استاندارد مصرف انرژی ماینرها تدوین و تصویب شد

به گزارش سرگرمی تفریحی، مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو از بررسی و تصویب استاندارد کیفیت توان الکتریکی دستگاه های استخراج رمز ارز در نشست کمیته تصویب استانداردهای صنعت برق ایران خبر داد.

استاندارد مصرف انرژی ماینرها تدوین و تصویب شد

عبدالصاحب ارجمند، مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق وزارت نیرو با اشاره به برگزاری نشست کمیته تصویب استانداردهای صنعت برق ایران به ریاست معاون برق و انرژی و حضور مدیر کل دفتر تدوین استانداردهای ملی سازمان ملی استاندارد ایران، گفت: در این نشست، برنامه ریزی لازم در خصوص توسعه و ارتقای سطح استانداردهای صنعت برق انجام شد.

وی افزود: با توجه به گسترش روزافزون دستگاه های استخراج رمز ارز و فناوری اینگونه تجهیزات که به طور معمول به فناوری تولید بیت کوین شناخته می شوند، هیئت وزیران در جلسه ششم مرداد سال 98، سازمان ملی استاندارد ایران را موظف کرد که با همکاری وزارتخانه های نیرو و ارتباطات و فناوری اطلاعات، برچسب انرژی و استانداردهای کیفیت توان تجهیزات فرآورده های پردازش رمزنگاری شده رمز ارزها (ماینینگ) را تدوین و ابلاغ کند.

به گفته این مقام مسئول در این نشست مقرر شد سازمان ملی استاندارد در سریع ترین زمان ممکن، آن را به عنوان استاندارد ملی تصویب و در سایت آن سازمان قرار دهد. استاندارد مصرف و برچسب انرژی دستگاه های استخراج رمز ارز نیز با همکاری وزارت نیرو و سازمان ملی استاندارد تدوین و با شماره ملی 22800 در شهریور ماه سال جاری در سایت سازمان ملی استاندارد قرار گرفته است.

وی شرح داد: با توجه به مصوبات سیزدهم مرداد 98 و 15 تیر سال جاری هیئت وزیران، رعایت استانداردهای مزبور برای تمامی دستگاه ها و مزارع استخراج رمز ارز الزامی است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1226

به "استاندارد مصرف انرژی ماینرها تدوین و تصویب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندارد مصرف انرژی ماینرها تدوین و تصویب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید