جام حذفی فوتبال، پرسپولیس برای دفاع می آید، استقلال برای خروج از بحران

به گزارش سرگرمی تفریحی، مرحله یک شانزدهم نهایی رقابت های جام حذفی فوتبال، امروز (دوشنبه) با برگزاری 9 دیدار دیگر پیگیری خواهد شد.

جام حذفی فوتبال، پرسپولیس برای دفاع می آید، استقلال برای خروج از بحران

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، ادامه دیدارهای مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال امروز (دوشنبه) برگزار خواهد شد. با ورود تیم های لیگ برتری به این مرحله از مسابقات، رقابت های جام حذفی حساسیت و جذابیت بیشتری پیدا کرده و بازی ها نیز جدی تر از مراحل قبل دنبال می شود.

بازی های روز دوشنبه با مصاف فجرسپاسی شیراز و فولاد خوزستان در شیراز شروع می شود. در حالی که فجرسپاسی سال هاست از سطح اول فوتبال ایران به دور است، اما هر زمان که نامی از این تیم به میان می آید، همه به یاد سازندگی تیم فجر می افتد. تیمی که بازیکنان جوان زیادی را به فوتبال ایران معرفی کرد و حالا آنها باید در شیراز میزبان یکی دیگر از تیم های سازنده فوتبال ایران، یعنی فولاد باشند. فولاد که این فصل با جواد نکونام هنوز آن ضرب شست لازم را نشان نداده و شاید پیروزی در جام حذفی به این تیم کمک کند.

یکی از بازی های حساس مرحله یک شانزدهم، بین ماشین سازی تبریز و پرسپولیس برگزار می شود. شاگردان گابریل کالدرون در شروع این فصل یک بار در تبریز به میدان رفته اند و با نتیجه یک بر صفر مقابل تراکتور شکست خوردند. ماشین سازی هم در تبریز از دیگر تیم بزرگ پایتخت یعنی استقلال میزبانی کرده و پیروز به شکست آبی ها شده است. به نوعی تبریزی های لیگ در شروع این فصل خوب از سرخابی های تهرانی یقه گیری کرده اند. پرسپولیس حالا در شرایطی باید در جام حذفی به مصاف ماشین سازی برود که باخت به دو مدعی لیگ یعنی تراکتور و سپاهان آنها را تحت فشار قرار داده و حتی برد در دربی هم باعث نشده که انتقادی به پرسپولیسِ کالدرون صورت نگیرد. تیمی که به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در جام حذفی شرکت خواهد کرد و برای عبور از نقدها چاره ای جز پیروزی ندارد و برای دفاع از این عنوان باید در گام اول به مصاف ماشین سازی برود.

حضور داماش در فینال فصل گذشته، این امید را به تیم های دسته دومی داده که می توانند با درخشش در جام حذفی خودی نشان بدهند. از همین رو سردار بوکان و شهرداری ماهشهر از لیگ دسته دوم خود را به این مرحله رسانده اند و امیدواری زیادی دارند با صعود به مرحله بعدی، به عنوان یکی دیگر از تیم های دسته دومی در جام حذفی بدرخشند. میان دسته دومی ها دو تیم استقلال ماهشهر و مس نوین کرمان هم باید با هم مصاف بدهند، اما دیگر تیم دسته دومی خیبر خرم آباد است که البته جهت سخت تری نسبت به تیم های دسته دومی دیگر دارد.

خیبر باید در خانه اش از سپاهان میزبانی کند که این فصل از رقابت های لیگ برتر را با قدرت شروع کرده و به نظر تیم امیر قلعه نویی عزم خود را جزم کرده تا این فصل جام ببرد. از همین رو جهت کوتاه جام حذفی برای رسیدن به جام، هر تیمی را ترغیب می کند تمام توان خود را در این بازی ها بگذارد. با اینکه خیبر شانس کمی روی کاغذ خواهد داشت، اما نمی توان از شگفتی های جام حذفی نیز غافل شد. جایی که اصلاً بعید نیست شهدای رزکان کرج هم بتواند پیکان را در خانه این تیم لیگ برتری غافلگیر کند. کرجی ها با اینکه میهمان هستند، اما مسلماً انگیزه بالایی برای عبور از پیکان حسین فرکی خواهند داشت.

یکی دیگر از مصاف لیگ برتری های در جام حذفی، دوئل پارس جنوبی جم و ذوب آهن اصفهان است. جایی که باید شاهد تقابل دو مربی جوان باشیم که فراز کمالوند به عنوان سرمربی پارس میزبان علیرضا منصوریان خواهد بود. منصوریانی که در بازی های حذفی تجارب خوبی دارد و البته در ذوب آهن نیز نشان داده تیمش کامبک زدن را خوب بلد است. ذوبی که هفته گذشته در لیگ دو بار از استقلال عقب افتاد و هر دو بار توانست به بازی برشود. پارس جنوبی در این بازی طبق اعلام کمالوند با نفرات جوان تر و ذخیره خود به میدان می آید.

تیم خوشه طلایی ساوه از لیگ دسته اول و البته اولین تجربه حضور در این سطح از مسابقات فوتبال، میزبان شاهین شهرداری بوشهر لیگ برتری خواهد بود. البته که شاهین صلابت فصل گذشته را ندارد که پیروز به قهرمانی در لیگ دسته اول شد و به لیگ برتر صعود کرد. مسائل شاهین با صعود به لیگ برتر شروع شد و این تیم در شروع لیگ نوزدهم روزهای خوبی را پشت سر نگذاشته است. شاید عدم پیروزی عبدالله ویسی و شاگردانش در 5 بازی ابتدایی لیگ را فقط مقایسه آماری آنها با استقلال بتواند کمرنگ کند. با این حال شاهینی ها در تلاش خواهند بود تا با کسب پیروزی در جام حذفی با روحیه و انگیزه ای مضاعف این فصل را ادامه دهند.

در آخرین دیدار از بازی های امروز جام حذفی هم شاهد مصاف حساس گل ریحان البرز و استقلال خواهیم بود. دو تیم پیش از شروع فصل نیز با یکدیگر دیداری محبت آمیز برگزار کردند که آبی های تهرانی با نتیجه 3 بر یک به برتری رسیدند. مسلم است که شاگردان آندره آ استراماچونی تلاش خود را به کار خواهند گرفت تا با برتری در رقابت های جام حذفی، تلخی بازی های لیگ را به پایان ببرند و چه فرصتی بهتر از دیدار با گل ریحان که تجربه پیروزی مقابل این تیم را هم داشته اند. هرچند نمی توان محمد نصرتی که این فصل به عنوان سرمربی گل ریحان فعالیت می کند را دست کم گرفت. او تلاش می کند در اولین تجربه جدی خود مقابل تیمی بزرگ، توانایی هایش را به رخ بکشد و شاید بحران این روزهای استقلال به نصرتی و گل ریحان کمک کند.

برنامه مسابقات و اسامی داوران دیدارهای امروز به شرح زیر است:

دوشنبه 8 مهرماه 98

فجرسپاسی شیراز - فولاد خوزستان، ساعت 15، ورزشگاه حافظیه شیراز

داوران: امیر عرب براقی، مهدی عالیقدر، علی احمدی و وحید صالحی

ناظر: علیرضا کهوری

ماشین سازی تبریز - پرسپولیس، ساعت 15، ورزشگاه بنیان دیزل تبریز

داوران: کوپال ناظمی، محمدرضا ابوالفضلی، سعید علی نژادیان و مرتضی منصوریان

ناظر: حیدر شکور

سردار بوکان - شهرداری ماهشهر، ساعت 15:30، ورزشگاه خاتم الانبیا (ص) بوکان

داوران: ابوالفضل دوستی، علیرضا طاهرخانی، محمد شاکر و مرتضی عابدی

ناظر: مهدی پاکزاد

خیبر خرم آباد - سپاهان اصفهان، ساعت 16:30، ورزشگاه تختی خرم آباد

داوران: روح الله شریفی، حسن یوسفی، محمد راهی و امیر ایار

ناظر: محمدحسین معتمدی فر

پیکان تهران - شهدای رزکان کرج، ساعت 17:15، ورزشگاه شهدای شهر قدس

داوران: عبدالنبی پورخلف، ولی کاووسی، علیرضا ممبینی و محمد علی صلاحی

ناظر: علی نقی مصطفی نژاد

پارس جنوبی جم - ذوب آهن اصفهان، ساعت 18:30، ورزشگاه تختی شهرستان جم

داوران: سیدرضا مهدوی، امیرآشور ماهانی، احد سلطانی و تعیین ایزدی

ناظر: سعید بطحایی

خوشه طلایی ساوه - شاهین شهرداری بوشهر، ساعت 17:15، ورزشگاه یادگار امام (ره) قم

داوران: محمدرضا تارخ، یعقوب حجتی، فرهاد مروجی و ایمان کهیش

ناظر: مختار مهدوی

استقلال ماهشهر - مس نوین کرمان، ساعت 17:30، ورزشگاه شهدای ماهشهر

داوران: هادی علی نیافر، مهدی معماری، ابراهیم نیک نام و مجتبی افرا

ناظر: اسماعیل آمری

گل ریحان البرز - استقلال، ساعت 18:15، ورزشگاه انقلاب کرج

داوران: سیدمهدی سیدعلی، علی میرزابیگی، تورج عیوض محمدی و محمدحسین ترابیان

ناظر: شاهین حاج بابایی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 210

به "جام حذفی فوتبال، پرسپولیس برای دفاع می آید، استقلال برای خروج از بحران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جام حذفی فوتبال، پرسپولیس برای دفاع می آید، استقلال برای خروج از بحران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید