تنگه بوچیر هرمزگان؛ بکرترین تنگه جهان، تصاویر

به گزارش سرگرمی تفریحی، آدم ها از سفر به نقاط متفاوت، چیزهای متفاوتی هم می خواهند. بعضی ها دل شان سکون و آرامش می خواهد و عده ای هم به قصد هیجان و چالش سفر می کنند. جنس سفر به استان هرمزگان می تواند تلفیقی از هر دو باشد.

تنگه بوچیر هرمزگان؛ بکرترین تنگه جهان، تصاویر

می توانید یک شب را در جزیره خالی از سکنه مارو کمپ بزنید و تا طلوع به صدای امواج گوش بسپارید یا می توانید به دل زمین بزنید و از میان صخره های مرتفع، به مناظری برسید که کمتر کسی مانند آن را دیده است.

تنگه بوچیر، در نزدیکی روستای بوچیر؛ یکی از همان مقصدهایی است که آدرنالین زیادی در بدن تان ترشح می کند و وقتی در دل آن قدم برمی دارید، آرزو می کنید که هیچ وقت این راستا تمام نشود. رفتن به این دره نیازمند تجهیزات کامل سنگ نوردی و شناست و بدون راهنما، نمی توان به آن دست یافت.

صبح روزی که راهی چله بوچیر بودیم، ساعت 5 صبح از خواب بیدار شدیم و سوار بر موتور سیکلت، خودمان را به پایین کوه رساندیم. بعد از حدود یک ساعت کوهنوردی، به ورودی چله بالا رسیدیم. بوچیر به دو بخش چله بالا و چله پایین تقسیم می شود و چله بالا بخش فنی تنگه است و پیمودن چله پایین به مراتب ساده تر است.

چله بالا 6 فرود از ارتفاع و با تجهیزات حرفه ای دارد که مرتفع ترینش 21 متر است و چله پایین هم 3 فرود دارد و شما مجموعا باید از 9 صخره مرتفع فرود بیایید. پایین آمدن از این صخره ها برای منی که فوبیای ارتفاع دارم کمی سخت بود اما اگر آمادگی جسمانی خوبی دارید، خیال تان راحت باشد که با راهنمایی لیدر می توانید به سلامت فرود بیایید.

در راستا شیرجه می زنید و شنا می کنید و از سرسره های طبیعی پایین می آیید. عمق برخی مناطق پرآب تنگه را 800 متر تخمین زده اند و همان طور که گفتم، گذر از بوچیر، سراسر هیجان است و چالش.

منبع: گردشبان
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1274

به "تنگه بوچیر هرمزگان؛ بکرترین تنگه جهان، تصاویر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنگه بوچیر هرمزگان؛ بکرترین تنگه جهان، تصاویر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید