Sub-Zero؛ دوست داشتنی ترین شخصیت Mortal Kombat را بیشتر بشناسید!

به گزارش سرگرمی تفریحی، Sub-Zero از جمله بهترین و دوست داشتنی ترین شخصیت های سری بازی های Mortal Kombat است.

Sub-Zero؛ دوست داشتنی ترین شخصیت Mortal Kombat را بیشتر بشناسید!

به گزارش خبرنگار ، اگر از آن هایی که تجربه بازی سری های Mortal Kombat را داشته باشید بدون شک یکی از آن شخصیت هایی بوده که دوست داشتید در قالب آن مبارزه کنید. اما آیا می دانید این شخصیت چه زندگینامه ای دارد؟! Sub-Zero جزو بهترین و دوست داشتنی ترین شخصیت های سری بازی های Mortal Kombat محسوب می گردد که توانایی های بسیاری در مبارزه همانند کنترل یخ را دارد.

در واقع دو تجسم از Sub-Zero وجود دارد که برادر یکدیگرند؛ برادر بزرگ تر بی-هان و برادر کوچک تر کوای لیانگ نام دارد که هر دوی آن ها جنگجویانی آبی پوش بوده اند و در زمان های مختلف از نام مستعار ساب-زیرو استفاده نموده اند و از طرفی نیز هر دوی آن ها به لین کوئی خدمت نموده اند.

آن ها از ریشه Cryomancer ها، نژادی در قلمروی Outworld هستند که توانایی فراوری و کنترل یخ را دارند. با این حال، آن ها در Earthrealm به جهان آمده اند و تنها ساب-زیروی جوان تر از میراث خود اطلاع پیدا نموده است. لیانگ یک جای زخم روی چشم راستش دارد که این زخم را در میان رویداد های مورتال کمت 3 دریافت کرد؛ در تایم لاین جدید این جای زخم توسط کانو روی صورت او به یادگار گذاشته شد، اما با این حال، همانطور که در عنوان Deception مشاهده شد، این جای زخم از بین رفته است، موضوعی که ممکن است به خاطر نیروی مدالیون اژد ها اتفاق افتاده باشد.

در بیوگرافی آن ها، هر دو برادران ساب-زیرو از یک پدر Cryomancer و یک مادر انسان متولد شده اند و پدر آن ها یک عامل سری برای لین کوئی در ایالات متحده بوده است. لیانگ با یک زن آمریکایی ازدواج کرد و صاحب دو پسر شد. پدر برخلاف میل مادر، پسران را به همراه خود به چین بازگرداند، و این دو برادر به عنوان قاتلان لین کوئی تربیت شدند.

پس از گذشت مدت زمانی تقریبا طولانی، این دو برادر فنون رزمی مختلفی را آموختند و در کنار آن روش هایی برای استفاده از قدرت یخی خود در مبارزات یاد گرفتند و مدتی پس از این که تشخیص داده شد هر دو آماده مبارزه هستند، لقبی دریافت نموده و در ابتدا برادر بزرگ تر بی هان با لقب ساب زیرو وارد مسابقات مرگ شد. کوای لیانگ نیز به عنوان برادر کوچک تر مدتی بعد با لقب Tundra شناخته شد و این دو برادر در کنار هم آغاز به نشان دادن مهارت های خود کردند. ویژگی های مختلف آن ها تا حدودی شبیه به یکدیگر بود، آن دو همواره سرد و خشک بوده و بدون هیچ گونه دوستی و یا صمیمیت خاصی بر روی قابلیت های خود تمرکز نموده و به مبارزه با حریفان می پرداختند.

با این حال با گذشت زمان تجربه های بیشتری در مسابقات مرگ کسب نموده و یاد گرفتد یک مبارزه باید روحیه جوانمردی داشته باشد تا بتواند به عنوان یک جنگجوی واقعی شناخته گردد. همین امر بود که سبب شد آن ها کمی تغییر نمایند و علاوه بر تمرکز بر روی مبارزات، به دوستی و احساس برادری به هم رزمان خود مسابقات را ادامه دهند. بد نیست بدانید که؛ در طول تورنومنت اول، به رغم کوشش های raiden برای تغییر نظر اسکورپیون، اما بی-هان (ساب-زیروی بزرگ) توسط اسکورپیون کشته شد.

قبل از حوادث تورنومنت اول، برادر کوچکتر بی-هان یعنی کوای لیانگ با عنوان توندرا شناخته می شد. در طول تورنمنت دوم، تندرا با گذاشتن نام ساب-زیرو بر خود تصمیم گرفت تا انتقام مرگ برادرش را بگیرد. در مقطعی Sub-Zero به همراه اسموک در حال جمع آوری اطلاعات در خصوص ناپدید شدن بی-هان دیده شدند و آن دو در مقطعی از هم جدا شدند و ساب-زیرو در هنگام آنالیز محلی با سایرکس روبرو شد، کسی که بالاخره طی فرآیندی به یک سایبورگ تبدیل شده بود و این موضوع باعث وحشت ساب-زیرو شد.

سایرکس از ساب-زیرو خواست تا با او بیاید تا او نیز به یک سایبورگ تبدیل گردد، اما ساب-زیرو مخالفت کرد و آن ها با یکدیگر مبارزه کردند، مبارزه ای که با پیروزی ساب-زیرو همراه شد.

به این ترتیب Sub-Zero برای مبارزه با اسکورپیون به کولوسئوم رفت. او ابتدا با رپتایل مبارزه کرد و پس از شکست او، طی نبردی با اسکوریپون پیروز به شکست این نینجای زردپوش شد. با این حال زمانی که او قصد کشتن اسکورپیون را داشت، سایبورگ های لین کوئی به رهبری سایرکس و سکتور در محل حضور یافتند و او را دستگیر کردند. سایبورگ ها برای بردن ساب-زیرو به شائو کان قول وفاداری دادند و شائوکان نیز با برده شدن ساب-زیرو موافقت کرد.

Sub-Zero حالا به عنوان یک سایبورگ در زمان حمله به ارث رلم مشاهده شد. او به کابال حمله کرد، اما مغلوب شد. او با پیشنهاد اسموک به ملاقات جکس رفت تا پروتکول های CPU او خارج شوند و او دوباره آزادی اراده خود را به دست آورد. پس از آن او به جنگجویان ارث رلم پیوست و به جاسوسی علیه اوت ورلد اقدام کرد. در مقطعی سکتور به تغییر در برنامه نویسی ساب-زیرو پی برد و در نتیجه ساب-زیرو مجبور به مبارزه با او شد که در این نبرد نیز پیروز شد.

پس از آن Sub-Zero در قبرستان با کوان چی و نوب سایبات روبرو شد، جایی که کوان چی به واسطه طلسمی قصد ایجاد یک نیروی فراطبیعی را داشت. ساب-زیرو در هنگام رویارویی با نوب متوجه شد که او همان برادر بزرگ ترش است. نوب سایبات که دیگر خود از این خانواده نمی دانست با ساب-زیرو درگیر شد، اما ساب-زیرو بر او غلبه کرد و بر نا برادری خودشان مهر تائید گذاشت. پس از آن در مقطعی سیندل در مقابل جنگجویان ارث رلم ظاهر شد و تمام آن ها از جمله ساب-زیرو را کشت. ساب-زیرو بعدا توسط کوان چی احیا شد تا در خدمت ندررلمباشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 369

به "Sub-Zero؛ دوست داشتنی ترین شخصیت Mortal Kombat را بیشتر بشناسید!" امتیاز دهید

2 کاربر به "Sub-Zero؛ دوست داشتنی ترین شخصیت Mortal Kombat را بیشتر بشناسید!" امتیاز داده اند | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "Sub-Zero؛ دوست داشتنی ترین شخصیت Mortal Kombat را بیشتر بشناسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید