آلارم صبحگاهی خلق و خوی شما را تغییر می دهد

به گزارش سرگرمی تفریحی، زنگ هشدار (آلارم) ساعتی که صبح با آن از خواب بیدار می شویم، در میزان هوشیاری و سطح انرژی صبحگاهی نقش بسیار مهمی دارد و خلق و خوی فرد را در تمام طول روز تحت تاثیر قرار می دهد.

آلارم صبحگاهی خلق و خوی شما را تغییر می دهد

به گزارش خبرنگاران، ایرنا به نقل از مدیکال اکسپرس نوشت: افراد بنا به سلیقه شخصی نوع زنگ هشدار ساعت را انتخاب می نمایند. مطالعات جدید نشان می دهد نوع این زنگ در سطح هوشیاری، انرژی و خلق و خوی صبحگاهی تاثیر بسیار مهمی دارد.

براساس این مطالعه که توسط محققان دانشگاه RMIT در استرالیا اجرا شده است، آلارم های ملودیک و ریتمیک سطح هوشیاری فرد را بهبود می بخشند و باعث می شوند افراد با آرامش بیشتری از خواب بیدار شوند.

این مطالعه دستاورهای مهمی برای افراد با شغل های متفاوت دارد. برای مثال کارگران شب کار، کارمندان اورژانس، آتش نشانان، خلبانان، پزشکان و پرستاران هنگام شیفت احتیاج دارند به محض بیدار شدن از خواب به طور کامل هوشیار باشند.

براساس این مطالعه رخوت صبحگاهی یکی از معضلاتی است که افراد زیادی با آن درگیر هستند و گاهی خلق و خوی فرد را در تمام طول روز تحت تاثیر قرار می دهد. اگر افراد به طور صحیح از خواب بیدار نشوند، عملکردشان به طور متوسط حدود 4 ساعت در روز کاهش می یابد. این یافته حتی در خصوص فضانوردان ایستگاه فضایی نیز صادق است و نوع بلند شدن در سطح انرژی و خلق و خوی آنان تاثیر مهمی دارد.

در ادامه این گزارش آمده است، صداهایی مانند بوق مداوم به سردرگمی ذهنی منجر می شوند و گزینه مناسبی برای ساعت صبحگاهی نیستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 536

به "آلارم صبحگاهی خلق و خوی شما را تغییر می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلارم صبحگاهی خلق و خوی شما را تغییر می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید