جاذبه های گردشگری نروژ؛ کشوری دیدنی در اروپا

به گزارش سرگرمی تفریحی، در مطلب معروف ترین جاهای دیدنی نروژ، سفری مجازی داشته ایم به نروژ تا دلیل اینکه چرا این روزها تمایل سفر به نروژ در بین جهانگرد های اروپایی زیاد شده را بیابیم. این کشور دارای آبدره های خاصی است. براساس مقاله دیدنی های معروف نروژ باید بدانید که آبدره به دیواره هایی گفته می گردد که در پی زیرآب رفتن دامنه های کوه ها یا ادامه فرسایش یخچالی زیاد و عمیق شدن ساحل تشکیل یافته اند. بهترین جاذبه های گردشگری نروژ بسیارند که از جمله آنها می توان به ساحل، کلیساهایی که از چوب ساخته شده اند و همچنین مسیرهایی جهت قدم زدن و لذت بردن از محیط اطراف اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری نروژ؛ کشوری دیدنی در اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

قدمت معروف ترین جاهای دیدنی نروژ و شهرهایش به قرنهای پیش بازمی گردد. برای مثال، بیشتر شهرهای نروژ مربوط به قرون وسطا هستند، ولی این موضوع باعث نمی گردد که این مکانها آماده بازدید شما نباشند. این شهر با وجود قدمت کهن خود هم اکنون از دسته شهرهایی با فناوری بالا محسوب شده که فقط سعی در حفظ اصالت هایشان دارند. ما در مقاله زیر کوشش نموده ایم که شما را با تعدادی از بهترین جاذبه های گردشگری نروژ آشنا کنیم. اگرچه این سرزمین جاذبه های زیادتری داشته ولی با این حال، ما به همین تعداد بسنده می کنیم.

شهر معدنی roros

یکی از معروف ترین جاهای دیدنی نروژ که دارای معادن مس بسیار قوی است و در آن رگه هایی از مس کشف شده اند، همین شهر هست. پیشینه استخراج از معادن این شهر به چیزی در حدود قرن هفدهم میلادی باز می گردد و توقف آن در سال 1977 بود یعنی، در طول 300 سال این معادن اندوخته های غنی از مس را دارا بودند. خانه های این شهر از چوب ساخته شده و هم اکنون نیز آنها را به همان شکل اولیه حفظ و حراست می کنند.

این ناحیه بسیار زیبا از جمله مناطق نروژ محسوب می گردد که دارای صنعت گردشگری بوده و مردم در حوالی معادنش به کاشت محصولات کشاورزی مشغول هستند. بنابراین، در سفر به نروژ بازدید از این منطقه را از دست ندهید.

کلیسای چوبی urnes

قدمت این مورد از دیدنی های معروف نروژ به حدود 900 سال پیش باز می گردد و همچنان توانسته است که سالم و سرپا بماند. در این ساختمان های به جای سنگ از چوب بهره برده شده است. در این کلیسای زیبا سبک های معماری و طراحی بسیاری به کاربرده شده اند. مکان قرارگیری این مورد از بهترین جاذبه های گردشگری نروژ در بخش غربی ساحل نروژ بوده که در دل خود 28 کلیسای دیگر را هم جای داده که آنها هم ساخته شده از چوب هستند.

اگر شما هم جز گردشگرانی هستید که به نروژ سفر نموده اید، شما را به ملاقات از این کلیسای زیبا تشویق می کنیم، چرا که شما می توانید در این بنا تلفیقی از فرهنگ نورس در قبل از مسیحیت و فرهنگ مسیحیت در قرون وسطا را هم زمان به نظاره بنشینید و از تلفیق این دو نهایت لذت را ببرید.

آبشار ورینگفوسن

شما در نروژ آبشارهای زیادی را مشاهده می کنید که در بین آنها ورینگفوسن هشتاد و سومین آبشار از بعد بلندی بشمار می آید. مکان قرارگیری این مورد از دیدنی های معروف نروژ در منطقه ای خاص است؛ جایی در بین دره mabodelen و اسلو و برگن که باگذشت 200 سال، مورد علاقه مسافرانی است که به این کشور سفر می کنند. در بالاترین نقطه آبشار شما شاهد یک بنای زیبا هستید که به عنوان هتل از آن استفاده می گردد و آماده پذیرایی از علاقمندان است. شما برای استفاده از این هتل باید از تعداد زیادی پله بالا بروید.

بیشتر بخوانیداقامت در اسلو و جهانیی از رنگ و طعم

در کنار جلال و شکوه این مورد از معروف ترین جاهای دیدنی نروژ شما می توانید استفاده مفید از نیروی خدادادی را نیز مشاهده نمایید. مسئولان اقدام به احداث یک نیروگاه برق در بالای این آبشار نموده اند تا بتوانند حداکثر استفاده را از آن ببرند.

کلیسای جامع NIDAROS

این بنای بزرگ با توجه به اینکه چیزی در حدود هزار سال از تاریخ ساختش گذشته، به یکی از بهترین جاذبه های گردشگری نروژ از بعد تاریخی بدل شده است. از دلایل ساخت این بنا، فردی بانام الاف بود که در آن هنگام به عنوان سردسته وایکینگ ها بحساب می آمد و در سالهای بعد به فرمانروایی آنها نیز محسوب شد. وایکینگ ها برای بزرگداشت و احترام به او این کلیسا را بنا نهادند. تاریخ مرگ الاف به سال 1030 باز می گردد و مرگش به دست مخالفین و در جنگ صورت پذیرفت. درست 36 سال بعد یعنی در سال 1066، برادرزاده الاف برای یادبودش ساخت این مورد از دیدنی های معروف نروژ را شروع کرد.

نردکپ

در این منطقه که یکی از دیدنی های معروف نروژ بوده، در تاریخ هایی خاصی که از 14 ماه می شروع و تا 29 جولای به طول می انجامد، شما در دل سیاهی شب توانایی دیدن خورشید را در آسمان خواهید داشت. به عبارت دیگر، در این منطقه و در این زمان ها اصلا شب نخواهد آمد و خورشید غروب نخواهد نمود. از دلایل این پدیده شاید موقعیت جغرافیایی آن باشد. نردکپ در شمالی ترین قسمت نروژ واقع شده و راه های ارتباطی این منطقه جاده های بین المللی هستند.

این ناحیه در تابستان ها پذیرای تعداد زیادی مسافر از نقاط مختلف جهان بوده و چیزی در حدود 200000 نفر برای بازدید از این منطقه می آیند. دارا بودن طبیعتی بکر و همچنین یک محصول دریایی خاص با نام طوطیای دریایی، از این منطقه محلی بسیار عالی برای گردشگران ساخته است.

یخچال طبیعی jostedalsbreen

بزرگترین یخچال های طبیعی در جهان در این کشور قرار گرفته و تا جایی که چشم شما یاری می دهد، یخ وجود دارد. اگر به بازدید از این یخچال طبیعی می روید، باید بدانید که در قسمت جنوبی کشور نروژ و در پارک ملی Jostedalsbreen Glacier واقع شده است. اگر شما از علاقمندان اسکی روی یخ هستید یا دوست دارید که قدم زدن بر روی یخ را تجربه کنید، بهترین انتخاب برای شما همین منطقه است ولی، به یاد داشته باشید که برای راحتی و امنیت خودتان حتما لوازم ایمنی و مایحتاج اولیه را همراه داشته باشید، چرا که رعایت تمامی مسائل ایمنی به شما یاری خواهد نمود که لحظات خوب و بی خطری را تجربه نمایید.

موزه کشتی وایکینگ ها

در گذشته هایی دور یکی از عواملی که از حضور مهاجمان به منطقه جلوگیری می نمود و همچون سدی قوی در برابر آنها ظاهر می شد، وایکینگ هایی بودند که سوار بر کشتی های خود در این نواحی گشت می زدند و سفرهایی دریایی داشتند. باوجود آنها همسایگان یا سایر افرادی که قصد حمله و تهاجم به این منطقه را داشتند، مجبور به عقب نشینی می شدند. وایکینگ ها برای تسلط بهتر بر منطقه حکمرانی خود از کشتی برای سفر در آبها بهره مند می بردند که امروز شما با بازدید از موزه اسلو می توانید به تماشای آن کشتی ها بپردازید.

در نزدیکی اوزبرگ و در یک گورپشته، یک کشتی بسیار قدیمی کشف شد که با نام کشتی اوزبرگ نامگذاری گشت. این کشتی از جمله دیدنی های این موزه هست. در این موزه تنها از کشتی های وایکینگ ها مراقبت و نگهداری نمی گردد بلکه، از پارچه و لباس ها، ابزارها، لوازم خانه و سایر وسایلی که با کندوکاو گورهای وایکینگ ها یافته شده، هم حفظ و حراست می گردد.

کلیسای چوبی heddal

از بزرگترین کلیساهای نروژ می توان به کلیسای haddal اشاره کرد. این کلیسا که از ساختش در افسانه های کهن منطقه نیز یاد شده، یکی از زیباترین کلیساهای این ناحیه بشمار می آید. در افسانه های قدیمی آمده است که 5 کشاورز بومی این کلیسا را ساخته اند. ولی، نکته قابل تامل این قضیه، تعداد روزهایی است که صرف ساخت آن شدند. در این روایت نقل شد که کشاورزان فقط در 3 روز پیروز به تمام کردن بنای این مجموعه شدند.

این کلیسای زیبا در قرنهای 19 و 20 بازسازی شد و با زیباسازی هایی که در این محل انجام گشتند، شکوه و جلالش دوباره به روزهای اوجش نزدیک شد. امروزه، علاقمندان می توانند باز هم در این کلیسا مراسم ازدواج خود را برگزار کنند و خاطره بهترین روز خود را در این محل به ثبت برسانند. همچنین، روزهای یکشنبه در تمام طول تابستان از این کلیسای چوبی بهره برداری می گردد. محل قرارگیری این کلیسا در نوتودن بوده و مردم آن را به مریم مقدس تقدیم نموده اند.

منطقه گردشگری bryggen

Bryggen مکانی دیدنی در اطراف برگن بوده و گفته می گردد به مدت 400 سال مرکز تجارتی مهمی بشمار می آمد که قسمتی از پیمان هانزایی را نیز شامل می گردد. اگر شما اکنون به این منطقه سفر کنید، خواهید دید که در میان خیابان و کوچه های دنجش نواحی خرید و فروش و تجارت همچنان از رونق زیادی برخوردار است.

آبدره geirangerfjord

مکان جغرافیایی این آبدره در جنوب غربی کشور نروژ و در اطراف شهر السوند بوده و چیزی در حدود 15 کیلومتر درازا دارد. اگر بخواهید بدانید که آبدره چیست می توانیم به زبان ساده تر بگوییم که به شاخه هایی باریک و عمیق از دریا گفته می گردد که در دل خشکی پیش روی نموده و به نوعی تحت عنوان یک معجزه طبیعی شناخته می گردد. Geirangerfjord دارای تخته سنگ هایی با ارتفاعی زیاد بوده که در کنار آن دیدن منظره هایی سبز و زیبا از طبیعت بکر کوه ها خالی از لطف نخواهد بود. همچنین، این منطقه با آبشارهایی چشم نواز و مزرعه هایی فراخ توانسته تا از دیدنی ترین مناظر نروژ باشد.

در ادامه بخوانیدحقایق نروژ و نکته های جالبی از نظام پادشاهی این کشورجاذبه های گردشگری نروژ | جاذبه توریستی و گردشگری تراز اول در نروژمنبع: همگردی
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 873

به "جاذبه های گردشگری نروژ؛ کشوری دیدنی در اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های گردشگری نروژ؛ کشوری دیدنی در اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید