خبرنگاری را کنار بگذارم سینماگر می شوم، چرا از فرانسه اخراج شدم؟

به گزارش سرگرمی تفریحی، نشست پرسش و پاسخ علاقه مندان به کار رسانه با کامران نجف زاده خبرنگار واحد مرکزی خبر عصر امروز پنجشنبه 22 آبان با حضور این خبرنگار در بیستمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها برگزار گردید.

خبرنگاری را کنار بگذارم سینماگر می شوم، چرا از فرانسه اخراج شدم؟

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

نجف زاده در این برنامه در پاسخ به سوالی درباره خبرنگاری در تلویزیون گفت: من یک روزنامه نگار هستم و دوست دارم خودم را همچنان روزنامه نگار بدانم. یک روزنامه با تیراژ چند هزار نسخه شاید مخاطب کمتری نسبت به تلویزیون که مخاطب میلیونی دارد، داشته باشد ولی هنوز بوی تحریریه یک روزنامه برایم حس عجیبی دارد.

وی اضافه نمود: در تلویزیون شما در معرض قضاوت های بسیاری هستید که اگر با آن سازگاری نداشته باشید، آزارتان خواهد داد و خبرنگار تلویزیون باید در اوج کارش را کنار بگذارد که البته من نه در اوج هستم و نه قصد دارم کارم را کنار بگذارم.

وی در ادامه این برنامه گفت: فرانسوی ها یک ضرب المثل دارند که می گوید فرد نباید روی سن برود و اگر رفت باید توقع داشته باشد که یا برایش دست بزنند و یا او را هو نمایند.

نجف زاده اضافه نمود: من کار روزنامه نگاری را از بچگی با مجله کیهان بچه ها آغاز کردم و نمی توانم حالی را که از چاپ شدن مطالب یا شعر انسان در مجله آن هم در دوران کودکی، به وجود می آید توصیف کنم. ولی به هر حال کار حرفه ای روزنامه نگاری ام را از سال 75 آغاز کردم و به طور حرفه ای وارد این حوزه شدم.

نجف زاده در پاسخ به سوال سرگرمی تفریحی، درباره صحت داشتن این که قرار است به عنوان خبرنگار واحد مرکزی خبر به نیویورک اعزام گردد، گفت: من هفته دیگر راهی وین هستم و از صبح امروز تا حالا که وارد نمایشگاه شده ام، دوستان بارها من را به کشورهای مختلف اعزام نموده اند. سفرهایی هم که در پیش دارم، سوریه و اتریش برای مذاکرات هسته ای ایران خواهد بود. باید جلوتر برویم و بعد از این سفرها به سازمان صدا و سیما بروم تا ببنیم چه می گردد؟

خبرنگار سابق مرکزی خبر در فرانسه درباره دوران حضورش در فرانسه و مشکلاتش در این کشور، گفت: حضورم در فرانسه برایم سخت بود چون اجازه کار و مجوز داشتم ولی کارت خبرنگاری نداشتم. در فرانسه به ما گفتند که علیه منافع این کشور کار می کنیم، بنابراین باید از فرانسه بیرون برویم.

وی ادامه داد: من همواره سعی نموده ام خبرنگار باشم و غیر از خبرنگاری هم وارد حوزه دیگری نشدم اما اگر قرار شد روزی از خبرنگاری بروم، وارد حوزه هایی چون سینما و تلویزیون یا حوزه های مشابه می شوم.

نجف زاده تأکید کرد: به هر حال کاری که در فرانسه کردم، خبرنگاری بود. به عنوان مثال روی این سوژه کار کردم که بسیاری از اموال موزه لوور پاریس از اموال مسروقه از کشورمان هستند و ما برای نشان دادن موقتی ان ها در کشورمان باید ناز و ادای فرانسوی ها را بخریم.

وی اضافه نمود: یک بار یک فرانسوی در مصاحبه ای به من گفت شرکتی که به سراغش رفته ای، شرکت مالی بزرگی است. سراغ این سوژه ها نرو که خطرناک است. جالب است که آن شرکت همان شرکتی بود که خون آلوده به ایران فروخته بود و من سعی کردم با گزارش حداقل غرامت این کارشان را درخواست کنم که در نهایت چنین کارهایی باعث شد ما را از فرانسه بیرون نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 551

به "خبرنگاری را کنار بگذارم سینماگر می شوم، چرا از فرانسه اخراج شدم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاری را کنار بگذارم سینماگر می شوم، چرا از فرانسه اخراج شدم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید