افزایش 17 درصدی قیمت مسکن در آمریکا

به گزارش سرگرمی تفریحی، خبرگزاری خبرنگاران- قیمت مسکن در سراسر آمریکا نسبت به سال قبل 17 درصد افزایش یافته است.

افزایش 17 درصدی قیمت مسکن در آمریکا

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، یکی از کارشناسان حوزه مسکن در نیوجرسی در تبادل نظر با شبکه خبری سی بی اس، گفت، قیمت مسکن در سراسر آمریکا نسبت به سال قبل 17 درصد افزایش یافته و من هرگز تا به حال چنین بازاری ندیده ام.

این کارشناس آمریکایی با برشمردن عوامل افزایش قیمت مسکن در آمریکا اضافه نمود، عوامل مختلفی در این امر دخالت دارند از جمله پایین بودن نرخ بهره، فرهنگ دور کاری و خانواده های جوان؛ آنچه به این مشکل اضافه می نماید، این است که ساخت و ساز مسکن های جدید هم به علت بالا بودن قیمت چوب متوقف شده است؛ این شرایط باعث شده است بسیاری خود را تا تحقق رویای خانه دار شدن شان دور ببینند.

وی در ادامه تاکید نمود، سوالی که مطرح می گردد این است که این شرایط تا کی باقی می ماند. کارشناسان می گویند در حال حاضر پایین آمدن قیمت مسکن را پیش بینی نمی نمایند.

در همین حال فاکس بیزینس گزارش داد، از 20 شهر عظیم آمریکا متوسط قیمت مسکن در 19 شهر در ماه فوریه به نسبت ماه قبل افزایش پیدا نموده است. شهر فونیکس در ایالت آریزونا رکورددار افزایش قیمت در این بازه بوده است تا جایی که رشد 17.4 درصدی قیمت مسکن در این شهر در یک سال اخیر به ثبت رسیده است. شهر سن دیگو در کالیفرنیا با 17 درصد افزایش و سیاتل در واشنگتن با رشد 15.4 درصدی در رده های بعدی قرار دارند.

کریگ لازارا- مدیر اجرایی در موسسه اند پی دی جی آی- گفت: اثر کرونا بر روی بخش مسکن کاملا محسوس باقی مانده است و خریداران با انگیزه بیشتری به دنبال خرید خانه هستند در حالی که عرضه مسکن به دلیل مسائل مواد اولیه کاهش یافته است.

این افزایش قیمت در حالی رخ می دهد که فروش خانه ها در این کشور کاهش یافته است. داده های منتشره نشان می دهند که در ماه فوریه 6.22 میلیون واحد مسکن در این کشور معامله شده اند که نسبت به ماه قبل 6.6 درصد کاهش پیدا نموده است. با وجود کاهش کلی خانه های معامله شده میزان فروش خانه های جدید نسبت به ماه قبل 9 درصد افزایش داشته است.

هفته گذشته افزایش تقاضا برای دریافت وام مسکن باعث شد نرخ بهره اوراق رهنی 30 ساله مسکن با 0.1 درصد افزایش نسبت به هفته قبل آن به رقم 3.2 درصد برسد.

طبق اعلام آژانس فدرال مسکن آمریکا، در سراسر این کشور متوسط قیمت مسکن در ماه فوریه نسبت به فوریه سال گذشته 12 درصد افزایش یافته است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 خرداد 1400 بروزرسانی: 28 خرداد 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1407

به "افزایش 17 درصدی قیمت مسکن در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 17 درصدی قیمت مسکن در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید