جوی هارجو اولین ملک الشعرای سرخ پوست ایالات متحده

به گزارش سرگرمی تفریحی، جوی هارجو شاعر و نویسنده آمریکایی به عنوان بیست و سومین ملک الشعرای ایالات متحده آمریکا معرفی گردید.

جوی هارجو اولین ملک الشعرای سرخ پوست ایالات متحده

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، هارجو اولین شاعر سرخ پوستی است که به عنوان ملک الشعرا ایالات متحده برگزیده می گردد. انتصاب جوی هارجو به عنوان ملک الشعرای ایالات متحده امریکا روز چهارشنبه توسط کارلا هیدن کتابدار کنگره اعلام شد.

این نویسنده 68 ساله طی یک ایمیل نوشت : من برای سال های متوالی در جاده شعر به عنوان سفیر غیر رسمی شعر مشغول به کار به بوده ام.

عنوان ملک الشعرا به مدت یک سال به جوی هارجو تعلق خواهد داشت. وی این عنوان را پس از آن که تریسی کی اسمیت برای دو سال به عنوان ملک الشعرای ایالات متحده شناخته می شد، دریافت کرد. ملک الشعرای مشاور کتابخانه کنگره عنوان رسمی این سِمت است.

از این پس هارجو چند مسولیت معین را به عهده خواهد داشت. هارجو بیان نمود : در حال حاضر برنامه معینی ندارم ولی قصد دارم در راستای پیشرفت و همکاری قبایل و طایفه های گوناگون در حوزه شعر قدم بردارم.

جوی هارجو برای مجموعه اشعاری همچون زنی که از آسمان سقوط کرد، عشق و جنگ جنون آمیز شناخته شده است. مجموعه شعری از هارجو با عنوان مثلن همین کلاغ به فارسی ترجمه شده است.

هارجو جایزه پن اوپن بوک و جایزه یک عمر دستاورد ادبی والاس استیونس را در کارنامه خود دارد. وی اوایل سال جاری نیز برنده جایزه ادبی جکسون شد. هارجو همچنین جایزه یک عمر دستاورد ادبی را از حلقه نویسندگان بومی آمریکا و جایزه ویلیام کارلوس ویلیامز را از انجمن شعر آمریکا دریافت نموده است.

هارجو در حال حاضر مشغول تکمیل مراحل پایانی کتاب جدیدش است که آگوست سال جاری با عنوان یک طلوع آمریکایی منتشر خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 27

به "جوی هارجو اولین ملک الشعرای سرخ پوست ایالات متحده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوی هارجو اولین ملک الشعرای سرخ پوست ایالات متحده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید