امروز؛ سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش فعال می شود

به گزارش سرگرمی تفریحی، همزمان با آغاز فرایند انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور 1402 از امروز سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش آموزش کشور نیز فعال می شود.

امروز؛ سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش فعال می شود

به گزارش خبرنگاران، نتیجه علمی داوطلبان آزمون سراسری سال 1402 روز جمعه 27 مرداد به صورت کارنامه حاوی نمره کل نهایی، رتبه، سهمیه و شرایط بومی، روی سایت اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

سامانه انتخاب رشته مجازی این سازمان نیز امروز 31 مرداد 1402 در سایت سازمان سنجش به منظور راهنمایی و کمک به داوطلبان در انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1402 (برای رشته های با آزمون و رشته های صرفاً براساس سوابق تحصیلی) در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

ویژه نامه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال 1402 شامل مطالب مفید و کاربردی درباره انتخاب رشته از جمله تشریح محتوای کارنامه آزمون، آشنایی با بومی گزینی، انواع سهمیه ها، استفاده از انتخاب رشته مجازی و نکته های مهم در انتخاب رشته اصلی، تدوین نیز منتشر شد. مطالعه این ویژه نامه به داوطلبان، والدین آنها و مشاوران توصیه می شود.

دفترچه های راهنمای انتخاب رشته در همه گروه های آزمایشی نیز هم اکنون در سایت سازمان سنجش قرار گرفته و انتخاب رشته از طریق سامانه جامع آزمون سراسری برای همه گروه های آزمایشی از امروز سه شنبه 31 مرداد آغاز می شود و تا روز شنبه 4 شهریور ادامه خواهد داشت .

انتخاب رشته برای انتخاب کدرشته محل های پذیرش با آزمون و پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی بدون آزمون در یک فرم و حداکثر تا 150 رشته محل، انجام می شود. به عبارت دیگر فرآیند انتخاب رشته این دو جداگانه نخواهد بود.

بر این اساس داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 1402 (نوبت های اول و دوم) ثبت نام کرده و غایب جلسه این آزمون ها بوده اند، نیازی به ثبت نام مجدد برای رشته های پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ندارند و می توانند در رشته هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است تا 150 کدرشته محل از دفترچه راهنمای انتخاب رشته انتخاب کرده و در فرم انتخاب رشته درج کنند.

همچنین داوطلبانی که قبلاً در آزمون سراسری سال 1401 ثبت نام نکرده اند، می توانند از امروز سه شنبه 31 مرداد تا روز شنبه 4 شهریور نسبت به ثبت نام و انتخاب رشته در رشته هایی که پذیرش آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است، براساس دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته های پذیرش براساس سوابق تحصیلی که امروز در سایت سازمان سنجش منتشر شده است، اقدام کنند.

انتهای پیام

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 مرداد 1402 بروزرسانی: 31 مرداد 1402 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 2027

به "امروز؛ سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش فعال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز؛ سامانه انتخاب رشته مجازی سازمان سنجش فعال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید