اعلام آمادگی روسیه برای میانجیگری بین ایران و آمریکا

به گزارش سرگرمی تفریحی، وزیر امور خارجه روسیه بیان کرد: از مذاکرات مستقیم ایران و آمریکا حمایت می کنیم و برای یاری به این دو کشور در شروع مذاکرات آماده ایم.

اعلام آمادگی روسیه برای میانجیگری بین ایران و آمریکا

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایرنا، سرگئی لاوروف روز سه شنبه در جمع استادان و دانشجویان دانشگاه روابط بین الملل مسکو (مگیمو) وابسته به وزارت امور خارجه روسیه که از شبکه تلویزیونی روسیه24 پخش می شد، این مطلب را اعلام کرد.

لاوروف گفت: ما همینک آماده ایم از تبادل نظر های مستقیم بین ایران و آمریکا برای ایجاد شرایط تبادل نظر کنیم و این در صورتی است که دو طرف علاقه مند باشند. همیشه بهتر است که ایراد های خود را مستقیم گفت و جواب ها را مستقیم دریافت کرد.

وی گفت: آمریکا زمانی که از برجام خارج شد فقط نگفتند که تحریم های یکجانبه در خصوص ایران را دوباره وضع می نمایند بلکه بقیه کشور ها را از تجارت با ایران منع کردند.

وی ادامه داد: حتی مواردی وجود دارد که بعضی متحدان آمریکا با حقارت از آن کشور خواستند تا از این ممنوعیت مستثنی شوند تا بتوانند به رغم محدودیت های فراملی آمریکا با ایران تجارت نمایند.

لاوروف اضافه نمود: من معتقدم که 10 سال پیش چنین چیزی را حتی تصور هم نمی شد کرد.

وزیر خارجه روسیه گفت: آمریکا در زمان حاضر می خواهد از ابزار حقوقی بسیار پیچیده که در برجام پیش بینی شده و در شورای امنیت سازمان ملل تایید شده است برای اعمال دوباره تحریم های جمعی استفاده کند.

وی اعلام کرد: برغم وجود این مکانیسم که در گذشته برای اعمال دوباره تحریم های سازمان ملل پیش بینی شده بود اولا این مکانیسم برای موقعی مشخص شده بود که ایران به تعهدات خود عمل نمی کرد.

وی ادامه داد: ثانیا اینکه ایالات متحده آمریکا با انصراف از تعهدات خود از تمام حقوق در مساله ایران محروم شدند. آنگونه که آمریکا رفتار می نماید و از دیگران می خواهد از این کشور نه فقط در مساله ایران بلکه در شرایط ونزوئلا پیروی کند ما البته می دانیم که نماد حزب جمهوریخواه فیل است، اما دنیا فروشگاه برای عرضه ظروف نیست.

منبع: فرارو
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 975

به "اعلام آمادگی روسیه برای میانجیگری بین ایران و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی روسیه برای میانجیگری بین ایران و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید