا خوش بین تر بوده تا جایی که پیش بینی کرده است نرخ رشد سال جاری این کشور 1.5 درصد و در سال 2020 معادل 1.9 درصد باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 241

به "خبر بد صندوق بین المللی پول برای آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر بد صندوق بین المللی پول برای آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید