بندر چابهار به یکی از بنادر مهم جهانی تبدیل خواهد شد

به گزارش سرگرمی تفریحی، معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت:بندر چابهار به یکی از بنادر مهم جهانی تبدیل خواهد شد

بندر چابهار به یکی از بنادر مهم جهانی تبدیل خواهد شد

به گزارش خبرنگاران ، از زاهدان ، رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور با اشاره به اینکه بندر چابهار به عنوان اولین بندر حمل یکسره کشور در چند سال آینده به یکی از بنادر مهم جهانی تبدیل خواهد شد، گفت: با پیگیری موضوع راه آهن در دولت، انتظار دیرینه اتصال راه آهن جنوب به شمال تحقق یافته و عملیاتی می شود.

محسن رضایی در جمع خبرنگاران و در بازدید از بندر شهید بهشتی، با بیان اینکه بندر اقیانوسی چابهار راه ارتباط با اقیانوس هند و جمعیت عظیمی از جهان است، گفت: این بندر اولین بندر حمل یکسره کشور است و با سرعت خوبی در حال توسعه می باشد.

وی با اشاره به تجهیزات پیشرفته بندر چابهار اظهار امیدواری کرد که با دسترسی سایر بنادر نیز به چنین تجهیزاتی، از توقف کشتی ها در اسکله و رسوب کالا ها جلوگیری شده و حمل و نقل کالا با سرعت بیشتری انجام شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور اذعان کرد: خط مقدم تولید و اشتغال، صادرات است و به همین دلیل در دولت به بنادر، حمل و نقل، ترانزیت، مسائل گمرکی و سایر مواردی که می تواند به افزایش صادرات در کشور کمک کند توجه کرده ایم.

رضایی با اظهار رضایت از توسعه قابل توجه در بندر چابهار گفت: در چند سال آینده بندر شهید بهشتی به یکی از بنادر مهم جهانی تبدیل خواهد شد.

وی با اشاره به نیاز بنادر به تجهیزات هوشمندسازی گفت: هرچه بنادر ما پیشرفته تر باشد هزینه کالا ها و تورم ناشی از حمل و نقل کمتر شده و کالا با قیمت مناسب به مصرف کننده خواهد رسید.

دبیر شورای عالی هماهنگی اقتصادی در ادامه درباره تسریع در راه اندازی خط راه آهن چابهار گفت: با توجه به اینکه یکی از مسائل اصلی ما در کشور عدم اولویت بندی در هزینه هاست لذا بعضی امور اقتصادی که باید سریع تر به بهره برداری برسد و آثار خودش را در اقتصاد ملی بگذارد با سال ها تاخیر روبرو می شود.

معاون اقتصادی رئیس جمهور گفت: ارتباط شمال و جنوب کشور از طریق راه آهن و راستا چابهار به سرخس یا چابهار به آستارا بسیار حیاتی است و تولید و اشتغال را افزایش می دهد.

وی گفت: با پیگیری موضوع راه آهن در دولت، انتظار دیرینه اتصال راه آهن جنوب به شمال تحقق یافته و عملیاتی می شود تا بتوانیم از فواید ریل و راه آهن استفاده نمائیم.

گ

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1690

به "بندر چابهار به یکی از بنادر مهم جهانی تبدیل خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بندر چابهار به یکی از بنادر مهم جهانی تبدیل خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید