حضور فیلم کوتاه رآی در جشنواره بین المللی زنان

به گزارش سرگرمی تفریحی، تهران (پانا) - فیلم کوتاه رآی به کارگردانی سپیده برنجی به بخش مسابقه بیست و هشتمین جشنواره بین المللی زنان افق های دیگر در ایتالیا راه یافت.

حضور فیلم کوتاه رآی در جشنواره بین المللی زنان

طبق اعلام رسمی وب گاه جشنواره، به نقل از پخش نماینده بین المللی فیلم، جشنواره بین المللی زنان افق های دیگر (Sguardi Altrove International Womens Film Festival) سی ام مهرماه (22 اکتبر) آغازگر بیست و هشتمین دوره برگزاری این رویداد است و تا هشتم آبان (30 اکتبر) ادامه خواهد یافت.

رآی ساخته سپیده برنجی در بخش رقابتی افق های محدود این رویداد معتبر بین المللی به نمایش درمی آید و برای جوایز اصلی در این بخش رقابت می نماید.

در بخش رقابتی افق های محدود که ویژه نمایش آثار کوتاه ساخته فیلمسازان زن است، بیست و یک اثر کوتاه مستند، داستانی و پویانمایی به نمایش درمی آید. این آثار که از دریچه نگاه بیست و یک فیلمساز جوان بین المللی خلق شده اند، فیلم هایی ساده، مبتکر و خلاقه هستند و نگاه نو و متفاوتی به دنیا دارند.

در رآی به کارگردانی سپیده برنجی، رایا و دوستانش در مدرسه آشوب به پا می نمایند. در همین حال، رایا با وجدان خود دست و پنجه نرم می نماید و می کوشد خود و ارزش هایش را در پدر و مادرش پیدا کند. رایا که ایمان دارد همواره راه حلی وجود دارد، میخواهد در برابر مانعی که مقابلش قد علم نموده، دست به انتخاب بزند. آیا باید دست به دامن جادو گردد یا با این موانع چشم در چشم گردد؟

نخستین حضور دنیای رآی در بخش مسابقه شصتمین دوره جشنواره فیلم کودک و نوجوان زلین بود و در بخش مسابقه جشنواره های شاخصی از جمله چهل و نهمین دوره جشنواره دانشجویی Sehsüchte در آلمان، سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم های کودک و نوجوان اله کینو در لهستان، و بیست و پنجمین دوره جشنواره اشلینگل در آلمان، بیست و دومین دوره جشنواره زنان سئول در کره جنوبی و نوزدهمین دوره جشنواره دنیای ایسکیا گلوبال در ایتالیا به نمایش درآمده است.

از افتخارات رآی می توان به کسب جایزه برترین فیلم کوتاه داستانی بیست و هشتمین دوره جشنواره فیلم های کودک و نوجوان دیورسینه از اروگوئه اشاره نمود.

بیست و هشتمین دوره جشنواره بین المللی زنان افق های دیگر(Sguardi Altrove International Womens Film Festival) از 30 مهر تا 8 آبان (27-22 اکتبر میلادی) در ایتالیا برگزار شد.

رایا قاسم زاده، پیمان نعیمی، دلارام فتحی، نیلوفر صدری، باران رستگار، ری را آزادی بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

رآی نوشته سپیده برنجی و پیمان نعیمی است و با تهیه نمایندگی مشترک سپیده برنجی و مجتبی بیات ساخته شده است.

پخش بین المللی این فیلم برعهده شمید فیلم است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1602

به "حضور فیلم کوتاه رآی در جشنواره بین المللی زنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور فیلم کوتاه رآی در جشنواره بین المللی زنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید