آغاز مبارزه مسلحانه علیه ائتلاف سعودی در استان المهره یمن

به گزارش سرگرمی تفریحی، کمیته تحصن علیه اشغالگری ائتلاف سعودی در استان المهره یمن، از آغاز مبارزه مسلحانه علیه متجاوزان سعودی و اماراتی خبر داد.

آغاز مبارزه مسلحانه علیه ائتلاف سعودی در استان المهره یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کمیته تحصن در استان المهره واقع در شرق یمن در اعتراض به اشغالگری ائتلاف سعودی و اماراتی طی بیانیه ای برای ورود به مرحله مبارزه مسلحانه در مقابل اشغالگری سعودی و خارجی اعلام آمادگی کرد و از آغاز این مرحله خبر داد.

به نوشته وبگاه الخبر الیمنی، این کمیته به ریاست علی الحریزی طی بیانیه ای پس از نشست در شهر غیضه گفت که اشغالگران سعودی-اماراتی از طریق تخریب سیستماتیک اقتصاد و ایجاد اخلال در تمام نهاد های دولتی و دستکاری در ساختار آن، به جنگ خود علیه مردم یمن ادامه می دهند. این در بیانیه ای که در نشست خود در شهر غیضه به ریاست شیخ علی الحریزی منتشر شد، بیان شد.

در ادامه این بیانیه بر ضرورت خروج فوری و بدون تاخیر کلیه نیرو های خارجی از یمن به طور کلی و استان المهره به طور خاص تاکید شد.

طی این نشست، علی الحریزی شرح داد: مردم المهره امروز بیش از گذشته از نقشه های نیرو های اشغالگر آگاه شده اند و تسلیم نمی شوند، زانو نمی زنند و به وطن و استان خود وفادار می مانند و برای فداکاری و ایثار آماده اند.

وی افزود که همه یمنی ها باید صفوف خود را برای اخراج اشغالگر سعودی و اماراتی از یمن که با هر وسلیه و ترفندی به شکنجه مردم یمن ادامه می دهند، متحد کنند.

این اظهارات بازتاب گسترده ای در رسانه های یمنی داشت. آن چه که موضع گیری این بار کمیته مذکور را از مواضع پیشینش متمایز می کند این است که کمیته تحصن، بر آغاز مبارزه مسلحانه در داخل و خارج از المهره علیه اشغالگر تا زمان اخراج آن تاکید کرد.

کمیته تحصن مسالمت آمیز المهره، جنبشی مردمی است که اغلب دست به تظاهرات مسالمت آمیز در اعتراض به حضور نیرو های سعودی در این استان می زد و در می سال 2018 یعنی پس از گذشت پنج ماه از ورود نیرو های وابسته به عربستان سعودی و نهاد های نظامی و امنیتی آن به این استان تشکیل شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1658

به "آغاز مبارزه مسلحانه علیه ائتلاف سعودی در استان المهره یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز مبارزه مسلحانه علیه ائتلاف سعودی در استان المهره یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید