طراحی بیرونی ویلا: خرید ویلا در شمال چقدر پول احتیاج دارد؟

به گزارش سرگرمی تفریحی، قیمت ویلا در شمال

امروزه هر فردی آرزو دارد تا یک ویلا زیبا در استان های شمالی کشور و در دل طبیعت برای خود داشته باشد. اما چیزی که ممکن است افراد را در این راه دلسرد کند. قیمت ویلا هایی است که در این منطقه ها سر سبز و خوش آب و هوا واقع شده اند و راهِ افراد را در رسیدن به آرزویشان سخت و سخت کرده اند

طراحی بیرونی ویلا: خرید ویلا در شمال چقدر پول احتیاج دارد؟

جهت دریافت خدمات طراحی بیرونی ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به طور کلی عوامل مختلفی بر قیمت ویلا در شمال تاثیر می گذارد، که تاثیرهر یک از این عوامل می تواند مثبت یا منفی باشد. شما برای داشتن یک انتخاب هوشمندانه و دقیق در زمان خرید ویلا؛ باید به آن توجه بسیاری داشته باشید. عواملی مانند؛ متراژ بنا، نمای خارجی ویلا، استخر ، حیاط عظیم ، انشعابات آب ، برق و گاز ، آلاچیق ، اتاق خواب اضافه موجب افزایش قیمت و در مقابل عواملی مانند؛ عمر بالای ویلا و عدم دسترسی به امکانات رفاهی می تواند قیمت آنرا کاهش دهد.

قیمت خرید ویلای شمال، مبحثی است که در این مقاله به سراغش آمده ایم. قصد د اریم پیرامون عواملی سخن بگوییم که تاثیرشان بر قیمت ویلای شمال، مدت هاست پذیرفته شده است. لطفاً با ما همراه باشید

1- مکان قرارگیری ملک و خرید ویلا لوکس

همه شهرهای شمال زیبایی های خاص خود را دارند و نمی توان قیمتی برای این حجم از زیبایی در نظر گرفت. هر چه ویلاها، در منطقه ها خاص و بکرتری ساخته شده باشد و امکانات ویژه تری داشته باشند، به تبع قیمت بیشتری دارند، ویلاهایی که در منطقه ها نزدیکتر به مرکز هستند هم از گران ترین ها محسوب می شوند چرا که این فاکتور سبب میگردد صاحبانآن ها، راحت تر و طی زمان کوتاهتری به ویلایشان در شمال رفت و آمد نمایند. بعضی از منطقه ها نسبت به طبیعت منطقه قیمت های خوبی دارند مانند خرید ویلا در چمستان یا خرید ویلا در نوشهر و …

در کل ویلاهای نزدیک دریا و جنگل از ویلاهایی که در جوار زمین های کشاورزی واقع شده اند قیمت بالاتری دارند. در یک کوچه هم ویلاهایی که در نبش خیابان ساخته شده اند، نسبت به ویلاهایی که ته کوچه قرار دارند گران ترند و ارزش زمین آن ها بالاتر است.ع وامل دیگری همانند سلیقه متقاضیان، چشم مقدارا، نوع ویلا اعم از ساحلی، جنگلی و کوهستانی، دسترسی به مرکز شهر ، امکانات رفاهی و تفریحی و منطقه ها خوش آب و هوا بر روی قیمت ویلا تاثیر دارند، و باعث تفاوت قیمتها می شوند.

  • برای خرید یک ویلا مناسب در مکانی عالی بهتر است به مشاوران املاکی که در منطقه واقع شده اند؛ مراجعه نمایید تا از تفاوت قیمتی ویلا ها با یکدیگر آگاه شوید.
  • خرید ویلا در حومه شهر ها را در اولویت خود قرار دهید که در محیطی سر سبز و دلنشین اقامت کنید. هزینه کم تری بپردازید وعلاوه بر آن از استرس ها و تنش های زندگی شهر نشینی به مقدار زیادی فاصله بگیرید.

2- متراژ ویلا ها هم از جمله عوامل موثر بر قیمت ویلا می باشد.

بیشترین هزینه ای که برای یک ملک پرداخت می گردد، براساس متراژ زمین آن معین می گردد. هرچه متراژ در یک منطقه خاص بیشتر باشد، به تبع آن هزینه هم افزایش می یابد. از سوی دیگر متراژ ساختمان ویلا هم مهم است. مقدار و متراژ ویلا، به تعداد ساکنین و شرایط افراد خانواده بستگی دارد، هر چند متراژ ویلا بیشتر باشد، مورد توجه بیشتر متقاضیان خرید، قرار می گیرد.

در ساخت و ساز ویلا ممکن است گاهی اوقات متراژهایی به کار رود که بتوان در آن چندین خانه ساخت. قطعا قیمت خرید آن ها هم به مراتب بالاتر از یک ویلای کوچک و نقلی است. همینطور ممکن است بیشترین قسمت یک قطعه زمین را فضا سازی و محوطه سازی تشکیل داده باشد و در این بین یک ویلا کوچک و نقلی که دارای زیر بنای کمی است ساخته شده باشد. این عامل بر کاهش قیمت آن تاثیرگذار است و شما بنا برمتراژ زیر بنای ویلا هزینه ای را پرداخت می کنید.

3- طراحی داخلی از دیگر عوامل موثر بر قیمت ویلا های شمالی

هر چه طراحی داخلی ویلایی زیبا تر و خاص تر باشد. قیمت آن هم بیشتر می گردد طراحی داخلی ویلا علاوه بر استفاده و به کار گیری از طرح ها و متد های به روز و مدرن شامل مواردی مانند شرایط فضای نشیمن و پذیرایی، تعداد و متراژ اتاق خواب ها، سرویس های بهداشتی و آشپزخانه می باشد. بعلاوه مواردی مانند دیوار پوش و کف پوش های مختلف مانند پارکت، سقف های کاذب، قفسه ها و کابینت ها و طراحی چیدمان که جزء تزئینات و اکسسوری ساختمان محسوب می شوند هم بر قیمت ویلا تاثیرگذارند و ویلا را در رتبه ویلاهای مدرن و لوکس قرار می دهند.

4- قیمت ویلا و استفاده از مصالح ساختمانی مختلف

هزینه ای که برای ساخت و ساز ساختمان از دیوار وسقف گرفته تا طراحی داخلی پرداخت می گردد بر روی قیمت ویلای لوکس تاثیر می گذارد. بخش عمده ای از این هزینه ها مربوط به مصالح ساختمانی مورد استفاده در این محیط است. مثلا بعضی از مصالح ساختمانی که از طبیعت به دست می آیند قیمت بالایی دارند. به کار بردن سنگ های گرانیتی با قیمت بالا در کف ساختمان هزینه های ساخت ویلا را افزایش می دهد و سبب می گردد تا قیمت ویلا هم زیادتر برآورد گردد.

5- نوساز یا قدیمی بودن سازه و قیمت ویلا

یک ویلا با بافت قدیمی معمولاً به قصد بازسازی یا نوسازی خریداری می گردد که قیمت آن تقریباً به مقدار قیمت زمین آن است. اما در مقابل ویلاهای نوساز، با قیمت بهتر و بالاتری، و به آسانی به فروش می رسند، زیرا با خرید آن، دیگر احتیاج به هزینه برای تعمیر نیست و بعد از خریداری قابل استفاده می باشند.

اگر مایلید هزینه کمتری را برای خرید ویلا بپردازید و با صرف هزینه اندکی آن را باز سازی کنید به سراغ ویلا های کلنگی بروید. ولی اگر تمایلی به باز سازی ندارید و می خواهید یلا بلافاصله بعد از خرید در ویلا سکونت نمایید بهتر است که در پی ویلا های تازه ساخت بگردید.

6- محوطه سازی ویلا و تأثیر آن بر خرید ویلا

از جمله مواردی که در محوطه سازی باغ و حیاط ویلا می تواند جزو عوامل موثر بر قیمت ویلا تلقی شوند ساخت آلاچیق، خانه درختی، باربیکیو، آبنما، فضای سبز و درخت کاری در ویلا است که می تواند هزینه خرید ویلا را تا مقدار زیادی دستخوش تغییر کند.در محوطه های عظیم هزینه های دیگری مانند نورپردازی و ایجاد روشنایی در قسمت های مختلف باز هم روی هزینه خرید ویلا اضافه می گردد.

وجود حیاط عظیم و مجهز، با محوطه سازی به همراه گل و گیاه، علاوه بر جنبه زیبائی، باعث ایجاد انرژی مثبت در ساکنین منزل می گردد، و بعلاوه میتوان از این فضای دنج، برای برپائی مهمانی ودورهمی محبت آمیز و خانوادگی استفاده کرد، و در امنیت کامل به پارک خودرو مبادرت ورزید.

7- امکانات رفاهی و تاثیر آن بر شرایط خرید ویلا

امکانات رفاهی، همانند استخر، آلاچیق، روف گاردن و فضاهایی برای باربیکیو و تراس های عظیم که ویلا را زیباتر می نماید بر روی شرایط خرید آن تاثیر زیادی می گذارند . به تبع، ویلاهای فاقد این امکانات رفاهی از قیمت پائین تری برخوردارند.

بعلاوه اگر در طراحی ویلا به بخش هایی مانند اتاق مستر، سونا، جکوزی، سالن ورزشی توجه شده باشد قیمت ویلا افزایش می یابد. بعلاوه کیفیت هر کدام از این موارد هم در قیمت تمام شده ویلا تاثیرگذار است. جهت های دسترسی به مراکز درمانی، آموزشی، تفریحی و خدماتی و نزدیکی به مراکز تفریحی یا اماکن خاص هم از مواردی است که بر روی قیمت بی تاثیر نیست.

8- اهمیت سند ویلا در قیمت گذاری آن

با تماشا ویلاهای مقرون به صرفه قیمت در شمال وسوسه نشوید و با چشمان باز خرید کنید. از قدیم گفته اند هیچ مقرون به صرفهی بی علت نیست . هیچ گرانی بی حکمت. وقتی با ویلایی در شمال برخورد میکنید که از لحاظ موقعیت مکانی ، نوع و هم لحاظ معماری و امکانات بی نظیر است اما قیمت مناسبی دارد ، بهتر است دقت و حساسیت بیشتر به خرج دهید و اسناد ، مدارک و مجوزهای ویلای مربوطه را چک کنید. بسیاری از نواقص و مسائل نظیر مسائل قانونی ، عدم وجود سند ، ایراد در برق و گاز از مسائلی هستند که شاید هر خریداری به آن ها توجه نکند و بعدها مجبور به پرداخت خسارت های سنگین تر گردد.

علاوه بر آن همواره قیمت بالا علت بر کیفیت بالا نیست. بسیاری از ویلاها در شرایطی با قیمت بالا به فروش میرسند که هیچ ویژگی خاص و منحصر به فردی ندارند و این قیمت سنگین ، تنها سواستفاده فروشنده از بی تجربگی خریدار است. پیش از خرید نوع ویلا ، امکانات ، موقعیت و سایر ویژگی های ویلا را با قیمت آن تطبیق دهید و حتما تحت نظر آژانس های معتبر فروش ویلا در شمال معامله کنید

چند نکته کلیدی

  • در زمان و فصل مناسب، که بازار مسکن رونق خوبی دارد، اقدام به خرید ویلا نمایید.
  • اگر قصد خرید ویلا در روستا را دارید، به دسترسی آسان مکان به شهر و جهت شهری، ظاهر محله ها، و بهداشت و محوطه سازی محیط روستائی و فرهنگ و آداب معاشرت افراد روستا توجه کنید.
  • از خرید ویلاهای مجاور با عظیمراه ها و خیابان های شلوغ، بعلاوه در محدوده رودخانه خودداری کنید
  • قبل از خرید ویلای ساحلی بدانید که این ویلاها دارای سواحل خصوصی و شخصی نمی باشند،
  • کاربری و ایمنی زمین و ساختمان را در نظر بگیرید.
منبع: اتاق
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1533

به "طراحی بیرونی ویلا: خرید ویلا در شمال چقدر پول احتیاج دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی بیرونی ویلا: خرید ویلا در شمال چقدر پول احتیاج دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید