افزایش دامنه نوسان بورسی از ابتدای اردیبهشت

به گزارش سرگرمی تفریحی، طبق آخرین مصوبه هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار دامنه نوسان قیمت ها از ابتدای اردیبهشت به مثبت 6 و منفی سه افزایش خواهد یافت.

افزایش دامنه نوسان بورسی از ابتدای اردیبهشت

به گزارش ایسنا، دامنه نوسان در بازار سرمایه از 25 بهمن سال گذشته از مثبت و منفی پنج به مثبت شش و منفی دو تغییر کرد؛ تصمیمی که توسط شورای عالی بورس و با هدف تعادل بخشی به این بازار گرفته شد.

اکنون و با گذشت بیش از دو ماه از این تصمیم، شورای عالی بورس مصوب نموده است که دامنه نوسان از منفی دو به منفی سه تغییر یابد.

در این راستا، محمدعلی دهقان دهنوی، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام نموده است که پیش تر و براساس مصوبه شورای عالی بورس، به هیات مدیره سازمان بورس اجازه داده شد تا دامنه نوسان به صورت تدریجی افزایش یابد. از آنجا که این موضوع بعد از سه روز کاری قابل اعمال است، از ابتدای اردیبهشت دامنه نوسان جدید اعمال می گردد و تا انتها اردیبهشت برقرار است. سپس سازمان بورس نسبت به افزایش تدریجی و مجدد تصمیم گیری می نماید.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به بازنگری دستورالعمل گره معاملاتی، اظهار کرد: مقرر شد بازنگری به نحوی باشد که امکان نقدشوندگی افزایش یابد. در تغییراتی که صورت گرفت مجموع حجم معاملات در 5 روز از 5 درصد به 200 درصد افزایش یافت. البته دامنه نوسان در گره معاملاتی همان دو برابر باقی ماند، اما حجم مبنا در روز گره، معادل یک سهم در نظر گرفته می گردد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بورس و اوراق بهادار، همچنین هیات مدیره سازمان بورس تصویب کرد که برای فروش اوراق تبعی استفاده از رتبه بندی مجاز باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 30 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1366

به "افزایش دامنه نوسان بورسی از ابتدای اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش دامنه نوسان بورسی از ابتدای اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید