آکسینیت جواهری چند رنگ است؟

به گزارش سرگرمی تفریحی، آکسینیت یکی از معدود سنگ های جواهری است که خاصیت چند رنگی دارد.

آکسینیت جواهری چند رنگ است؟

به گزارش خبرنگار ، به عنوان یک سنگ پایه معرفی می گردد که در مصرف نماینده حس قدرت و سرزندگی را تقویت می نماید. این سنگ خواص دیگری را نیز در خود جای داده است که امروز قصد داریم به آن بپردازیم.

آکسینیت (Axinite) کانی قرمز - قهوه ای، بنفش - قهوه ای که در گروه کانی هایی است که از کلسیم، آلومینیم، بور-سیلیکات تشکیل شده اند. آکسینیت دارای ویژگی های پیروالکتریسیته و پیزوالکتریسیته است. این کانی ترد است و دارای ساختار بلوری سه شیب است و دارای لومینسانس اغلب بنفش است.

در HF حل می گردد و در برابر شعله ذوب می گردد. آکسینیت، کمیاب است و می توان آن را در آلمان، فرانسه، سوئیس، روسیه، انگلیس و آمریکا جستجو کرد. آکسینیت یکی از معدود سنگ های جواهری است که خاصیت چند رنگی دارد. سنگ های جواهر چند رنگ با توجه به نور و زاویه دید، رنگ های متفاوتی از خود فراوری می نمایند. چند رنگی تنها در سنگ هایی با بلور انکسار مضاعف یافت می گردد و دلیل آن تفاوت در دریافت شعاع نور در بلور ها است.

آندالسیت در کنار تانزانیت، کیانیت و یولیت یکی دیگر از سنگ های جواهر چند رنگی است. سنگ های جواهر تک انکسار چند رنگی نخواهند بود، این انکسار تکی در الماس و لعل بدخشان وجود دارد. هنگامی که آکسینیت برش خورده و صیقل داده گردد، درخشندگی قوی شیشه ای و همچنین خواص پیزوالکتریک و گرما- از خود بروز می دهد. سنگ های جواهر پیزوالکتریک و گرما- هنگامی که به سرعت گرم یا سرد می شوند و یا هنگام تحت فشار قرار دریافت بلورها، جریان الکتریکی فراوری می نمایند.

این ویژگی بسیار عجیب و خاص است و تنها بعضی از سنگ های جواهر مانند تورمالین و پرهنیت دارای این ویژگی هستند. آکسینیت جواهری چند رنگ است، و این یعنی با توجه به زاویه دید و نور به رنگ های مختلفی قابل مشاهده است. گونه های متفاوتی از آکسینیت وجود دارد، اما اغلب به رنگ قهوه ای طلایی روشن یا قهوه ای مایل به قرمز یافت می گردد. سایر رنگ های آن یاسی، بنفش، قهوه ای، سیاه و آبی کمرنگ تا خاکستری و همچنین زرد-نارنجی است.

خواص سنگ آکسینیت

آکسینیت به عنوان سنگ صداقت شناخته می گردد و تصور می گردد که حقایق درونی را آشکار می سازد. این توانایی متافیزیکال با افزایش ارتباطات و کاهش خشم از تنش های قدرتی و سایر اختلالات شخصیتی جلوگیری می نماید. آکسینیت نیز به عنوان یک سنگ پایه شناخته می گردد و در مصرف نماینده حس قدرت و سرزندگی را تقویت می سازد.

این سنگ با چشم سوم و چاکرای ریشه مرتبط بوده و نماد زودیاک بز (Capricorn) را نشان می دهد. آکسینیت به لحاظ فیزیکی در هم ترازی استخوان ها و استحکام مهره کمر موثر است. همچنین اعتقاد بر این است که درد ناشی از شکستگی و آسیب های سیستم عضلانی و اسکلتی را کاهش می دهد.

توصیه: خواص و نیرو های درمانی کریستال دگرگون و متافیزیکال نباید به عنوان نسخه پذیرفته شوند. فرهنگ سنگ جواهر متافیزیکال، تشریفاتی و سنتی از منابع مختلفی جمع آوری می شوند. این اطلاعات جایگزین نسخه پزشک نخواهد بود. در صورت بروز مسائل پزشکی به متخصص مراجعه کنید. این مطالب در هیچ شرایطی تضمین نماینده هیچگونه ادعا در درمان و نیرو های سنگ تولد هاست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 55

به "آکسینیت جواهری چند رنگ است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آکسینیت جواهری چند رنگ است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید